Úvod > Aktuality > Pivovar Plzeňský Prazdroj zve na Zabijačku, jak se patří
Pivovar Plzeňský Prazdroj zve na Zabijačku, jak se patří
"> "> ">
Zážitky

Pivovar Plzeňský Prazdroj zve na Zabijačku, jak se patří

  • Vydáno3. února 2020
Do Plzně pomalu přichází období masopustu, který je tradiční dobou hodování a veselí. Nechte se inspirovat zvyky našich předků a přijďte v sobotu 8. února 2020 od 10 do 15 hodin na vepřové hody do Plzeňského Prazdroje!
ZabijačkaV sobotu 8. února se v Plzeňském Prazdroji koná Zabijačka, jak se patří. Nad nádvořím u zahradního pavilonu Formanka nebude chybět muzika, dobré pivo a hlavně zabijačkové speciality. Přímo na místě ochutnáte jitrnice, jelítka, tlačenky, ovar, guláš a další zabijačkové dobroty od mistrů řezníků z Plzeňského kraje. Nebo si jen vyberete z bohatého sortimentu nabízených pochutin. Na Formance se po celou dobu bude čepovat pivo a tradiční muzika se postará o náležitou atmosféru.

vyhánění zima z plzeňské kotlinyDalší masopustní tradicí je vyhánění zimy. Tu se budou Plzeňáci snažit vypudit z plzeňské kotliny 1. března. Maškarní průvod s množstvím rázovitých a tradičních maškar vyjde společně s přihlížejícími ve 14 hod. od 7. ZŠ na sídlišti Vinice. Nejdříve zamíří na statek LüftnerkaZoologické a botanické zahradě města Plzně (pro účastníky akce bude vstup zdarma). Zde budou připomenuty lidové zvyky související se zimou a předjařím. Především bude setnuta hlava línému (slaměnému) kohoutovi, který ráno pozdě kokrhá, a proto se stále ještě dlouho rozednívá. Odpoledne vyvrcholí před radnicí. Poté, co bude zima spoutána, uložena do rakve a odnesena do městské šatlavy, nastane velké veselí.
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Hospoda Na Spilce

Hospoda Na Spilce

Přijměte pozvání do legendární Hospody Na Spilce, která se nachází v prostorách bývalých kvasných sklepů pivovaru Plzeňský Prazdroj a patří mezi největší hospody v Česku. Po více než dvouleté pauze má hospoda znovu otevřeno a nabízí menu s moderní českou kuchyní!