ÚvodCo chcete dělat?PřírodaZoopark Zelčín – kontaktní zoopark
Příroda

Zoopark Zelčín – kontaktní zoopark

Kontaktní zoopark se zaměřením na domácí hospodářská zvířata, svou rozlohou je největší svého druhu v Čechách. Zvířata se zde chovají tak, jak to známe z minulosti. Ohleduplně a poctivě.
Přijeďte si do Zelčína užít procházku po kontaktním zooparku se zaměřením na domácí zvířata. Ve velkém oploceném výběhu máte možnost se volně pohybovat mezi kozami, ovcemi, lamami nebo poníky. Všechna zvířátka jsou velice krotká a zvyklá na každodenní kontakt s lidmi. Ráda se nechají pohladit a nakrmit. Tento způsob seznámení se s domácími zvířátky je velice oblíbený u nejmenších návštěvníků – vždyť jak lépe děti seznámit se zvířátky a naučit je respektu a lásce k nim, než přímým kontaktem – pohlazením, nakrmením a společně stráveným časem.

O něco starší návštěvníci ocení možnost zavítat také do výběhů zvířat chovaných mimo společný kontaktní prostor. V rámci komentovaného krmení s průvodcem můžete nakrmit a navštívit například miniprasátka, emu nebo klokany. Dále se v Zelčíně potkáte s i s ostatními hospodářskými zvířaty – kravami, domácí drůbeží či králíky. Chloubou zooparku je chov fjordských koní. V Zooparku Zelčín jsou všechna zvířátka a všechny výběhy kontaktní (některé však kvůli bezpečnosti pouze v doprovodu průvodce.
 

Stezka pro bosé nohy

Stezka bosých nohou nebo chcete-li hmatový či senzomotorický chodník, bosá dráha nebo také chodníček pro bosé nohy. To vše jsou označení pro stezku vytvořenou z různých přírodních materiálů určenou právě pro chůzi bez bot a s tím spojené hmatové poznávání různých povrchů bosýma nohama. Stezka sestává z pěti polí vyplněných velkými kameny, šiškami, pískem, kůrou a štěrkem a je vhodná pro všechny věkové kategorie. 
 

Kozy na vodítku, jízdy na koních i program Ošetřovatel zvířat

V Zelčíně vám zprostředkují i netradiční zážitky – už jste například šli na procházku s kozou, miniprasátkem nebo králíčkem na vodítku? Milovníkům koní nabízí vyjížďky, výcvik pod vedením trenéra a kvalitní ustájení koní. Pro ty z vás, kteří chtějí vyzkoušet něco netradičního nebo hledají netradiční dárek, nabízí provozovatelé také možnost stát se na den ošetřovatelem v zooparku - vyzkoušíte si, jaké to je vstávat brzy se zvířaty, ošetřovat je, pečovat o ně a pracovat s nimi.
 

Sportovní vyžití a kulturní akce

Zoopark Zelčín není ale jen místo pro kontakt se zvířaty – nabízíme i spoustu sportovního vyžití. V sezóně u nás najdete vzduchové trampolíny pro děti, provozujeme půjčovnu koloběžek, na kterých se můžete rozjet po okolí a pro teplé letní dny je ideální volbou půjčení raftu a plavba po Vltavě! Zoopark leží přímo na cyklotrase, je tedy v letní sezóně díky každodennímu provozu občerstvení a restaurace oblíbenou zastávkou cykloturistů. Na své si příjdou i milovníci kultury – v areálu zooparku pravidelně pořádáme kulturní akce, zábavné dny a koncerty.
 

Hostinec U Bedřicha – tradiční kuchyně na netradičním místě

Součástí zooparku je i útulná hospůdka U Bedřicha, nabízí příjemné prostředí, posezení ve vnitřních prostorách nebo na venkovní terase s výhledem na zvířátka, děti na hřišti a lužní lesy. V nabídce jídel najdete převážně domácí národní kuchyně. Hostinec u Bedřicha se nachází mimo placený areál zooparku, mohou jej tedy využít i cyklisté či turisté, kteří zooparkem jen projíždějí a chtějí se zastavit a pochutnat si na tradiční kuchyni na netradičním místě.
 

Ubytování v zooparku

Zoopark se nachází ve velmi krásné oblasti středních Čech v bezprostřední blízkosti Mělníka, na ostrově ohraničeném Vltavou, Labem a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem, do Prahy je to přibližně 40 km. Může vám proto nabídnout ideální zázemí pro vaši letní dovolenou. Nabízí ubytování v apartmánu nebo kempu (stání pro vlastní karavan, stan nebo přenocování v tee-pee).
 

Programy pro školky, školy a letní pobytové tábory

Nejaktuálnější nabídkou Zooparku Zelčín jsou výlety pro školy a školky se zábavným programem a občerstvením za akční cenu. Pořádají se zde také dětský pobytové tábory mezi zvířátky.

Aktuality

UDG – koncert v Zelčíně

Červencového open air koncertu v Zelčíně se ujme parta UDG!
Hořín, Středočeský kraj

Alkehol – koncert v Zelčíně

Česká pub rocková kapela Alkehol která měla v Zelčíně vystoupit na konci května přesunula koncert na 16. 8. Zakoupené lístky jsou platné i v náhradním termínu.
Hořín, Středočeský kraj

Pokáč – koncert v Zelčíně

Pokáč opět vystoupí na zelčínské létní scéně a jako vždy se těšíme na pohodový večer plný pohodových lidí a pohodových písní!
Hořín, Středočeský kraj

Tři sestry – koncert v Zelčíně

Koncert.
Hořín, Středočeský kraj

Bitva na Mělníku aneb Dvanáctá bitva Rytířů Mělnických

Rok se s rokem sešel a přiblížila se první srpnová sobota tohoto léta, kdy v lůně královského věnného města Mělník, nad soutokem dvou největších českých řek Labe a Vltavy, se v Hořínském parku rozpoutá již dvanáctý ročník Bitvy na Mělníku.
Hořín, Středočeský kraj

Mělnický košt 2024

Opět se mělničtí vinaři sejdou v krásném historickém centru Mělníka, aby dali všanc svá vína a nechali obyvatele města a širokého okolí „okoštovat“ vše, co skrývají jejich vinné sklepy. Těšte se na Mělnický košt v sobotu 10. srpna 2024.
Mělník, Středočeský kraj

Mělnické vinobraní 2024

Tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na hlavní, country, dobové a dětské scéně na Mělníku. Naší snahou je vytvořit příjemnou atmosféru ve městě, přilákat širokou veřejnost, a to nejen na multižánrový program, ale také na gastronomické speciality.
Mělník, Středočeský kraj

Dny lidové architektury ve Středočeském kraji – Ledčice

Zveme vás na další ročník Dnů lidové architektury. Tentokrát se uskuteční na Cinkově statku v Ledčicích na Mělnicku!
Mělník, Středočeský kraj

Cyklostezka Horní Počaply – Vlíněves – Zelčín

Cyklotrasa prochází po břehu Labe od obce Horní Počaply přes Dolní Beřkovice, v obci Hořín se odklání od Labe, míjí soutok Labe s Vltavou a pokračuje po břehu Vltavy krásnou krajinou směrem k Praze. Končí zatím v osadě Zelčín u lávky s pražským horkovodem přes Vltavu.
Hořín, Středočeský kraj

Rokokový zámek Hořín

Zámek Hořín se nachází ve stejnojmenné obci u Mělníka nedaleko soutoku Vltavy a Labe. Samotný zámek je veřejnosti nepřístupný, ale zámecký park o rozloze 40 ha s mnoha záhony s léčivými bylinami je zpřístupněn.
Hořín, Středočeský kraj

Půjčovna raftů v Zooparku Zelčín

Zoopark Zelčín, který se nachízí nedaleko stejnojmenného přístavu na Vltavě (na Vraňansko-hořínském plavebním kanálu) nabízí všem vodymilovným turistům půjčení raftů. Díky tomu se nabízí možnost proplout si soutok Vltavy a Labe. Jedná se o místo, kde je dostatek vody po celý rok.
Hořín, Středočeský kraj

