!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zoopark Zelčín - minizoo se zajímavým programem
Zoopark Zelčín - minizoo se zajímavým programem
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Příroda

Zoopark Zelčín - minizoo se zajímavým programem

Areál leží na ostrově mezi Vltavou a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem, na cyklistické stezce. Malá zoologická zahrada nedaleko Mělníka nabízí vyžití nejen pro rodiny s dětmi.
Zelčín, malá vesnička s asi 10 trvale žijícími obyvateli se nachází na ostrově ohraničeném Vltavou, Labem a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem. Do Prahy je to přibližně jen 30 km. Milovníkům koní nabízí vyjížďky, výcvik pod vedením trenéra a kvalitní ustájení koní. Zoopark je díky každodennímu provozu restaurace oblíbenou zastávkou cykloturistů.
 

S kým se ve Zelčíně můžete potkat? 

Zoopark Zelčín je malá zoo se zaměřením na domácí zvířata. Snaží se chovat zvířata tak jak to známe z minulosti. Ohleduplně a poctivě. Na farmě najdete převážně domácí zvířata a s většinou z nich máte možnost přímého kontaktu: pohladit nebo nakrmit. Během dne uvidíte jak se zvířata chovají, jak se krmí, jak se o ně pečuje.

Asi nejčastěji a hned ve venkovních ohradách si jistě všimnete fjordských koní.
V areálu zooparku si pak můžete pohladit a nakrmit kozy, ovce (odvážnější i pštrosy Emu), uvidíte spoustu domácí drůbeže, skotu, kozy, ovcí, prasátek a drobotiny – fretek, králíčků, morčat nebo koček. Pokud byste si domů chtěli pořídit také takového mazlíčka, informujte se u personálu o možnost koupě zdejších odchovanců – morčata, králíčci...

V letní sezóně také majitelé nabízí komentované krmení s výkladem. Sledujte proto jejich webové stránky nebo facebook a můžete se pak podívat i do zákulisí Zooparku.
 

Kozy na vodítku i program "ošetřovatel zvířat"

Ve Zelčíně vám zprostředkují i netradiční zážitky - už jste například šli na procházku s kozou na vodítku? Pro ty z vás, kteří chtějí vyzkoušet něco netradičního nebo hledají netradiční dárek, nabízí provozovatelé také možnost stát se na den "ošetřovatelem v Zooparku". Vyzkoušíte si, jaké to je vstávat brzy se zvířaty, ošetřovat je, pečovat o ně a pracovat s nimi. Cena programu je 600 Kč.
 

Pokud chcete zvířátkům přinést něco dobrého

Pokud chcete zvířátka obdarovat krmením z domova, prosíme nečiňte tak. Velmi rádi jej však ošetřovatelé od vás přijmou. Za hlavními vraty do stájí, je k dispozici koš pro odkládání suchého pečiva, ovoce, zeleniny a pod.

Některá zvířata jsou citlivá na krmení, některé potřebují zvláštní druh. Personál vše co přinesete rozdá správným zvířátkům a ve správných dávkách.
 

 

Útulná hospůdka U Bedřicha

Součástí ZooParku je i útulná hospůdka s denním provozem a širokým výběrem jídel a nápojů. Je zde možnost venkovního posezení, pro děti s pískovištěm a zanedlouho snad i se skluzavkou. Čas od času se zde také konají různé akce.
 
Nejaktuálnější nabídkou ZooParku jsou výlety pro školy se zábavným programem a občerstvením za akční cenu a také dětský tábor na koních s ubytováním přímo v areálu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Café Živel - kavárna na Mělníku

Café Živel - kavárna na Mělníku

Mělník, Střední Čechy
Hotel Olympionik v Mělníku

Hotel Olympionik v Mělníku

Mělník, Střední Čechy