Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky
Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.
Z nejasných obrysů svého vzniku se románsko-gotický hrad Zbiroh vynořuje na sklonku 12. století jako nejstarší české šlechtické sídlo. Původní hradní části dodnes dominuje nejstarší samostatně stojící hlásná věž na našem území, ukrývá se zde vůbec nejhlubší studna v Evropě a jako perla ji zdobí jedna z nejstarších hradních kaplí u nás. Svou dnešní podobu rozlehlého renesančního zámeckého sídla Zbiroh získává v samotném závěru 16. století, v držení císaře Rudolfa II. Habsburského.

Dnes nabízí zbirožský zámek svým návštěvníkům, hostům a klientům prvotřídní servis v rámci gastronomických služeb. Kompletní tým Agentury NKL, s.r.o. zajišťuje široké spektrum korporátních, ale i soukromých akcí. Řadu renomovaných ocenění získal Chateau hotel****/***** nebo pohádková svatební agentura Chateau Wedding. Denně je hostům otevřená restaurace U Rudolfovy kratochvíle a expozice s poutavým příběhem historie hradu a zámku, ale i rytířů templářského řádu.

Chateau hotel Zbiroh je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti Alfons Mucha a Ema Destinová…Najdete zde skvělé místo pro prestižní firemní akce a konference, svatby i běžný odpočinek. Naše komnaty navozují atmosféru jako samotný zámek, který je opředen historií napříč staletími. K dispozici máte výběr z 52 pokojů, každý je originál, prostorem, plochou i orientací výhledů z oken. Můžete se rozhodnout, zda si vyberete pokojík o 20 m2 nebo apartmán královských rozměrů 110m2. Nevšedním zážitkem je i možnost přespání v místním vězení. Hoteloví hosté mohou využít místní welness centrum s bazénem, vířivkou a saunou nebo exkluzivní masáže.
.
Pohár dobrého vínka a žejdlík pivního moku, něco k snědku k tomu. Personál dobově oděný, interiér středověkem laděný, Vás určitě ohromí. Pečený pašík z naší pece, olizovati se každý z Vás bude přece. Na oběd i večer, můžete si dát maso z meče, na lávovém kameni bifteček, objednat jako dáreček. Na závěr něco sladké poezie, k tomu káva ze zrn z daleké Arábie.

Expozice
Prohlídky našich okruhů probíhají v doprovodu proškolených průvodců a jsme schopni je zajistit kromě českého také v anglickém, německém a ruském jazyce. Pro možnosti prohlídek v dalších jazycích nás prosím kontaktujte. 

Zámecký okruh
Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku na sklonku 12. století až do jeho novodobých dějin. Prohlídka probíhá v interiérech zámecké části objektu. Výklad historie zdejšího místa je obohacen také o historii templářského řádu s některými zcela unikátními exponáty. Prohlídka zahrnuje dobově laděné místnosti podle historických období, ukázky nálezů z hradní studny, Strousbergův salonek, Zednářský salonek s ceremoniálními předměty a Secesní salonek dekorovaný tvorbou Alfonse Muchy. Dále navštívíte jedinečné prostory monumentálního Muchova sálu, ve kterém Alfons Mucha, velmistr Svobodných zednářů, namaloval své nejznámější dílo “Slovanskou epopej”.

Hradní okruh
Zahrnuje jedinečné a tajemstvím opředené prostory původního středověkého hradu. Navštívíte jednu z nejstarších hradních kaplí na našem území s původními gotickými freskami v její nejstarší části. Vystoupáte na hlavní útočištnou věž z 13. století, odkud shlédnete krajinu okolních křivoklátských a brdských hvozdů. Spatříte vůbec nejhlubší hradní studnu v Evropě, vylámanou do buližníkové skály až do hloubky 163 metrů, kde byly v nedávné době nalezeny nacistické spisy a další materiály z druhé světové války. Zavítáte do podzemní kobky v samotných základech hradní stavby. V ermitáži pocítíte vlnu energie pramenící z magického hexagonu, kolem nějž prováděli nacisté za války své tajné rituály. V zimě a za nepříznivého počasí tento okruh neprovázíme.

V průběhu roku připravujeme speciální tématické a noční prohlídky. Jejich aktuální nabídku naleznete na https://www.zbiroh.com/expozice/ .

Lanové centrum
Lanové centrum je otevřeno v letní sezóně (květen – září) o víkendech a svátcích, v době letních prázdnin denně.
Otevírací doba od 10:00 do 17:00. Mimo otevírací dobu lze lanové centrum objednat pro větší skupiny osob (školní skupiny, tábory, firemní akce apod.).
 
K dispozici jsou dva okruhy:
Velký – překážky jsou zavěšeny ve výšce dvou až devíti metrů nad zemí, tento okruh je především pro dospělé a děti starší dvanácti let nebo vyšší než 150 cm.
Malý – překážky jsou zavěšeny ve výšce jednoho metru, je zde možnost absolvování s rodiči. Okruh je výhradně pro děti do dvanácti let.

V areálu zámku se nachází hřiště na minigolf – hole lze zapůjčit na hotelové recepci. Anglickým parkem vede naučná stezka, ale i dráha pro terénní čtyřkolky. Posedět můžete u zdejšího Strousbergova jezírka. V průběhu roku zámek pořádá společenské akce – jako jsou ochutnávky vín, jarmarky, bitvy, dětské dny, koncerty.   

Zámek Zbiroh - interiér

14.8.
Zbirožský potok

Zbirožský potok

Ostrovec-Lhotka, Plzeňský kraj
14.7.
Divadlo KoMa

Divadlo KoMa "Lakomec" – hrad Točník

Točník, Středočeský kraj
10.9.
11.9.
Indiáni z Točníku

Indiáni z Točníku

Točník, Středočeský kraj
13.8.
Okořská garda na Točníku

Okořská garda na Točníku

Točník, Středočeský kraj