!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Užijte si zimu na českých horách! Skvělé tipy, kam na sjezdovky
Užijte si zimu na českých horách! Skvělé tipy, kam na sjezdovky
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Užijte si zimu na českých horách! Skvělé tipy, kam na sjezdovky

  • Vydáno10. ledna 2022
Také se rozhodujete, kam letos vyrazíte v Česku na sjezdovky? Rozhodování vám možná ulehčíme přehledem novinek, které lyžařské areály na letošní zimní sezónu přichystaly. Na řadě míst přibyly nové lanovky a vleky či došlo k rozšíření sjezdových tratí nebo vylepšení služeb. Portál Kudy z nudy vám také poradí, jaké zajímavé akce se ve ski areálech v nejbližší době chystají.

Funpark a skialpinistické centrum v Rokytnici

Rokytnice nad JizerouNovinkou letošní sezóny 2021/22 Skiareálu Rokytnice nad Jizerou na svazích Lysé hory je Roky Funpark. Láká hlavně dětské lyžaře na jízdu svahem s mnoha interaktivními prvky, jako je třeba Čarovný les s pohádkovými bytostmi. Větší děti zaujme sjezd dráhou tvořenou malými skokánky a vlnkami, atraktivní součástí Funparku je tunel dlouhý 7,5 m a v průměru široký 2 m.

Skialpinistům je k dispozici testovací centrum skialpinismu, které zahrnuje půjčovnu speciálního vybavení, testování i pět speciálních tratí všech úrovní obtížnosti, z nichž dvě využívají také přepravu lanovkou. K tomu je zájemcům k dispozici zkušený horský vůdce, který se začátečníky zvolenou trasu absolvuje. Zaryté lyžaře sjezdaře jistě zláká VIP testovací centrum Rossignol s nejnovějšími modely lyží doplněné profesionálním ski servisem s produkty značky Swix.
 

Nejen noční lyžování ve Skiareálu Klínovec – Neklid – Boží Dar

Lanovka na KlínovecNejvětší lyžařský areál v Krušných horách Klínovec letos zve na novinku v podobně večerního lyžování na modré sjezdovce Dámská. Mimo to zde již tradičně můžete využít propojení areálů Klínovec-Neklid a Fichtelberg, a to v případě, že si lyžaři zakoupí lístek s minimální délkou 1,5 dne (nebo delší). Skipas je automaticky platný v rámci celého Interskiregionu se 47 km sjezdovek.

Díky propojení Skiareálu Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu se nabízí i přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Celý lyžařský komplex Skiareál Klínovec obsluhuje 5 lanových drah, z toho jsou dva s oranžovou krycí́ bublinou. Z vrcholu Klínovce vede propojovací́ sjezdovka ke spodní́ stanici lanové́ dráhy na Neklidu a z Neklidu ke spodní́ stanici lanové́ dráhy Prima Express.
 

Nová sjezdovka ve Skiareálu Ještěd

Ski JeštědVe ski areálu Ještěd se letos otevřela nová sjezdovka Skalka. Kromě vybudování Nové Skalky se před minulou zimní sezónou rozšiřovaly i sjezdovky Slalomák, Liberecká a Beranova cesta. Na Ještědu pořídili i nový zasněžovací systém Snow Factory, který dokáže produkovat technický sníh bez ohledu na okolní teploty. Středisko nabízí 5 lanových drah a 6 vleků, které zajistí bezpečnou a rychlou dopravu na vrcholek sjezdové tratě. Sjezdové tratě jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro zkušené a náročné lyžaře. Areál je z 95 % zasněžován a nabízí také další služby jako např. snowpark, lyžařskou školu, půjčovny, servis a Test Centrum.

ski ještědSkiareál Ještěd nabízí také řadu lyžařských zážitků, kterým je například Fresh Track – mimořádná ranní lyžovačka na čerstvě upravené sjezdovce Nová Skalka. Vyrazte na svah ještě před oficiálním otevřením areálu a zakončete lyžování bohatou snídaní formou švédských stolů v Après-ski Nová Skalka. Kubík FunPark je tou nejlepší volbou pro výuku a zábavu vašich dětí! Skvěle dostupná a velká aréna o celkové rozloze až 8.000 mnabídne dostatek prostoru a spoustu zábavy pro všechny lyžaře začátečníky, zatímco rodiče si mohou užívat pohodové lyžování v areálu – třeba na zcela nové sjezdovce Nová Skalka.
 

