Úvod > Aktuality > Oslavte svatého Valentýna nevšedním zážitkem!
Letos si svatého Valentýna opravdu užijete
Zážitky

Oslavte svatého Valentýna nevšedním zážitkem!

  • Vydáno7. února 2020
Svátek svatého Valentýna už opět klepe na dveře a pokud ještě přemýšlíte, čím letos překvapit svou drahou polovičku nebo kam vyrazit na výlet, inspirujte se tipy portálu Kudy z nudy, který pro vás vybral ta nejromantičtější místa, kde strávit tento výjimečný den. Nechte se hýčkat v luxusu zámeckých komnat anebo udělejte radost svému partnerovi nevšedním zážitkem. Ať už se políbíte na zámku nebo na bobové dráze, letos si svatého Valentýna v Česku opravdu užijete!

Dopřejte si víkend jako v pohádce

Valentýnská večeřeKde jinde oslavit svátek zamilovaných než na krásném zámku, v romantických zámeckých pokojích. Využít jedinečnou nabídku šlechtické pohostinnosti můžete po celý únor a březen na barokním zámku Liblice v rámci balíčku Valentýnská noc. Večeře v Zámecké restauraci, bude spolu s valentýnským menu při svíčkách, nezapomenutelným zážitkem pro vás oba.

Pokud chcete se svou láskou prožít romantickou noc, vyzkoušejte stylový zámecký hotel Chateau Mcely. Oslavu svatého Valentýna na Chateau Mcely si můžete dopřát od pátku 14. do neděle 16. února 2020. Zdejší restaurace Piano Nobile, oceněná již několikrát prvním místem v prestižním Maurerově výběru Grand-restaurant, nabízí speciální valentýnské menu plné afrodiziakálních surovin.
 
Zámek LibliceChcete-li si dopřát luxusu a pohodlí velkolepého sídla, staňte se 14. až 16. února hosty jedinečného Boutique Hotelu na zámku Herálec. Pro všechny, kteří si chtějí užít romantické atmosféry svátku sv. Valentýna a mít nerušený čas jen pro sebe, je zde připravený speciální Valentýnský balíček.

Dobrým tipem pro zamilované a páry se smyslem pro romantiku je zámek Zbiroh, který připravil od 14. do 16. února Valentýnský pobyt. Na Zbirohu tak lze strávit romantický den. Jedinečnou atmosféru vytváří růže na pokoji i procházka zámeckým parkem krásným v každém ročním období.
 

Překvapte svou polovičku originálním zážitkem

BonbónyOriginálním dárkem a zážitkem bude v sobotu 15. a v neděli 16. února určitě valentýnské fotografování v Museu Fotoateliér Seidel v dobových kostýmech z přelomu 19. a 20. století. K fotografování vám tu ochotně zapůjčí dobové módní doplňky, připraveny jsou i čokoládové pralinky, květiny a přípitky šampaňským.
 
Jestliže toužíte po něčem originálním a život v naší současnosti vám připadá nudně šedivý, překvapte svého partnera a oslavte svátek zamilovaných v jiné historické době! Do unikátního středověkého Hotelu Rustical v Dětenicích můžete přijet jako sedlák, měšťan, král nebo dokonce císař. Po dobrodružství, které na vás bude čekat v krčmě prožijete nezapomenutelnou noc. Druhý den můžete navštívit zámecký pivovar, kde poodhrnete roušku tajemství výroby dětenického piva lásky.

ValentýnPatříte-li mezi milovníky koupání a saunování, určitě se vám bude líbit Partnerský rituál Antonius a Kleopatra. Je to jedinečný párový rituál plný relaxace a hýčkání, využívající pouze čistě přírodní přípravky, vyrobené dle zákonů alchymie a aromaterapie. Vůně něžné myrhy a exotických dřevin se snoubí s uvolňující levandulí a svěžími citrusy pro dokonalé uvolnění těla i duše.
 
