Úvod > Co chcete dělat? > Ruční výroba skleněných vánočních ozdob ve Vsetíně - exkurze do světa křehkosti
Ruční výroba skleněných vánočních ozdob ve Vsetíně - exkurze do světa křehkosti
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Ruční výroba skleněných vánočních ozdob ve Vsetíně - exkurze do světa křehkosti

Zážitky
Objevte tajemství tradiční ruční výroby skleněných vánočních ozdob na Valašsku. Jak vznikají, kolik se jich za den vyrobí, nebo kolika rukama projdou, než se dostanou na váš stromeček? To vše a více se dozvíte při exkurzi ve výrobním družstvu Irisa ve Vsetíně.

Výrobní družstvo Irisa Vsetín pořádá exkurze do výroby vánočních ozdob. Při prohlídce se seznámíte s procesem ruční výroby skleněných ozdob od foukání, přes stříbření, smáčení až po malování a následné balení. Přijďte a nahlédněte do tajů výroby těchto skleněných skvostů krok za krokem.

Exkurze probíhají celoročně od pondělí do pátku mezi 9:00 a 12:00 hodinou. Vstupné pro návštěvníky je 40 Kč. Na exkurze je nutné se předem objednat na níže uvedených kontaktech. V prodejně družstva pak máte možnost si vybrat a přímo zakoupit ozdoby za zvýhodněné ceny.

Družstvo Irisa působí na trhu již 60 let a patří mezi největší producenty ručně vyráběných skleněných ozdob v České republice. Svou tradiční ruční výrobou skleněných ozdob navazuje na hlubokou historii, rok 1920, kdy byla na Valašsku vyfouknuta vůbec první ozdoba. V současnosti mají skleněné ozdoby Irisa velkou oblibu i na zahraničních trzích, v Evropě i USA. Nabídka skelněných ozdob zahrnuje přes 15000 vzorů pro koule, zvonky, špice, olivy a rakety a každoročně se rozšiřuje bezmála o 1000 nových dekorů. Až 900 motivů je pak k vidění v podobě figurek a dalších volně foukaných tvarů. Zákazníci tak mají v současné době na výběr z nespočtu různých motivů v široké barevné škále a v provedení lesk, mat, mrazolak, porcelán, či metalíza.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
2.6.
30.8.
Až přiletí čáp

Až přiletí čáp

Vsetín, Východní Morava
26.5.
23.9.
Asanace města Vsetína

Asanace města Vsetína

Vsetín, Východní Morava
26.5.
31.10.
Barevný svět

Barevný svět

Lešná, Východní Morava
19.1.
10.6.
Dušan Cendelín: Matrice dřevořezu

Dušan Cendelín: Matrice dřevořezu

Vsetín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí