Úvod > Co chcete dělat? > Skialpinistické trasy okolím Rokytnice nad Jizerou
Zimní sporty

Skialpinistické trasy okolím Rokytnice nad Jizerou

Pro vyznavače skialpinismu, telemarku či snowboardingu připravila Správa KRNAP ve spolupráci s Českou asociací horských vůdců (ČAHV) a Horskou službou osm nových skialpinistických tras, které vedou jak po turistických značených cestách, tak také mimo ně.

V Rokytnici nad Jizerou a v jejím okolí můžete vyzkoušet 2 následující trasy


Rokytnice nad Jizerou – výstup podél potoka v Liščím Doupěti – napojení na žlutou značku (Vlčí cesta) – Okružní cesta – sjezd průsekem U VlkaVrata – napojení na trasy KČT.


Horní Domky – výstup po modré sjezdovce – dále po modré značce na rozcestí Zadní Plech – po žluté na Krakonošovu snídani – po modré (Harrachovou cestou) výstup na rozcestí U Čtyř pánů – po zelené (České cestě) – Růženčina zahrádka – po červené do Kotelského sedla a dále dle výběru:
varianta 1: tyčovaná cesta – Lysá hora – po sjezdovkách sjezd do Rokytnice nad Jizerou
varianta 2: po červené sjezd na Dvoračky, odtud sjezd po značených cestách do Rokytnice nad Jizerou nebo přes Vlčí hřeben.


Praktické informace

Nejedná se o žádné zážitkové sjezdy do karů ani o slalom mezi stromy, ale o trasy, kde je možné se naučit správně „šlapat“ do kopce, sjíždět a nebo si jen užít pěkný výlet. Na túry byste se neměli vydávat sami. Ideální skupina jsou 3–4 lidi.

Plánování a volba trasy by měla vždy odpovídat úrovni vašich zkušeností a vybavení. Rozhodnutí, zda se vydáte na konkrétní trasu, by proto mělo předcházet nejen zjištění si aktuálního stupně lavinového nebezpečí, ale i podmínek na vámi zvolené trase. Informace o lavinové situaci, průběhu počasí a případně i podmínek najdete na stránkách Horské služby.

Ubytování a restaurace v okolí

Rokytka Snowhouse v Rokytnici nad Jizerou

Rokytka Snowhouse v Rokytnici nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj
Horská Bouda Dvoračky

Horská Bouda Dvoračky

Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj
Penzion Fara v Rokytnici nad Jizerou

Penzion Fara v Rokytnici nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj