Úvod > Co chcete dělat? > Fit resort Buková hora – léto na Bukovce
Letní sporty

Fit resort Buková hora – léto na Bukovce

Fit resort Buková hora ukrývá rozmanitou síť lesních stezek a mechových cestiček pro pěší i pro cyklisty, které propojují obě údolí – Čenkovice a Červenou Vodu. Tato vyhlášená zimní střediska přináší atraktivní nabídku i pro letní sezónu, a jako taková poskytují perfektní zázemí pro rodinné výlety.
Čeká na vás hned několik nádherných a různě dlouhých tras netknutou přírodou, bike trasy všech úrovní, včetně single trek stezky se skoky a dřevěnými lávkami, doporučené trasy a sjezdy na celoodpružených kolech a horských koloběžkách, lesní inline nebo downhill po sjezdovkách na kárách tzv. chopperech.

Veškeré vybavení si zde můžete zapůjčit a na vrchol Bukové hory vás pohodlně dopraví lanovky z obou dvou údolí, a to včetně kol, koloběžek, kočárků nebo odrážedel pro vaše malé ratolesti. Lanovky jsou v provozu v období letních prázdnin o víkendech. Pro rodiče s malými dětmi jsou skvělým relaxem nenáročné turistické baby trasy, které vedou kolem vrcholu Bukové hory s výhledy na Krkonoše a Jeseníky.

Vděčným cílem pro děti je pak dvoumetrový trůn zimního vládce Orlických horRampušáka přímo na vrcholu. Samozřejmostí je možnost občerstvení a ubytování na obou stranách údolí, včetně parádních dětských hřišť s trampolínami, gravitační lanovkou nebo grilovacím altánem.
 

Disc golf, minigolf  a tenisové kurty

Na sjezdovkách obou dvou areálů se rozprostírají nová disc golfová hřiště, na straně Čenkovic také minigolf a tenisové kurty. Jednou z největších akcí v resortu je Fořtův víkend, který se koná již tradičně v polovině měsíce srpna.
 

Elektrokola – půjčovna na Bukovce

Ve zdejší půjčovně si můžete půjčit kvalitní elektrokola a vyrazit široko daleko! Vše potřebné k pohodlné jízdě vám vysvětlí na místě. Okolní výhledy a cestami protkaná Buková hora vám nabízí bezpočet možností k objevování zdejší přírody a načerpání energie lesů i mýtin.
 

MTB cyklistika na Bukové hoře

Horská cyklistika je na Bukovce dalším vyhledávaným fenoménem! Spousty lesních cest po hřebeni i v úpatí jsou jak stvořené pro šlápnutí do pedálů a dýchat s plných plic zdejší lesní vzduch. Samozřejmě ne každý má fyzičku vyšlápnout kopec nahoru, takže v létě vám rádi vezmeme vaše kola na lanovce na samotný vrchol Bukové hory, kde stačí jen nasednout a užívat si jízdu po hřebeni. Ta vás dovede třeba až na Červenovodské sedlo, kde v současnosti vznikají nové singltreky a traily více kategorií.

Fantazii se meze nekladou! Doporučujeme naplánovat si své trasy přes mobilní aplikaci Mapy.cz. V poklidném tempu můžete u nás strávit cykloturistikou klidně celý den. Rádi vám i poradíme s plánem či tipy na výlety.
A pro nejmenší je k dispozici dětský trail situovaný v Kid parku v Červené Vodě. Jednoduchý krátký had s klopénkami, kterého se nezaleknou ani nejmenší se svými odrážedly.
 

Lanová dráha

Provoz lanových drah Červená Voda (komfortní odpojitelná čtyřsedačka Leitner) & Čenkovice (dvojsedačka Třebovská) funguje v měsících červenec a srpen - čtvrtek až neděle + svátky od 10:00 do 18:00 hodin (interval každých 30 min). Vyváží se kola i elektrokola.
 

Horská káry a koloběžky

Horské koloběžky jsou velkým hitem letních pobytů. S partou si můžete užít spousty zábavy díky těmto netradičním terénním strojům. Do kopce makačka, z kopce legrace a brnkačka. Anebo vás jednoduše vyvezeme lanovkou nahoru a pak už si můžete užívat dobrodružství při cestě po hřebeni nebo na cestě dolů.

Horské tříkolky neboli horské káry zaujmou snad každého. Nabízí zážitek z terénní jízdy, kde nechybí nejen adrenalin, ale získáte i pocit bezpečí při prvním pokusu zabrzdit či zkusit ostřejší zatáčku, neboť cítíte, že to prostě drží! Na našich strojích můžete s dětmi okusit jízdu na menším palouku dětského Kid parku v Červené Vodě nebo to rovnou vzít po velké sjezdovce Třebovské na straně Čenkovic. To je teprve zážitek! Káry jednoduše vyvážíme nahoru na lanovce Třebovská nebo i s vámi  vás vytáhneme na vleku v dětském Kid parku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Ječmínek Červená Voda

Penzion Ječmínek Červená Voda

Červená Voda, Východní Čechy
Apartmán U Růčků – ubytování Červená Voda

Apartmán U Růčků – ubytování Červená Voda

Červená Voda, Východní Čechy
Hotel Filipinum

Hotel Filipinum

Jablonné nad Orlicí, Východní Čechy