ÚvodCo chcete dělat?PamátkyZámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky
Zámek Zbiroh, Kudy z nudy
Památky

Zámek Zbiroh – vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin, pochutnáte si ve středověké krčmě u Rudolfovy kratochvíle a přespat můžete v Chateau hotelu, kde pobývala například Božena Němcová nebo Alfons Mucha.
Z nejasných obrysů svého vzniku se románsko-gotický hrad Zbiroh vynořuje na sklonku 12. století jako nejstarší české šlechtické sídlo. Původní hradní části dodnes dominuje nejstarší samostatně stojící hlásná věž na našem území, ukrývá se zde vůbec nejhlubší studna v Evropě a jako perla ji zdobí jedna z nejstarších hradních kaplí u nás. Svou dnešní podobu rozlehlého renesančního zámeckého sídla Zbiroh získává v samotném závěru 16. století, v držení císaře Rudolfa II. Habsburského.

Dnes nabízí zbirožský zámek svým návštěvníkům, hostům a klientům prvotřídní servis v rámci gastronomických služeb. Kompletní tým Agentury NKL, s.r.o. zajišťuje široké spektrum korporátních, ale i soukromých akcí. Řadu renomovaných ocenění získal Chateau hotel****/***** nebo pohádková svatební agentura Chateau Wedding. Denně je hostům otevřená expozice s poutavým příběhem historie hradu a zámku, ale i rytířů templářského řádu.

Chateau hotel Zbiroh je jediným hotelem, kde můžete strávit noc v komnatách, ve kterých pobývali takoví velikáni jako císař Rudolf II., Karel IV., Zikmund nebo osobnosti Alfons Mucha a Ema Destinová. Najdete zde skvělé místo pro prestižní firemní akce a konference, svatby i běžný odpočinek. Naše komnaty navozují atmosféru jako samotný zámek, který je opředen historií napříč staletími. K dispozici máte výběr z 52 pokojů, každý je originál, prostorem, plochou i orientací výhledů z oken. Můžete se rozhodnout, zda si vyberete pokojík o 20 m2 nebo apartmán královských rozměrů 110m2. Nevšedním zážitkem je i možnost přespání v místním vězení. Hoteloví hosté mohou využít místní welness centrum s bazénem, vířivkou a saunou nebo exkluzivní masáže.
 

Expozice

Prohlídky našich okruhů probíhají v doprovodu proškolených průvodců a jsme schopni je zajistit kromě českého také v anglickém, německém a ruském jazyce. Pro možnosti prohlídek v dalších jazycích nás prosím kontaktujte. 
 

Zámecký okruh

Provedeme vás historií zbirožského zámku od dob jeho vzniku na sklonku 12. století až do jeho novodobých dějin. Prohlídka probíhá v interiérech zámecké části objektu. Výklad historie zdejšího místa je obohacen také o historii templářského řádu s některými zcela unikátními exponáty. Prohlídka zahrnuje dobově laděné místnosti podle historických období, ukázky nálezů z hradní studny, Strousbergův salonek, Zednářský salonek s ceremoniálními předměty a Secesní salonek dekorovaný tvorbou Alfonse Muchy. Dále navštívíte jedinečné prostory monumentálního Muchova sálu, ve kterém Alfons Mucha, velmistr Svobodných zednářů, namaloval své nejznámější dílo “Slovanskou epopej”.
 

Hradní okruh

Zahrnuje jedinečné a tajemstvím opředené prostory původního středověkého hradu. Navštívíte jednu z nejstarších hradních kaplí na našem území s původními gotickými freskami v její nejstarší části. Vystoupáte na hlavní útočištnou věž z 13. století, odkud shlédnete krajinu okolních křivoklátských a brdských hvozdů. Spatříte vůbec nejhlubší hradní studnu v Evropě, vylámanou do buližníkové skály až do hloubky 163 metrů, kde byly v nedávné době nalezeny nacistické spisy a další materiály z druhé světové války. Zavítáte do podzemní kobky v samotných základech hradní stavby. V ermitáži pocítíte vlnu energie pramenící z magického hexagonu, kolem nějž prováděli nacisté za války své tajné rituály. V zimě a za nepříznivého počasí tento okruh neprovázíme.

V průběhu roku připravujeme speciální tématické a noční prohlídky. Jejich aktuální nabídku naleznete na webu zámku.
 

Lanové centrum

Lanové centrum je otevřeno v letní sezóně (květen – září) o víkendech a svátcích, v době letních prázdnin denně. Otevírací doba od 10:00 do 17:00. Mimo otevírací dobu lze lanové centrum objednat pro větší skupiny osob (školní skupiny, tábory, firemní akce apod.).
 

K dispozici jsou dva okruhy:

Velký – překážky jsou zavěšeny ve výšce dvou až devíti metrů nad zemí, tento okruh je především pro dospělé a děti starší dvanácti let nebo vyšší než 150 cm.
Malý – překážky jsou zavěšeny ve výšce jednoho metru, je zde možnost absolvování s rodiči. Okruh je výhradně pro děti do dvanácti let.

V areálu zámku se nachází hřiště na minigolf – hole lze zapůjčit na hotelové recepci. Anglickým parkem vede naučná stezka, ale i dráha pro terénní čtyřkolky. Posedět můžete u zdejšího Strousbergova jezírka. V průběhu roku zámek pořádá společenské akce – jako jsou ochutnávky vín, jarmarky, bitvy, dětské dny, koncerty.

Zámek Zbiroh - interiér

Aktuality

Dětské večerní prohlídky na zámku Zbiroh

Tematické večerní prohlídky pro děti na zámku Zbiroh: pohádková pro ty nejmenší a zábavně-naučná pro ty starší.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Lucemburský Zbiroh – Hrad Karla IV.

Speciální večerní prohlídky připravené k výročí narození Karla IV.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Muchova stezka – Mucha a fotografie

Muchova stezka každoročně v období od května do října představuje tvorbu Alfonse Muchy z různých tematických úhlů. Muchova stezka 2024 objeví Muchu jako geniálního fotografa a bude poutavým záznamem osobních životních vizí umělce, skutečného a nefalšovaného mistra fotoaparátu.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Letní kulturní festival Hrady CZ – Točník

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ v magickém prostředí hradu Točník představí špičku současné české a slovenské hudební scény.
Točník, Středočeský kraj

Hudební festival Hrady CZ 2024

Festival Hrady CZ patří k největším kulturně společenským akcím v České republice. 19. ročník festivalu se uskuteční během léta 2024 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky.
Točník, Středočeský kraj

Divadelní představeni souboru Ductus Deferens

Divadlo.
Točník, Středočeský kraj

Ve znamení kalicha – za dob husitských

Vydejte se 5. – 6. července na hrad Točník, kde se uskuteční akce Ve znamení kalich – za dob husitských. V bohatém programu spatříte příjezd Jana Žižky z Trocnova, husity, křižáky, rytíře a zbrojnoše. Dále vás pobaví šermíři, herci i kejklíři, tanečnice, kati či hudebníci.
Točník, Středočeský kraj

Žebrácká pětadvacítka 2024

Žebrácká pětadvacítka jsou běžecké závody nebo procházka s holemi (nordig walking) po silnici a zpevněných lesních cestách Křivoklátských lesů v okolí hradů Točník a Žebrák. Hlavním závodem je běh na trati 25 km, dalším závodem běh na 10 km, následuje procházka s holemi.
Žebrák, Středočeský kraj

Expozice fotografií Alfonse Muchy na Zbirohu

Stála expozice zámku Zbiroh je výstava fotografií Alfonse Muchy, který na zámku pobýval a vytvořil zde své nejslavnější dílo.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše ve Zbirohu

Barokní kostel stojí na západním konci Masarykovo náměstí. Kostel je vystavený v křížové lodi a dominuje mu hranolová věž s cibulovou střechou. Tuto podobu získal v roce 1716, jako farní kostel sloužil již od 14. století.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Masáže a kosmetika Zbiroh

Během kosmetického ošetření nabízíme masážea meditaci.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu

Muzeum požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky najdete ve Zbirohu. Představí se vám zde unikátní historické exponáty související s činností hasičů od poloviny 18. století až po třicátá léta 20. století.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Městské muzeum a muzeum J. V. Sládka Zbiroh

Městské muzeum, založené roku 1933, se v současné době nalézá v přízemí budovy Sládkova muzea. Stálá expozice dokumentuje vývoj železářství a cechů na Zbirožsku, zaniklé cvočkařské řemeslo a období podnikání „Krále železnic“ B. H. Strousberga.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Vyhlídka Čertova skála u Zbirohu

Vyhlídkové místo Čertova skála neboli Čertovka se nachází v okrese Rokycany, necelé 2 km západně od zámku Zbiroh. Z Čertovky je krásný výhled na jih a jihozápad. Ve skalách se nachází kříž.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Vyhlídka Světovina u Zbirohu

Blízké okolí Zbiroha je poseto mnoha skalkami a skálami. Jednou z nich je i skála Světovina. Skála byla dříve nazývaná Světská skála a nachází se v nadmořské výšce 560 m n.m. Zde se nachází plochý kámen,který je označován jako slovanské obětiště.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Zřícenina hradu Řebřík u Líšné

Zaniklý hrad Řebřík se nachází na skále nad kostelem sv. Petra u Líšné. Vznikl koncem 13. století, poprvé se připomíná roku 1318. Poslední doklad o jeho obývání pochází z roku 1495, brzy poté se již uvádí jako pustý.
Líšná, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Dopřejte si staročeské speciality ve zbirožské zámecké krčmě s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních pokrmů.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Chateau hotel Zbiroh – staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh nabízí svým hostům nezapomenutelné chvíle plné romantiky a historie. Komnaty navozují atmosféru jako samotný zámek, který je opředen historií napříč staletími.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Restaurace Na Radnici

Restaurace Na Radnici ve Zbirohu nabízí tradiční českou kuchyni i speciality.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Zbirožský dvůr

Stylová restaurace a pension v objektu bývalé parostrojní továrny. Velkorysý zahradní park s jezírkem, společenská stodola pro až 100 osob, příjemná restaurace a secesní salonek předurčují Zbirožský dvůr ke konání společenských akcí, svateb a setkání. Kvalitní moderní česká kuchyně.
Zbiroh, Plzeňský kraj

Resort Brdy

Filozofií hotelu & restaurace je vytvořit příjemné místo pro setkávání lidí v blízkosti brdských lesů. Nechte se inspirovat nádhernou přírodou a užijte si jedinečné chvíle pohody a odpočinku.
Mýto, Plzeňský kraj

Hotel a restaurace U Parku v Hořovicích

Hotel a restaurace U Parku jsou otevřeny celoročně. Poloha Hořovic, které leží na vlakové trati Praha-Plzeň a nedaleko dálnice D5 je ideální pro ubytování při služebních i soukromých cestách, jako východisko pro turistiku a cykloturistiku a místo odkud lze snadno navštívit památky v okolí.
Hořovice, Středočeský kraj

Pension Villa Hořovice

Chcete strávit dovolenou ve středních Čechách? Město Hořovice leží na severu brdských lesů s nejvyšší horou Tok (865 m n. m.). V Brdských lesích je téměř nezničená příroda.
Hořovice, Středočeský kraj

Restaurace Na Krétě

Jsme moderní česká restaurace v Hořovicích. Naše stálé menu doplňují pravidelné speciální nabídky plné zajímavých českých i světových chutí. Stavíme na sezónních a lokálních surovinách a v jejich kvalitě a čerstvosti neděláme kompromisy.
Hořovice, Středočeský kraj