Rekonstrukce objektu 2021-2023

Sluneční a vodoléčebné lázně se mají do roku 2023 opět stát jednou z dominant Luhačovic. Hlavním cílem obnovy Vodoléčebného ústavu a Říčních a slunečních lázní je záchrana výjimečného architektonického díla Dušana Jurkoviče, které je navrženo na národní kulturní památku. Celý areál bude přeměněn na muzeum skladatele Leoše Janáčka, který v lázeňském městě často pobýval, a Dušana Jurkoviče, jehož stavby ovlivnily vzhled lázeňského města.

Po přeměně areálu na muzeum budou návštěvníkům k dispozici tři prohlídkové okruhy. První bude věnován historii Vodoléčebného ústavu, osobnosti Dušana Jurkoviče a dílu Leoše Janáčka. Druhý okruh návštěvníky provede expozicí Říčních a slunečních lázní. Součástí třetího okruhu bude depozitář lázeňských technologií a také expozice teplomilných rostlin.

Unikátní bazén, napájený místní říčkou, zůstane součástí odpočinkové zóny ve druhém prohlídkovém okruhu. Ke koupání ale sloužit nebude. Stane se nově vybudovaným biotopem bude interaktivní součástí odpočinkové zóny nové expozice v druhém prohlídkovém okruhu. Bude doplněn molem a lavičkami.