Noční jízda Kamilou na Dolní Moravě

ski dolní moravaNa Dolní Moravě si na lyžaře posvítí, a to doslova. Více než 600 metrů dlouhou sjezdovku Kamila letos po obou stranách osázeli výkonnými reflektory, pod kterými se budete moci zařezávat několikrát v týdnu do čerstvě urolbovaného sněhu. Díky své komfortní šíři a sklonu patří Kamila, která se nachází naproti Wellness hotelu Vista, mezi lyžaři nejoblíbenější sjezdovku.

K večernímu posezení poslouží chata Marcelka přímo pod sjezdovkou. Užijete si zde také zánovní sjezdovku Vyhlídková, která  spojuje horní stanici lanové dráhy Sněžník a areál U Slona. Její délku 1 050 metrů, převýšení 165 metrů a modře značený terén ocení hlavně rodiče s malými lyžaři.
 

Snowpark a Funpark na Bukové hoře

SnowboardSki Bukovka je lyžařská oblast sestávající ze dvou skiareálů situovaných na protilehlých stranách Bukové hory v Orlických horáchČenkovice a Červená Voda. Když přejí sněhové podmínky, tak je na straně Čenkovic v provozu samostatná zóna pro velký Snowpark, jehož platformy (skoky, raily) jsou určeny spíše středně a více pokročilým. Park je obsluhován přilehlým vlekem z tratě Svitavy a má svůj vymezený úsek pro výstup.

Na straně Červené Vody na trati Mlýnická se již řadu let pravidelně staví velký a dlouhý Funpark, který se v sezóně průběžně obměňuje a pravidelně upravuje. Tato zóna je velkým magnetem všem milovníkům zpestření zábavy na lyžích či snowboardech. Parametry platforem, překážek, bedýnek a různých dalších prvků jsou stavěny vždy tak, aby se zde vyřádili malí lyžaři, začátečníci, ale aby zde našli svá místa i pokročilí lovci triků.
 

Skicrossová trať s tunelem na Lipně

Ski LipnoSkiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 12 km. Na letošní sezónu si připravil rozšíření skicrossové tratě se dvěma paralelními drahami a zábavným průjezdným tunelem.

Dětem udělá určitě radost interaktivní sjezdovka Lišáka Foxe s herními prvky. Samotný lišák Fox pro děti nachystal letos také spoustu animačních programů. Po sportovních výkonech přijde vhod nová samoobslužná restaurace Energo u horní stanice lanových drah Lipno Express a Střecha s velkou terasou a kapacitou 260 míst. Rekonstruovaná restaurace U Yettiho navýšila letos kapacitu na 250 míst. Během léta se podařilo rozšířit vnitřních prostor a terasy restaurace.
 

Nová lanovka a snowpark na Červenohorském sedle

červenohorské sedloV Jeseníkách je největší novinkou lanovka na Červenohorském sedle. Lyžařské středisko tak  disponuje 1 050 m dlouhou lanovou dráhou oběžného systému značky SSG s pevným uchycením čtyřmístných sedaček a rozběhovým pásem. Lanová dráha pochází z rakouského střediska Königsleiten a byla vyrobena v roce 1989. Jako jedno z posledních významnějších tuzemských středisek bude letos Červenohorské sedlo také dovybaveno systémem zasněžování – v první fázi na modré trati č. 3.

