Úvod > Aktuality > Monínec přichází na léto s vodní maxiskluzavkou, bazénem i aquazorbingem

Monínec přichází na léto s vodní maxiskluzavkou, bazénem i aquazorbingem

Vydáno 2. května 2019 Letní sporty
Středočeský Areál Monínec, který leží jen zhruba hodinu jízdy od hlavního města, spouští svoji letní sezónu. Nově nabídne například venkovní bazén, dětské hřiště, ale i třeba obří kuličkovou dráhu, maxiskluzavku a na sousedním Pilském rybníce aquazorbing nebo jízdu na paddle boardech.
MonínecMonínec už dávno není pouze lyžařským areálem. Vedle ježdění na zhruba 2,5 kilometrové bikové trati, kterou se svým týmem navrhnul a vloni otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler, je zde řada dalších příležitostí pro zábavu i odpočinek. Pro vášnivé bikery se nabízí 1,5 kilometru dlouhý bike park. Za zhruba 15 milionů korun se pod Hotelem Monínec v průběhu července otevřou nové terasy, jejichž součástí bude bazén a dětské hřiště.

V dolní části areálu u restaurace M2 už od května návštěvníci najdou nově vzniknuvší Aktivity park Monínec. Park zahrne novou kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, které budou dlouhé vždy zhruba 100 metrů. To vše doplní stávající nabídku, tedy tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf.  Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol.

Aktivity park bude od května do června otevřený vždy o víkendech, během července a srpna každodenně. Otevírací doba bude od 10.00 do 17.00 hodin. Zvýhodněné celodenní vstupné bude stát 490 korun.
 

Paddle boardy, opalovací louka i včely a mravenci

MonínecJen několik málo desítek metrů odsud je vzdálený Pilský rybník, kde je pro návštěvníky nově připravena možnost využití aquazorbingu, ježdění na paddle boardech či na voru. Díky aquazorbingu si tak bude moci každý vyzkoušet chůzi po vodní hladině rybníka, přemety, otočky a jiné triky. Paddleboarding je pak vodní sport, kdy jezdec stojí na prkně podobném surfovému longboardu  a k pohybu používá dlouhé pádlo.

Na Pilském rybníku bude zároveň všem zdarma k dispozici opalovací louka a vyhlídkové molo nebo dětské hřiště. Zahrát si tu můžete i volejbal či nohejbal. Hlad a žízeň zaženete přímo v kiosku na koupališti.

Na trase mezi restaurací M2 a Hotelem Monínec je pak 1,5 kilometru dlouhá naučná stezka Včely a mravenci. Na osmi stanovištích se nachází celkem 16 informačních panelů, které přehlednou a ucelenou formou seznamují se zajímavostmi lokality.
 

Zajímavé akce po celou sezónu

MonínecBěhem celého roku se na Monínci koná také řada akcí, která je určena jak rodinám s dětmi, tak všem ostatním. O víkendu 11. až 12. května je to Predator Race, 9. června Monínec patří psům a od 28. června do 3. července již šesté pokračování fotbalové akademie Jakuba Dovalila. Největší událost se pak uskuteční 20. července, kdy Monínec oslaví své 25. narozeniny. Na programu budou například hudební vystoupení nebo i vyhlášení výsledků soutěží, které již od března běží na Facebooku, webu a Instagramu areálu.
Bikepark Monínec

Bikepark Monínec

V bikeparku Monínec, nedaleko města Sedlec-Prčice, najdete neuvěřitelně zábavné odbočky. V horní části tratě jsou pro vaše horská kola navíc zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Hobby trať a flow trail je propojena s funline dráhou a tunelem.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Česká Sibiř - drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř - drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Další aktuality

12.9.
2019
Projděte se s kocourkem Mikešem Ladovým krajem

Projděte se s kocourkem Mikešem Ladovým krajem

Střední Čechy | Letní sporty
27.8.
2019
Projeďte se na kole Křivoklátskými okruhy!

Projeďte se na kole Křivoklátskými okruhy!

Střední Čechy | Letní sporty