Úvod > Co chcete dělat? > Metalová cesta Mladou Boleslaví – naučná stezka městem automobilů
Metalová cesta - Staromestské námestí
"> Metalová cesta - Staromestské námestí "> Staromestské námestí Mladá Boleslav "> metalova.JPG "> Metalova cesta1.JPG "> "> Staromestské námestí Mladá Boleslav "> Panel pred Infocentrem "> Prumyslová škola "> Prumyslová škola "> Sbor ceských bratrí "> Sbor ceských bratrí "> Kostel sv. Havla "> Kostel sv. Havla "> Kostel sv. Havla "> Panel u hradu
+ Přidat foto
Památky

Metalová cesta Mladou Boleslaví – naučná stezka městem automobilů

Naučná stezka upozorňuje na krásy Mladé Boleslavi, které bývají turisty velmi často opomíjeny. Po Metalové cestě vás budou provázet audiovizuální informační panely – kromě klasických informačních panelů i infopanely s překrásnými motivy z dílny Davida Szalaye.
Cílem naučné stezky je upozornit turisty na to, že Mladá Boleslav není pouze "město automobilů", jak je veřejností nejčastěji vnímána, ale že se může pochlubit mnoha dalšími rozličnými památkami a atraktivními místy.

Mezi takové patří například mladoboleslavské Výstaviště, Střední průmyslová škola architekta Jiřího Krohy, Sbor českých bratří a celé Českobratrské náměstí, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Mladoboleslavský hrad, Židovský hřbitov, kostel sv. Havla a samozřejmě Staroměstské náměstí lemované malebným podloubím. Infopanely označují všechna tato místa, ale najdete je také i u zimního stadionu, Muzea Škoda Auto, na hlavním nádraží ČD, u zříceniny hradu Michalovická putna a přirozeně – u samotného Infocentra Mladá Boleslav.

Trasa je dlouhá 4 km a má výchozí bod v Infocentru nebo na autobusovém nádraží. K dispozici je také zkrácená varianta pro dětského výletníka.  
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj
MG restaurace Mladá Boleslav

MG restaurace Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, Český ráj