V zimní sezóně je připraveno 8 vleků a 5,5 km sjezdových tratí pro začátečníky i zdatné lyžaře. Středisko nabízí jak vysloveně lehké terény, tak prudký slalomový svah určený těm nejvyspělejším lyžařům. Na Červenohorském sedle naleznete také oblíbený snowpark. Je zde 5 m bedna, 7 m speedrail, lámačka (kingbox), dřevéné překážky a  bongy!
 

Užijte si parádní lyžovačku se zajímavými akcemi

ledové PustevnyKaždým rokem v lednu se Pustevny rozzáří třpytem ledu a pod rukama zkušených sochařů vznikají neuvěřitelná díla, jež lákají návštěvníky ze všech koutů naší země. Výstava ledových a sněhových soch má na Pustevnách dlouholetou tradici – letos začíná již 15. ledna 2022.

Chystáte se lyžovat v Harrachově? Pak se přijďte podívat do areálu skokanských můstků na Kamlu, kde se bude 15. – 16. 1. 2022 konat závod Kaml Cup ve skoku a severské kombinaci. Přímo na sjezdovce po d Čertovou horou se budou 22. a 23. ledna zkoušet "sjezdové brusle" Tomsen.

Pašeráckej vejkendO víkendu 12. a 13. února se v Lipně nad Vltavou koná již tradiční Kramolínský obřák, závod obřím slalomu pro děti i dospělé, kteří si chtějí zazávodit ve sjezdovém lyžování.

Přijďte se 18. a 19. února vrátit do dávných dob a pozdravte se s přáteli u pravé krkonošské zabíjačky, jitrničky či voňavého ovárku do Rokytnice nad Jizerou. V rámci Pašeráckýho vejkendu se můžete těšit na dobový jarmark či páteční příjezd Krakonoše a lyžníků na Dolní náměstí.

Chinese DownhillJiž sedmou sezónu se ve Špindlu jezdí nejen na lyžích, ale i na kolech! Desítky neohrožených bikerů řítících se po sjezdovce uvidíte letos 20. únoraChinese Downhill se opět stane nezapomenutelným zážitkem nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky. Jedná se o šílený zimní downhillový závod na horských kolech a vyhrává ten, kterému nefungují brzdy. Závod vypukne po ukončení běžného provozu na Svatém Petru.
Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou

18.2.
19.2.
Pašeráckej vejkend v Rokytnici nad Jizerou

Přijďte se vrátit do dávných dob a pozdravte se s přáteli u pravé Krkonošské zabíjačky, jitrničky či voňavého ovárku. Tak jako každou zimu, tak i během únorového pátku nás přijdou pozdravit na Dolní náměstí pašeráci s lyžníky.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Horní Domky, který se rozkládá v Horní Rokytnici n. J. na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 14,5 km sjezdovek všech obtížností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se rovná k nejlepším lyžařským střediskům v ČR.

Chinese Downhill Špindlerův Mlýn

20.2.
Chinese Downhill Špindlerův Mlýn

Chinese downhill je šílený zimní downhillový závod na horských kolech, který nepořádá nikdo jiný než legendární český biker Michal Maroši. Stejně jako loni se ve Špindlu sejdou desítky bikerů, kteří to pošlou na plno po sjezdovce dolů. Vyhrává ten, kterému nefungují brzdy.

Kramolínský obřák a slalom 2022

12.2.
13.2.
Kramolínský obřák a slalom 2022

Oblíbený otevřený závod pro děti i dospělé, kteří si chtějí zazávodit ve sjezdovém lyžování, se uskuteční na Šumavě druhý únorový víkend.

Testovačka sněžných bruslí v Harrachově zdarma

22.1.
Testovačka sněžných bruslí v Harrachově zdarma

Nenechte si "ujet" jedinečnou příležitost, vyzkoušet si sněžné brusle Tomsen přímo na sjezdovce. Tato alternativa k lyžím a snowboardu, přichází z Norska a podmaňuje si i zbytek světa svou jednoduchostí i praktičností.

Testovačka sněžných bruslí v Přemyslově zdarma

20.2.
Testovačka sněžných bruslí v Přemyslově zdarma

Nenechte si "ujet" jedinečnou příležitost, vyzkoušet si sněžné brusle Tomsen přímo na sjezdovce. Tato alternativa k lyžím a snowboardu, přichází z Norska a podmaňuje si i zbytek světa svou jednoduchostí i praktičností.

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn – sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Skiareál Neklid na Božím Daru

Skiareál Neklid na Božím Daru

Lyžařské středisko Neklid s nadmořskou výškou 850 – 1135 m se nachází v těsném sousedství městečka Boží Dar, 3 km od známého německého střediska Oberwiesenthal.

Ledové sochy na Pustevnách 2022

15.1.
30.1.
Ledové sochy na Pustevnách 2022

Každým rokem v lednu se Pustevny rozzáří třpytem ledu a pod rukama zkušených sochařů vznikají neuvěřitelná díla, jež lákají návštěvníky ze všech koutů naší země. Výstava ledových a sněhových soch má na Pustevnách dlouholetou tradici.

SkiResort Černá Hora – Pec

SkiResort Černá Hora – Pec

Zalyžujte si ve východních Krkonoších a užijte si 50 km sjezdovek na 1 skipas. 6 propojených areálů, mezi kterými přejedete na lyžích, skibusy nebo rolbou. V létě vás na hřebeny vyvezou 3 lanovky. Odtud se vydejte na túru, cyklovýlet, koloběžky nebo do dětských parků.

Skiareál Pec pod Sněžkou

Skiareál Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je známá nejen jako výchozí bod na nejvyšší horu České republiky Sněžku, ale také jako aktivní horské středisko jak v létě, tak i v zimě. Lyžařský areál nabízí lyžování na 14,1 km sjezdovek.

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec – největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí 47 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Kompletně vybavené středisko zimních sportů najdete v Deštném v Orlických horách. Na jeden skipas můžete vyzkoušet jízdu na 6 sjezdových tratí všech různých obtížností, pro odvážnější vyznavače freestyle je k dispozici denně profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Skiareál Kopřivná Jeseníky

Ski areál Kopřivná leží v horní části Malé Morávky u Chaty Kopřivná v Jeseníkách. Středisko nabízí po celou zimní sezónu výborné lyžařské podmínky.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno – nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a širokým svahům především u rodin s dětmi a u začínajících snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek.

Skialpová trasa v Jeseníkách v Koutech nad Desnou

Skialpová trasa v Jeseníkách v Koutech nad Desnou

Vydejte se na krásný výlet zimní krajinou Jeseníků, kdy budete mít hory jen pro sebe a nepotkáte žádné jiné lyžaře, jako na upravených sjezdovkách nebo trasách pro běžkaře. Okružní trasa pro skialpy vede z Koutů na Praděd, Červenohorské sedlo, Trojmezí a Vozku.

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Skiresort Buková hora – lyžařské středisko Čenkovice

Lyžařské středisko Čenkovice, součást Skiresortu Buková hora, nabízí vyznavačům sjezdového lyžování tratě lehké a střední náročnosti v celkové délce přes 3000 metrů. Nahoru vás sveze čtyřsedačková lanová dráha s vyhřívanými sedačkami! Milovníky adrenalinu potěší nový snowpark.

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

Skiresort Buková hora – skipark Červená Voda

V Orlických horách byl vybudován Ski areál Červená Voda, který svými parametry dosahuje alpské úrovně. Areál navazuje na sjezdové tratě, které vedou na Bukovou horu z horského střediska Čenkovice. Celková délka sjezdových tratí je 4440 metrů a najdete tu nejdelší sjezdovku Orlických hor s bublinou.