!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Noc kostelů zavítá do kláštera v Kladrubech
Noc kostelů zavítá do kláštera v Kladrubech
"> "> "> "> ">
Památky

Noc kostelů zavítá do kláštera v Kladrubech

Vydáno 24. května 2019
Nadcházející páteční noc 24. května 2019 bude patřit otevřeným kostelům a kaplím. Zapojí se do ní také památkové objekty na Plzeňsku. Na návštěvníky čekají v Kladrubech komentované prohlídky, netradiční atmosféra i příjemné hudební zastavení.

klášter KladrubyBarokně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Wolfganga a sv. Benedikta klášteře Kladruby se veřejnosti otevře již v 18:00 hodin. Program Noci kostelů slavnostně zahájí Ivana Odvodyová hrou na varhany a Hudebníci svatojakubského kůru.

Následovat bude v 18:30 hodin komentovaná prohlídka klášterního kostela, přestavěného Janem Blažejem Santini – Aichlem. Návštěvníci zavítají také do kaple Všech svatých. Od 19:30 hodin bude kostel otevřen k volným prohlídkám.

Další komentovaná prohlídka klášterního kostela a kaple Všech svatých s průvodcem se uskuteční ve 22:30 hodin. Vstupné do kláštera je při Noci kostelů zcela zdarma.

Klášter Kladruby - sídlo benediktinů ve stylu barokní gotiky

Klášter Kladruby - sídlo benediktinů ve stylu barokní gotiky

Nejpozoruhodnější součástí kláštera je barokně-gotický kostel stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla. Budova nového konventu pochází od Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Klášter je vzdálen necelých 10 km od Stříbra.