Úvod > Kalendář akcí > Průvodci divočinou 2020 v Národním parku Šumava
Průvodci divočinou 2020 v Národním parku Šumava
"> "> "> "> "> ">
16.5.
25.10.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Průvodci divočinou 2020 v Národním parku Šumava

  • 16. květen 2020 – 25. říjen 2020
Od června až do konce října je možné zúčastnit se jedinečných vycházek na území v Národním parku Šumava, které dodnes zůstaly domovem velkých zvířat, která odjinud byla lidskou civilizací již vytlačena.
Vyskytuje se zde volně rys, tetřev, jelení zvěř, tetřívek, vlk, bobr a mnoho dalších vzácných živočichů a samozřejmě i rostlin. Aby na Šumavě zůstala i pro příští generace zachována, tak je nutné ponechat co nejrozsáhlejších území bez ovlivňování člověka. V národním parku jsou za tímto účelem vymezeny I. zóny, kde je vstup omezen jen na řídkou síť značených stezek anebo se zde trasy vůbec nevyskytují. (Celkem tvoří pouze 13% území národního parku přísně chráněné I. zóny.)

Při „výpravách za divočinou" má možnost nahlédnout do šumavského domova divokých zvířat z pochopitelných důvodů pouze omezený počet lidí. Vycházky se konají za každého počasí a jsou fyzicky i značně náročné.

V roce 2020 je v CHKO připraven vycházkový kalendář poznávacích doprovodů s průvodcem do 12 oblastí Národního parku Šumava po celkem 37 rozličných trasách. Navíc se můžete zúčastnit 4 dvoudenních výprav za poznáním dvou národních parků!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 7. 2020