Úvod > Co chcete dělat? > Zoopark Zelčín – Největší kontaktní zoopark svého druhu v Čechách
Zoopark Zelčín – Největší kontaktní zoopark svého druhu v Čechách
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Zoopark Zelčín – Největší kontaktní zoopark svého druhu v Čechách

Kontaktní zoopark se zaměřením na domácí hospodářská zvířata, svou rozlohou je největší svého druhu v Čechách. Zvířata se zde chovají tak, jak to známe z minulosti. Ohleduplně a poctivě.
Přijeďte si do Zelčína užít procházku po kontaktním zooparku se zaměřením na domácí zvířata. Ve velkém oploceném výběhu máte možnost se volně pohybovat mezi kozami, ovcemi, lamami nebo poníky. Všechna zvířátka jsou velice krotká a zvyklá na každodenní kontakt s lidmi. Ráda se nechají pohladit a nakrmit. Tento způsob seznámení se s domácími zvířátky je velice oblíbený u nejmenších návštěvníků – vždyť jak lépe děti seznámit se zvířátky a naučit je respektu a lásce k nim, než přímým kontaktem – pohlazením, nakrmením a společně stráveným časem. O něco starší návštěvníci ocení možnost zavítat také do výběhů zvířat chovaných mimo společný kontaktní prostor. V rámci komentovaného krmení s průvodcem můžete nakrmit a navštívit například miniprasátka, emu nebo klokany. Dále se v Zelčíně potkáte s i s ostatními hospodářskými zvířaty – kravami, domácí drůbeží, králíky či morčaty, chloubou zooparku je chov fjordských koní. V Zooparku Zelčín jsou všechna zvířátka a všechny výběhy kontaktní (některé však kvůli bezpečnosti pouze v doprovodu průvodce.) V současné době se může jít opravdu ke všem našim zvířatům i s dětmi, základem je však vždy respekt a úcta k nim.

Kozy na vodítku, jízdy na koních i program Ošetřovatel zvířat
V Zelčíně vám zprostředkují i netradiční zážitky – už jste například šli na procházku s kozou na vodítku?
Milovníkům koní nabízí vyjížďky, výcvik pod vedením trenéra a kvalitní ustájení koní. Pro ty z vás, kteří chtějí vyzkoušet něco netradičního nebo hledají netradiční dárek, nabízí provozovatelé také možnost stát se na den ošetřovatelem v zooparku - vyzkoušíte si, jaké to je vstávat brzy se zvířaty, ošetřovat je, pečovat o ně a pracovat s nimi.
 
Sportovní vyžití a kulturní akce
Zoopark Zelčín není ale jen místo pro kontakt se zvířaty – nabízíme i spoustu sportovního vyžití. V sezóně u nás najdete vzduchové trampolíny pro děti, provozujeme půjčovnu koloběžek, na kterých se můžete rozjet po okolí a pro teplé letní dny je ideální volbou půjčení raftu a vyjížďka po Vltavě! Zoopark leží přímo na cyklotrase, je tedy v letní sezóně díky každodennímu provozu občerstvení a restaurace oblíbenou zastávkou cykloturistů. Na své si příjdou i milovníci kultury – v areálu zooparku pravidelně pořádáme kulturní akce, zábavné dny a koncerty.
 
Hostinec U Bedřicha – tradiční kuchyně na netradičním místě
Součástí zooparku je i útulná hospůdka U Bedřicha, nabízí příjemné prostředí, posezení ve vnitřních prostorách nebo na venkovní terase s výhledem na zvířátka, děti na hřišti a lužní lesy. V nabídce jídel najdete převážně domácí národní kuchyni. Hostinec u Bedřicha se nachází mimo placený areál zooparku, mohou jej tedy využít i cyklisté či turisté, kteří zooparkem jen projíždějí a chtějí se zastavit a pochutnat si na tradiční kuchyni na netradičním místě.
 
Ubytování v zooparku
Zoopark se nachází ve velmi krásné oblasti Středních Čech v bezprostřední blízkosti Mělníka, na ostrově ohraničeném Vltavou, Labem a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem. Do Prahy je to přibližně 30 km. Může Vám proto nabídnout ideální zázemí pro Vaši letní dovolenou. Nabízí ubytování v apartmánu, kempu nebo stání pro vlastní karavan.
 
Programy pro školky, školy a letní pobytové tábory
Nejaktuálnější nabídkou Zooparku Zelčín jsou výlety pro školy a školky se zábavným programem a občerstvením za akční cenu. Pořádají se zde také dětský pobytové tábory mezi zvířátky.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Ludmila – nejznámější mělnické víno

Ludmila – nejznámější mělnické víno

Mělník, Středočeský kraj
Kafe Mělník ve Věži

Kafe Mělník ve Věži

Mělník, Středočeský kraj
Restaurace na Hradbách v Mělníku

Restaurace na Hradbách v Mělníku

Mělník, Středočeský kraj