Úvod > Aktuality > Do Poděbrad se sjedou klasické italské vozy

Do Poděbrad se sjedou klasické italské vozy

Vydáno 17. dubna 2019 Zážitky
Klub Fiat Car Classic srdečně zve veškeré italské vozy do roku výroby 1988 na sobotu 20. dubna do Poděbrad. Na lázeňské kolonádě bude živo, proběhne zde totiž 20. ročník výstavy vozidel, doplněný o soutěž elegance, dobové recesní převleky, soutěže, orientační jízdu historických vozidel s plněním dovednostních a znalostních úkolů, tombola a mnoho dalšího.
auto itálieV sobotu 20. dubna se sjedou do lázeňských Poděbrad klasické italské automobily do roku výroby 1988. Dopoledne bude na lázeňské kolonádě probíhat výstava zúčastněných automobilů. Tu doplní nejrůznější stánky s atrakcemi a doprovodný program. Součástí akce je odpoledne orientační jízda po okolí, jejíž trasa činí 50 km a průjezd je spojen s plněním úkolů. Těšit se můžete nejen na Lancie, ale i všechny ostatní italské automobilové značky, auta z dob minulých i současných.

italské pochoutkySoučasně s výstavou a orientační jízdou italských automobilů, bude v Poděbradech probíhat již čtvrtý ročník akce Chuť Itálie a Středomoří. Akce je zaměřena na věhlasnou italskou a středomořskou gastronomii v podobě ochutnávek delikates, pokrmů, vína, koktejlů a kávy. Pravé italské produkty budete nejen ochutnávat, ale můžete si je zakoupit i domů. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Morální záštitu nad 4. ročníkem akce Chuť Itálie 2019 převzal italský velvyslanec J. E. Francesco S. Nisio, ředitel Italského kulturního institutu Giovanni Sciola a starosta města Poděbrad, pan Jaroslav Červinka. Akce se koná na kolonádě, za sochou T. G. Masaryka.
Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost tohoto lázeňského města.