Úvod > Aktuality > Spojte fikci s realitou v 5D kinu!
Spojte fikci s realitou v 5D kinu!
">
Zážitky

Spojte fikci s realitou v 5D kinu!

  • Vydáno15. března 2012
Dne 15. března začíná v Galerii Harfa běžný provoz nejnovějšího trendu ve filmovém světě – 5D kina. Vychutnat si můžete nejenom trojrozměrný obraz a Hi-Fi zvuky, které znáte z běžných 3D kin, ale získáte i něco navíc, co iluzi reality téměř dokonale navodí – například zažijete „skutečnou“ bouřku, nárazový vítr, „myší“ efekt a spoustu dalších jedinečných zážitků. To vše díky unikátní technologii pohybujících se a vibrujících sedaček, které vás doslova vtáhnou do děje!
5D kino v Galerii Harfa prošlo v prvním březnovém týdnu zkušebním provozem a nyní zahajuje standardní promítání pro širokou veřejnost. Vybírat si můžete z pestré nabídky filmů, které osloví jak mladší, tak i starší generaci a rodiny s dětmi. Milovníci mimozemských civilizací si mohou užít Meziplanetární výlet nebo Star Track a pro ty, kteří se rádi bojí, je určen film Halloween. Pro děti je připraven Svět hraček, nádherný zážitek v hračkářské horské dráze v miniaturním světě hraček. Ti, kteří mají rádi ještě větší adrenalin, ocení jízdu v Ledovém světě nebo U-Boat Adventure – společně se členy ponorky prožijete bojové situace a budete vzdorovat nepřátelům jak nad vodou, tak i pod vodou.

5D filmy jsou oproti těm běžným o hodně kratší, obvykle trvají od 5 do 15 minut. Délka promítání je krátká kvůli pohybům sedaček, které společně s 3D obrazem a kombinací efektu na vás zapůsobí tak, že vás to opravdu vtáhne do děje filmu jako do reality. Málokdo by ale v reálném životě vydržel třeba 20 až 30minutovou jízdu na kolotoči a právě tomu byla přizpůsobena stopáž filmů. Proto je formát 5D ve světě stále vnímán jako atrakce, ale začínají se už vyrábět i delší filmy, u kterých se ale zmenšuje frekvence pohybu sedaček.

5D kino v Galerii Harfa se nachází ve zvýšeném patře naproti pobočce České spořitelny a je otevřeno každý den od 9 do 21 hodin. Za jeden film zaplatíte 99 Kč, za 2 filmy 170 Kč a za 250 Kč můžete zhlédnout 3 filmy a k tomu dostanete ještě vstupné na 1 film zdarma.