Úvod > Aktuality > Užijte si advent ve Zlíně – vyhlídkové kolo, kulturní program i unikátní bar
Zážitky

Užijte si advent ve Zlíně – vyhlídkové kolo, kulturní program i unikátní bar

  • Vydáno7. prosince 2023
Nechce se vám cestovat daleko a chcete zažít krásný advent? Vydejte se do Zlína, kde se před unikátně zrekonstruovanou budovou Obchodního domu konají vánoční trhy. Těšit se můžete na stánky s nejrůznějšími dobrotami, romanticky svítící vánoční strom, ohňové koše, stylovou dětskou manéž s kolotočem, bohatý doprovodný program a nechybí ani vyhlídkové kolo – každoroční oblíbená atrakce, z níž se vám naskytne netradiční pohled na město včetně blízkého baťovského mrakodrapu. A aby toho nebylo málo, můžete večer zakončit v unikátním Baru 1931, jehož interiér ozdobí 12 tisíc skleněných vánočních ozdob!
advent ve zlíněVánoční trh s gastro stánky pod Obchodním domem Zlín nabízí stylové občerstvení ve stylu street food – od punčů, svařáků, kávy a horké čokolády přes langoše, domácí škvarky až po trhané vepřové nebo originální řecký gyros. Stánky jsou otevřené denně až do 22. prosince, vždy od 10:00 do 20:00 hodin. Další dobroty si můžete za každého počasí vychutnat na některé ze čtyř venkovních zastřešených nebo vyhřívaných zahrádek gastro podniků Obchodního domu, odkud budete mít krásný výhled na vánoční kolo. Kromě toho na vás čeká v době konání vánočních trhů bohatý doprovodný program – vystoupení pouličních umělců, živé koncerty nejrůznějších žánrů a ani letos nechybí v pasáži Obchodního domu Ježíškova schránka, do které mohou děti vhodit dopis Ježíškovi.
 

Nejvánočnější bar: 12 000 vánočních ozdob na jednom místě

adventní zlínUnikátní překvapení si pro návštěvníky připravili také v Baru 1931, který najdete v Obchodním domě Zlín. Jeho interiér nyní zdobí na 12 tisíc skleněných ozdob, které speciálně pro tuto příležitost zhotovil tradiční výrobce vánočních ozdob Irisa Vsetín. Ozdoby v jemných odstínech hnědé, opálové a stříbrné barvy v kombinaci s lustry, světýlky a dalšími dekoracemi zavěšenými u stropu tvoří neobyčejnou atmosféru. Ozdoby, které krášlí Bar 1931, mají hodnotu téměř půl milionu korun a Irisa je vyráběla pro tento „nejvánočnější bar“ celý jeden měsíc. Následná instalace si vyžádala čtyři dny a práci desítek rukou. Návštěvníci se mohou přijít podívat na tento unikát kdykoli během dne. Bar je totiž otevřen nejen večer, ale denně už od 11 hodin, kdy si zde můžete dát polední menu, kávu a dezert či některý z výborných drinků.
 

Šnečí tradice na Štědrý den

bistrotéka valachy šneci„Nejvánočnější bar“ je jednou z řady aktivit, jimiž chce Obchodní dům Zlín zpříjemnit lidem advent. Kdo si chce vánočně pochutnat, může zajít 24. prosince na Štědrý den na speciální brunch Bistrotéky Valachy do Galerie Desítka v nejvyšším, desátém, podlaží. Zde se každoročně udržuje zvyk pojídat pokrmy připravené z hlemýžďů. Právě šneci bývali v minulosti v českých zemích tradičním postním jídlem a jejich obliba se nyní vrací. Lehký postní oběd v podobě šnečích specialit tady budete moct ochutnat od 9:00 do 14:00 hodin.
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.

Baťův Obchodní dům ve Zlíně

Baťův Obchodní dům ve Zlíně

Stavba Obchodního domu ve Zlíně byla podle návrhu dvorního baťovského architekta Františka Lydie Gahury byla předána k užívání o Vánocích 1931. V průběhu let se budova stala dominantou Zlína a vyhledávaným centrem pro nákupy obyvatel Zlína a širokého okolí.

Další aktuality

Užijte si jarní prázdniny v Zoo Zlín

Pro všechny návštěvníky, kteří během jarních prázdnin zavítají do zlínské zoologické zahrady, nabízí zoo speciální prázdninový program. Děti i dospělí se tak mohou těšit na komentované krmení u vybraných expozic zvířat a milovníky přírody jistě potěší i právě kvetoucí první jarní květinky.
Zlínský kraj | Příroda

Poznejte národní kulturní památky Zlínského kraje

Poznejte unikátní památky Zlínského kraje, které jsou zapsány na seznamu národních kulturních památek. Kromě zámků a církevních památek je na něm i Valašské muzeum v přírodě a několik fojtství. V každé roční době jsou krásné Pustevny, za návštěvu ale stojí i nedávno zrekonstruovaný Památník Ploština nebo barokní hřbitov ve Střílkách.
Zlínský kraj | Památky

Užijte si rodinnou zábavu za jakéhokoli počasí v Dětském světě na výstavišti v Kroměříži

Nebaví vás jen sedět doma a chcete mít zážitky, na které jen tak nezapomenete? Vyrazte do Dětského světa v Kroměříži plného atrakcí. Bavit se zde budou malí i velcí. Vychutnejte si návštěvu unikátního zábavního parku, který vám nabízí zábavu pro celou rodinu, a to za jakéhokoliv počasí.
Zlínský kraj | Zážitky

Fašankové obchůzky ve Strání, prohlídky sklárny a další fašankové oslavy na Moravě

Masopust, fašank, fašinek, ostatky, končiny, bláznivé dny nebo voračky – to všechno jsou jména pro stejný svátek, jehož čas přichází během února. A pokud chcete vidět oslavy jako za starých časů, doporučíme vám akci, která se od těch ostatních v lecčems liší: Fašankový festival ve Strání a další fašankové oslavy na Slovácku a východní Moravě. Letos se zde bude hlavní program konat v sobotu 10. února 2024.
Zlínský kraj | Památky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 19. – 25. února

Třetí týden jarních prázdnin v období od 19. až 25. února 2024 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.
Zlínský kraj | Zážitky

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

V sobotu 3. 2. 2024 se od 9:00 do 16:00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční masopustní obchůzky z obce Francova Lhota a folklorního souboru Beskyd ze Zubří. Rožnovský soubor Javořina představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát dechová hudba Galička a v Billově domě hospodyně nasmaží „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy
Zlínský kraj | Zážitky

Skleníky Květné zahrady v Kroměříži opět rozkvetly kaméliemi, přijďte se podívat!

Ve sklenících v Květné zahradě, která figuruje na seznamu památek UNESCO, opět po roce vykvetly vzácné kamélie. Od soboty 3. února 2024 bude probíhat tradiční výstava kamélií, letos s podtitulem „Belle Élégance Le Parfum“. Půvabné rostlinky se staly součástí expozic ve Velkém a Palmovém skleníku. V Kroměříži zkušení zahradníci pěstují na čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.
Zlínský kraj | Památky

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 3. února 2024. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika