Úvod > Aktuality > Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotu

Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotu

Vydáno 24. května 2019 Letní sporty
Závod s názvem Author Král Šumavy 2019 ze seriálu Author Marathon Tour se pojede již tuto sobotu, 25. května v okolí Klatov na Šumavě. Pro letošní rok si pro vás pořadatelé připravili trasy o délce 45 km, 70 km a 105 km. Těšit se můžete nejen na elitní jezdce českého poháru MTB, ale i na kvalitní zahraniční účast.
Cyklozávod Král Šumavy se pojede již tuto sobotuCyklistický závod Král Šumavy je součástí Author Maraton Tour 2019, který probíhá v rámci cyklistické sezóny po celé České republice. Jedná se o největší cyklomaraton u nás, který se koná v nádherném prostředí Šumavy. Délky a obtížnosti všech tří tras (45 km, 70 km a 105 km) jsou přibližně shodné s předchozími lety.

Author Král Šumavy se i v roce 2019 pojede na třech různě dlouhých a obtížných trasách. Shodné zůstane i zázemí prezentace a cíle na fotbalovém hřišti v Lubech, samozřejmostí je také start na klatovském náměstí.

Letos čeká závodníky jiná trasa - na dlouhé trase došlo z technických důvodů ke změně. Vynechává se úsek cca mezi 40. km a 50. km, což byl průjezd přes vrcholek Javorné a býv. Zhůří. Občerstvovací stanice budou letos v Brtí, Braníčkově, na Zadních Chalupách, na Svatoboru a v Podolí.

Cílový stadion v Lubech nabídne program i pro doprovod již od dopoledních hodin, pestrá nabídka prodejních stánků, prezentací našich partnerů bude provázet komentovaný příjezd závodníků do cíle.
Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení.