Úvod > Co chcete dělat? > Botanická zahrada Rakovník
Příroda

Botanická zahrada Rakovník

Před půl stoletím byla v Rakovníku při střední zemědělské škole založena botanická zahrada. Funguje dodnes, má na dva tisíce druhů rostlin a také jedinečnou sbírku drakovců obecných.

Botanická zahrada Střední zemědělské školy v Rakovníku byla založena v roce 1963 tehdejším pedagogem a zástupcem ředitele školy Václavem Pelikánem. Nelze opomenout velký podíl práce, kterou zde vykonali a vykonávají studenti školy pod vedením svých pedagogů. Na výměře 1,5 je možno se seznámit se širokým sortimentem ovoce a zeleniny, květin a okrasných rostlin. Velmi významnou část tvoří botanický systém a parková část zahrady.

Zahrada má dva tisíce druhů rostlin a také jedinečnou sbírku drakovců obecných. Jejich výrazné, velké a zvláštně páchnoucí květy se objeví koncem června, vydrží ale jen několik dní, začátkem července už květina zase odkvétá. Drakovec pochází z jižní Evropy a jeho nápadný květ bývá k vidění jen několik dní. Dosahuje velikosti 70 centimetrů, připomíná otevřenou tlamu draka a právě díky tomu získala tato rostlina svůj název. 

Na místní rostlinky se můžete podívat téměř každý den do dvou hodin, kdy tu vykonávají praxi studenti střední zemědělské školy, nebo pokaždé, když jsou otevřena vrata. Po celý den bývá zahrada otevřena pro veřejnost ve významné dny. Botanická zahrada se nachází jen kousek od nádraží.

7.7.
Rakovnická nokturna 2022 – zahajovací koncert

Rakovnická nokturna 2022 – zahajovací koncert

Rakovník, Středočeský kraj
6.8.
Zdraví a prevence s 211 v Rakovníku

Zdraví a prevence s 211 v Rakovníku

Rakovník, Středočeský kraj
9.7.
27.8.
Kolešovka 2022

Kolešovka 2022

Lužná, Středočeský kraj
9.7.
10.7.
Festival Artorzo

Festival Artorzo

Krakovec, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí