Úvod > Aktuality > Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína bude dějištěm tradičního Dne stromů
Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína bude dějištěm tradičního Dne stromů
">
Památky

Oblíbená zřícenina hradu Lukov nedaleko Zlína bude dějištěm tradičního Dne stromů

  • Vydáno20. května 2019
Den stromů s Lesy ČR se chystá na hradě Lukov u Zlína. Akce pro děti i dospělé se uskuteční v sobotu 25. května od 9:00 do 17:00. Vstup je volný. Bude se soutěžit v řezání dřeva, vyzkoušet si bude možné loveckou lukostřelbu či otestovat své znalosti v přírodovědných hrách a soutěžích. Komentované prohlídky hradu proběhnou ve 12:00 a 14:00 hodin. Těšit se můžete i komentovanou prohlídku naučné stezky severním svahem hradu.
Zábava i osvěta se budou odehrávat nejen na hradě Lukov, ale také v korunách stromů. Pro návštěvní zde mají připravenou spoustu her a soutěží, které účastníky seznámí se stromy a živočichy v okolí. Chybět nebude naučná přírodovědná stezka, poznávací výstava fotografií lesních rostlin a živočichů nebo moderované ukázky sokolnictví.
 
Připravená je i soutěž v řezání dřeva pro dospělé a děti nebo lovecká lukostřelba. Den stromů na hradě Lukově nabídne také tvořivé dílničky a ukázky řezbářských a kovářských prací.

Vstupné do areálu hradu bude volné, občerstvení je zajištěno, včetně čajovny. Změna programu je vyhrazena, v případě nepříznivého počasí se akce ruší.
Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž – Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.