Neobyčejným zážitkem bude 14. února jistě také večeře na Žižkovské věži v restauraci Oblaca, která představuje unikátní kombinaci moderní kuchyně s nádherným výhledem na metropoli. Součástí věže je i velmi luxusní šestihvězdičkové apartmá One Room Hotel, kde se můžete položit do prostorné postele a pozorovat město z ptačí perspektivy.
 

Láska ve sportovním duchu

Valentýn v ČeskuValentýnský večer plný zábavy se dá prožít také v Praze na bobové dráze jsou 14. února připraveny speciální jízdy, spojené s romantickou večeří - vybírat můžete ze dvou vynikajících menu. A pokud se vám snad nepovedlo sehnat hlídání pro děti, vezměte je s sebou – připraví vám stůl pro více osob.

Pro sportovně laděné páry můžeme doporučit také netradiční adrenalinovou a přesto bezpečnou zábavu! Přijďte si o víkendu 15. a 16. února vyzkoušet pocit volného pádu do Huricane factory v Letňanech, v bezpečí větrného tunelu. Tunel je jediný na světě, kde si můžete vyzkoušet jaké to je, když vítr fouká rychlostí přes 270 km/h. Aktivitu je třeba poředem objednat.

valentýnský běhV neděli 16. února si zamilovaní sportovci z Prahy a okolí užijí Valentýnský běh. Netradiční akce se koná ve Stromovce, kde bude v 11:30 připravena trasa na pět kilometrů. V prostoru před Výstavištěm si můžete také zasoutěžit v rámci O2 Mini štafety. Pro ty nejlepší budou připraveny hodnotné ceny. Po doběhnutí pro vás bude připravena občerstvovací stanice s nápoji a v Running Mallu teplý čaj a další dobroty.
Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

One Room Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži

One Room Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži

Ubytujte se v šestihvězdičkovém jednopokojovém hotelu – apartmá One Room Hotel. Položte se do prostorné postele a pozorujte Prahu z ptačí perspektivy obklopeni nejmodernějšími technologiemi a profesionálním personálem.

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás.

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.

Další aktuality

Rostlinné symboly Vánoc a adventu – z domova i z tropických krajin

V neděli 27. listopadu zapálíme první svíci na adventním věnci a zahájíme tím krásný předvánoční čas. K adventu i Vánocům patří už tradičně řada symbolů z rostlinné říše. Kromě vánočního stromečku naše domovy zdobí větvičky barborek, jmelí a za oknem rozkvétá brambořík. K vánoční výzdobě patří i řada tropických rostlin, například vánoční hvězda neboli pryšec překrásný, obrovské květy hvězdníku nebo vánoční kaktus. S mnoha těmito rostlinami se můžete setkat i při návštěvě trojské botanické zahrady. Víte, proč některé rostliny symbolizují právě čas adventu a Vánoc? Odkud zejména ty tropické pocházejí? A na co si při jejich pěstování dát pozor? Kromě seznámení s krásnými rostlinami nabízí Botanická zahrada Praha v letošním roce i originální vánoční dárky.
Praha | Příroda

Výstava Vánoce v Betlémské kapli ukáže krásu papírových betlémů a ozdob

V podzemních prostorách Betlémské kaple se opět otevře již tradiční vánoční výstava, která potrvá od 26. listopadu 2022 až do 2. 1. 2023. Tématem letošní výstavy jsou papírové vystřihovací betlémy. Výstava probíhá denně, vždy od 9:00 do 18:00 hodin.
Praha | Kultura

10 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky

Vánoční trhy v Praze vrátí do centra sváteční pohodu a zvyky

Centrum Prahy se oblékne v adventu do nebeského kabátu. Největší Vánoční trhy na Staroměstském i Václavském náměstí nabídnou minimalistický styl s odkazem na české tradice s příběhem Nebeských Vánoc. Chybět nebudou české sváteční pokrmy, ukázky tradičních zvyků, pestrý adventní program ani typický vánoční strom v barvách Prahy. Největší Vánoční trhy začnou v sobotu 26. listopadu 2022 a potrvají na Staroměstském i Václavském náměstí do 6. ledna 2023.
Praha | Zážitky