Úvod > Kalendář akcí > Průvodci divočinou 2022 v Národním parku Šumava
Průvodci divočinou 2022 v Národním parku Šumava
"> "> "> "> "> ">
1.6.
31.10.
Přidat foto
Sportovní akce

Průvodci divočinou 2022 v Národním parku Šumava

Od června až do konce října je možné zúčastnit se jedinečných vycházek na území v Národním parku Šumava, které dodnes zůstaly domovem velkých zvířat, která odjinud byla lidskou civilizací již vytlačena.
Vyskytuje se zde volně rys, tetřev, jelení zvěř, tetřívek, vlk, bobr a mnoho dalších vzácných živočichů a samozřejmě i rostlin. Aby na Šumavě zůstala i pro příští generace zachována, tak je nutné ponechat co nejrozsáhlejších území bez ovlivňování člověka. V národním parku jsou za tímto účelem vymezeny I. zóny, kde je vstup omezen jen na řídkou síť značených stezek anebo se zde trasy vůbec nevyskytují. (Celkem tvoří pouze 13% území národního parku přísně chráněné I. zóny.)

Při „výpravách za divočinou" má možnost nahlédnout do šumavského domova divokých zvířat z pochopitelných důvodů pouze omezený počet lidí. Vycházky se konají za každého počasí a jsou fyzicky i značně náročné.

V roce 2022 je v CHKO připraven vycházkový kalendář poznávacích doprovodů s průvodcem do 12 oblastí Národního parku Šumava po celkem 37 rozličných trasách. Celkem je pro letošek naplánováno 112 výprav, včetně 11 dvoudenních tras.

Provozovatel

Správa Národního parku Šumava

1.máje 260
385 01 Vimperk
Email:
vimperk@npsumava.cz
WWW:
https://vychazky....
WWW:
https://www.npsum...
GPS:
49,055597 13,779847
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Vimperk
 

Časová náročnost

3,0 hodiny