Zdymadlo Hořín na Vltavě – kanál Mělník

V souvislosti s regulačními pracemi na Labi na konci 19. století a otevřením mělnického lodního překladistě v roce 1897 byl vybudován laterálni kanál Mělník – Vraňany, který zkrátil lodní cestu po Vltavě. Součástí tohoto kanálu je technická památka zdymadlo Hořín, které projektoval František Sander.
Hořín, Středočeský kraj

Bruslení na Hořínském kanále a pískovně Baraba

Za větších mrazů lze na bruslích vyrazit po Hořínském kanále a vychutnat si tak neotřelé pohledy na polabskou přírodu.
Mělník, Středočeský kraj

Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí 1300 km přírodních a kulturních zážitků a to už je pěkná porce i pro dlouhou cyklodovolenou.
Mělník, Středočeský kraj

Vyhlídkové plavby v Mělníku na lodi Fidelio

Fidelio je výletní loď pro 22 cestujících o délce 17 m a se sluneční palubou. Při plavbě je k dispozici WC, podpalubní salonek, dětský koutek, bar a salon s výčepem, kde je možno občerstvit báječnou kávou i jinými nápoji.
Mělník, Středočeský kraj

Vltavská vodní cesta – Stezka řeky Vltavy: lodí z Českých Budějovic až do Hamburku

Vltavská vodní cesta začíná pod českobudějovickým Dlouhým mostem. Díky plavební komoře v Hněvkovicích je na Vltavě pro malá plavidla splavných více než sto kilometrů na Orlickou přehradu, odkud lze pokračovat dále na Slapy, do Prahy, k soutoku s Labem v Mělníku a pak ještě dále do Evropy.
Mělník, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány na statku Zelčín

Pohodlné ubytování v plně zařízených apartmánech na statku nabízí ideální Zoopark Zelčín. Užijte si zvířátka, vyrazte na výlet a večer si odpočiňte na statku, kde přímo z vašeho apartmánu budete mít výhled na výběhy. Rovnou z okna tak můžete zamávat například poníkům, ovcím nebo pávům.
Hořín, Středočeský kraj

Zámecká restaurace na zámku Mělník

Zámecká restaurace na zámku Mělník nabízí nádhernou vyhlídku na soutok Labe s Vltavou a vinice sv. Ludmily. Ochutbat tu můžete pokrmy typické české kuchyně.
Mělník, Středočeský kraj

Vinařské stezky ve středních Čechách

Vinařské stezky se u nás těší velké oblibě. Většina se jich nachází na jižní Moravě, ale také Čechy mají svoje vyhlášené vinařské lokality. Hned dvě zajímavé tematické stezky můžete navštívit ve středních Čechách – na kole i pěšky.
Mělník, Středočeský kraj

Ludmila – nejznámější mělnické víno

Víno Ludmila je pojmenováno po kněžně Ludmile, která na Mělníku založila první vinici a dala základ celému místnímu vinařství. Od konce 19. století se stáčí do originálních, pro ni typických lahví, tzn. „kalamářů“.
Mělník, Středočeský kraj

Mělnická vinařská podoblast

Mělnická vinařská podoblast se nachází na soutoku Labe a Vltavy a patří sem vinice Mělnicka, Roudnicka, Prahy i Čáslavska, ležící většinou na lehkých půdách s vápenitým podložím nebo na štěrkopískových náplavech.
Mělník, Středočeský kraj

Penzion U Zámku Mělník

Přímo v srdci historického centra města Mělníka u zámku nabízíme romantické, stylové a přátelské ubytování.
Mělník, Středočeský kraj

Němý Medvěd – Burger & Beer Bar Mělník

Minipivovarská pivnice se špičkovými burgery! Piva z vlastního, ale i jiných lokálních pivovarů, vyhlášená kuchyně, široký výběr rumů, příjemné prostředí.
Mělník, Středočeský kraj

Kavárna TaStodola

Navštivte útulnou kavárnu v srdci Mělníka. TaStodola se nachází v uličce od náměstí a překvapí vás unikátním designem a dobrou kávou z lokální pražírny. Na výběr dostanete z klasických i bezlepkových dortů.
Mělník, Středočeský kraj