!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Středočeské botanické a zoologické zahrady, zooparky a farmy zahajují sezónu
Středočeské botanické a zoologické zahrady, zooparky a farmy zahajují sezónu
"> "> "> ">
Příroda

Středočeské botanické a zoologické zahrady, zooparky a farmy zahajují sezónu

Vydáno 14. dubna 2021
Ještě před pár dny se expozice zoologických zahrad a farem ukrývaly za zavřenými branami, ale to se naštěstí od pondělí 12. dubna změnilo. Botanické a zoologické zahrady, zooparky a farmy ve středních Čechách otevírají své venkovní expozice návštěvníkům.
zoopark zájezdAni pravé aprílové počasí vás od jejich návštěvy určitě neodradí. Vždyť kdo by se netěšil na výlet za oblíbenými němými tvářemi nebo na procházku rozkvetlým parkem botanických zahrad. Samozřejmě bude nutné dodržovat určitá nařízená opatření, jako je nejvyšší možná kapacita, rozestupy, nošení roušek a respirátorů či prodej občerstvení pouze přes výdejní okénko a stále také trvá uzavření vnitřních expozic a pavilónů. I tak si ale výlet stoprocentně užijete.

zoo ZlečínTřeba v Zooparku Zájezd pro začátek otevírá část, která je mimo obec - tzv. "u velblouda". Druhá část Zooparku je ve fázi rekonstrukce starých voliér, které už byly v havarijním stavu. I Zoopark Zelčín se těší na své návštěvníky. Provozní doba je od 11:00 do 19:00. Ve stejný čas bude otevřeno i výdejové okénko pro občerstvení. Tím, že má Zoopark pouze venkovní expozice, budou moci návštěvníci projít celý komplex, samozřejmě s nutností dodržení platných COVID opatření. Pro letošní sezónu zoopark chystá rozšíření výběhů a expozic o nové druhy, mini prasátka a surikaty. Narodili se také mláďata u klokanů a zoopark se s nimi chce návštěvníkům pochlubit. Všechny venkovní expozice otevírá také Zoo Chleby v Polabí. Existují ale i výjimky - napříkald Zoopark Karlštejn otevře své brány 1. května.


Průhonický park i Motýlárium Votice

PrůhonicePřijít můžete i do Průhonického parku, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Vstupenky je nyní možno zakoupit na místě u okénka pokladny nebo lze využít elektronické vstupenky. Vstup na základě elektronické vstupenky je možný hlavním vchodem nebo přes pokladnu u vstupu do II. části parku. Platnost vstupenky je 6 měsíců od data nákupu, stojí 70 Kč.

Aktuální informace o otevření botanické zahrady SZŠ Rakovník si raději ověřte na jejich oficiálních stránkách. Stejně tak jako v případě paraZOO Vlašim, Ekocentrum Huslík u Poděbrad, Motýláriu VoticeFarmaparku Soběhrdy a řady dalších středočeských zooparků a farem.
Zoopark Karlštejn

Zoopark Karlštejn

Zoopark se nachází v městyse Karlštejn nedaleko hradu Karlštejn, na břehu řeky Berounky, pouhých 25 km od Prahy, nedaleko vlakového nádraží.

Zoopark Zelčín - minizoo se zajímavým programem

Zoopark Zelčín - minizoo se zajímavým programem

Areál leží na ostrově mezi Vltavou a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem, na cyklistické stezce. Malá zoologická zahrada nedaleko Mělníka nabízí vyžití nejen pro rodiny s dětmi.

Botanická zahrada Rakovník

Botanická zahrada Rakovník

Před půl stoletím byla v Rakovníku při střední zemědělské škole založena botanická zahrada. Funguje dodnes, má na dva tisíce druhů rostlin a také jedinečnou sbírku drakovců obecných.

Motýlárium Votice

Motýlárium Votice

Ve Voticích na Benešovsku vzniká první otevřené motýlárium v Česku. Ojedinělý projekt Ochrany fauny ČR proměnil staré skleníky v motýlárium, které budou obývat druhy motýlů typické pro českou přírodu.

Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark Zájezd - malá zoologická zahrada v okrese Kladno

Zoopark je s péčí budovaná mini-zoo v obci Zájezd. Uvidíte zde několik druhů opic a poloopic (jistě znáte lemury z kreslené pohádky Madagaskar), kočkovité šelmy i dravé ptáky.

Zoo Chleby - první zoologická zahrada ve Středočeském kraji

Zoo Chleby - první zoologická zahrada ve Středočeském kraji

Zoologická zahrada chová ohrožené druhy zvířat, pořádá výchovně-vzdělávací a vědecké činnosti a působí jako záchranné centrum pro živočichy. Zoo Chleby je ideálním cílem pro výlety s dětmi.

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

ParaZOO na záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi

Přijďte si prohlédnout zvířata České republiky, dovědět se více o příčinách jejich zraňování v důsledku lidské činnosti a především se naučit, jak je můžete chránit.

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z celého světa a můžete strávit celý den v dokonalém souladu s přírodou. Areál leží v malebném údolí, kde je čerstvý vzduch a budete si zde připadat jako byste se ocitli v pravé podhorské přírodě. A to vše jen kousek od Prahy v Soběhrdech.