Úvod > Aktuality > Pivovar Benešov se v sobotu otevře dětem
Deti si v pivovaru Ferdinand užijí spoustu zábavy
"> Deti si v pivovaru Ferdinand užijí spoustu zábavy "> Tatínkové ochutnají pivo a všichni se dozví o jeho výrobe "> Pivovar Ferdinand v Benešove - výroba skutecného piva
Zážitky

Pivovar Benešov se v sobotu otevře dětem

  • Vydáno16. června 2015
Pohádky, soutěže, hry i výtvarné dílničky nabídne Dětský den, který se uskuteční 20. června od 13 hodin v benešovském Pivovaru Ferdinand. Kromě zábavy zasvětí malé návštěvníky také do tajů výroby piva, ukáže jim, jak například vypadá ječmen a chmelová šiška nebo co je to sladovna, varna či spilka.

Dětský den v pivovaru FerdinandDětský den nebude o pivu, ale hlavně o dětech. Děti by měly vědět, jak se co dělá, kolik dá práce to vyrobit, a je úplně jedno, jestli je to pivo, rohlíky nebo lokomotiva.

Pivovar Ferdinand nevyrábí pouze zlatavý mok, ale také limonádu Ferdinádu. Děti by podle něj měly znát, že všechno někde začíná. V případě piva, které si třeba dopřávají jejich tatínkové, je to na polích s ječmenem.

Podobné akce, ať je to Den dětí nebo Den otevřených dveří v pivovaru, jsou příležitostí k setkání lidí, kteří se třeba několik týdnů či let neviděli. Nádvoří pivovaru se promění v park plný atrakcí pro děti i dospělé. Nebude v něm chybět jeviště s pohádkami, malé lanové centrum, malování na obličej, jízda na ponících, skákací hrad, hry „Člověče, nezlob se!“ a kuželky ani hudba pro poslech a tanec. Dovednost, um a znalosti malých i velkých návštěvníků prověří poznávací testy i zajímavé soutěže, například skákání ve sladovnickém pytli, slalom mezi sudy, hod chmelovou šiškou či pivní korunkou. Otestovat si budou moci i svou šikovnost, například při sypání ječmene do půllitru nebo třídění pivních zátek a etiket podle barev.

V benešovském pivovaru vznikla malá chmelnice, naučná stezka, informační systém i atrakce pro děti. Návštěvníci si tak budou moci třeba posedět u drátěné chmelnice s odrůdami Žatecký poloraný červeňák a Bor. Na krátké naučné stezce se mohou seznámit s tím, z čeho a jak se benešovské „skutečné“ pivo vaří. Nebo se mohou nechat vést novým informačním systémem, který jim ukáže, kde a co je například sudárna, požahovna nebo ledárna. 

Pivovar Ferdinand v Benešově – výroba skutečného piva

Pivovar Ferdinand v Benešově – výroba skutečného piva

Pivovarnictví v Benešově má dlouhou tradici. Není známo, kdo a kdy pivo první vařil, víme pouze, že původně feudální právo vařit pivo přešlo koncem 14. století do rukou měšťanů.

Naučná stezka benešovský Pivovar Ferdinand

Naučná stezka benešovský Pivovar Ferdinand

Zajímá vás, jak se v Benešově vaří pivo? Pak se vydejte na naučnou stezku do místního Pivovaru Ferdinand, která vás seznámí s jeho historií i způsobem přípravy benešovského piva.