Úvod > Co chcete dělat? > Nový Jubilejní pramen v lázních Luhačovice
Lázně a wellness

Nový Jubilejní pramen v lázních Luhačovice

Nový Jubilejní pramen byl získán v roce 1988 v bezprostřední blízkosti pramene Jubilejní – na pravém břehu Horní Olšavy vedle Společenského domu směrem k vile Alpská růže – vrtem do hloubky 50,5 m.
Pramen s teplotou 10 -12 °C lázně už několik let využívají lázně Luhačovice ke koupelím a inhalacím, dlouho však nebylo možné pramen ochutnat. Nové pítko vzniklo roku 2013 přímo na lázeňském náměstí u Společenského domu a před Jurkovičovým domem. Tvarově připomíná krystal soli, která je ve zdejších minerálních pramenech bohatě obsazena.

Tvar krystalu koresponduje se strohou funkcionalistickou architekturou nedalekého Společenského domu. Horní část kvádru je tvořena skleněnou nádobou, pod kterou se voda rozstřikuje a vnáší tak do celé kompozice pohyb. Minerální vodu můžete nabírat ze čtyřech okrasných kohoutků. Technickou zajímavostí je, že kohoutky jsou ovládané fotobuňkou reagující na pohyb návštěvníka již při vstupu do prostoru. Na stěnách kvádru jsou stylizované květinové motivy, které vycházejí z původního názvu pramene Luční – jde o květy bedrníku, které se staly základním motivem a inspirací Jurkovičovy architektury.

Minerální voda Nového Jubilejního pramene s vydatností 15 litrů za minutu, vytváří spolu s dalšími prameny – Nová Janovka, Nová Čítárna a Elektra – směs, používanou k inhalačním i koupelovým procedurám v centrálním Inhalatoriu, v lázeňských hotelech Palace, Morava a Jurkovičův dům.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Dům Bedřicha Smetany Luhačovice

Luhačovice, Východní Morava
Restaurace Racek

Restaurace Racek

Luhačovice, Východní Morava
Vila Chaloupka v Luhačovicích

Vila Chaloupka v Luhačovicích

Luhačovice, Východní Morava
Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna Luhačovice

Luhačovice, Východní Morava