!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Svatý Václav přijede do Mladé Boleslavi za volantem veteránů

Svatý Václav přijede do Mladé Boleslavi za volantem veteránů

Vydáno 24. září 2019 Zážitky
Den svatého Václava, patrona českých zemí, se slaví různě. V Mladé Boleslavi svátek české státnosti pojali tak, jak to umí nejlépe – do ulic vyrazí desítky automobilů. Historická auta vyjedou na 17. Svatováclavskou jízdu 28. září v 9:30 hodin. V rámci programu se můžete těšit na vystoupení mažoretek Pomněnky z Kosmonos nebo velocipedistů.

Svatováclavská jízda se letos uskuteční už posedmnácté. Historická vozidla a jejich posádky do ulic Mladé Boleslavi vyrazí opět z Komenského náměstí, kde budouuž od 7 hodin vystaveny. Městem 28. září opíší přibližně desetikilometrový okruh, zakončený na městském stadionu, kde si budete moci automobily zevrubně prohlédnout.

Zároveň se bude letos v době akce konat na městském stadionu také opět velká přehlídka dechových souborů.

Samozřejmostí je stánkový prodej a občerstvení, pro děti jsou připraveny různorodé atrakce, interaktivní dílny a dětské dopravní hřiště, které pro ně připravila Městská policie Mladá Boleslav.
 

Mladá Boleslav nejsou jen automobily

Po skončení dopoledního programu máte ještě spoustu času na procházku po městě škodovek. Zamiřte tedy do Škoda Auto Muzea, kde se v moderní expozici seznámíte s více jak stoletou historií světoznámé značky, ale také se způsoby restaurování vozů. Odtud se vydejte po tzv. Metalové cestě, označené kovanými sochami z dílny Davida Szalaye. Informační panely vám dokáží, že Mladá Boleslav není jen město automobilů, ale že skrývá mnohem víc. Zastavte se u Střední průmyslové školy, jejíž budovu navrhnul známý funkcionalistický architekt Jiří Kroha. Odtud je to už jen kousek na Českobratrské náměstí se Sborem Českých bratří či dále na Staroměstské náměstí s renesanční radnicí a vyhlídkovou věží. Na ostrohu se tam tyčí kamenný hrad, v jehož útrobách sídlí regionální muzeum.

Podloubí na Staroměstském náměstí vás zavede do úzké nenápadné uličky. Na jejím konci naleznete městský palác Templ s interaktivní muzejní expozicí, která zaujme především děti. Ty si mohou na pískovišti s výhledem na Jizeru vyzkoušet práci archeologů, nebo si mohou hodem pravěkým kopím ulovit papírového kance.

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2020

Svatováclavská jízda v Mladé Boleslavi 2020

Svatováclavská jízda historických vozidel, která se koná každoročně 28. září, představuje novodobou tradici významně obohacující nabídku společenských a zábavných akcí ve městě. Každoročně v tento den dopoledne z Komenského náměstí startuje dlouhá kolona několika desítek automobilových veteránů.

Škoda Muzeum

Škoda Muzeum

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.

Metalová cesta Mladou Boleslaví - naučná stezka městem automobilů

Metalová cesta Mladou Boleslaví - naučná stezka městem automobilů

Naučná stezka upozorňuje na krásy Mladé Boleslavi, které bývají turisty velmi často opomíjeny. Po Metalové cestě vás budou provázet audiovizuální informační panely - kromě klasických informačních panelů i infopanely s překrásnými motivy z dílny Davida Szalaye.

Městský palác Templ - gotika v Mladé Boleslavi

Městský palác Templ - gotika v Mladé Boleslavi

Městský palác Templ patří k nejstarším zachovalým stavbám v Mladé Boleslavi a podle pověsti byl postaven pro řád Templářů. V současné době se v něm nachází multimediální muzejní expozice. Na parkánu je vybudováno interaktivní archeologické hřiště pro děti.

Cyklopark na Štěpánce v Mladé Boleslavi

Cyklopark na Štěpánce v Mladé Boleslavi

V Mladé Boleslavi v areálu bývalého letního kina na Štěpánce vznikl cyklopark, který má sloužit především dětem, aby si mohly zdokonalovat techniku jízdy na kole. Veřejnosti je přístupný zdarma, v areálu se nachází také provozní budova s klubovnou a sociálním zařízením.

Moto MB - adrenalin u Mladé Boleslavi

Moto MB - adrenalin u Mladé Boleslavi

Zažijte adrenalinový fenomén této doby - jízdu na čtyřkolce. Posaďte se do sedadla a okuste její možnosti na speciálním offroad okruhu.