Úvod > Aktuality > Navštivte unikátní soví voliéru na Šumavě
Navštivte unikátní soví voliéru na Šumavě
"> "> "> ">
Příroda

Navštivte unikátní soví voliéru na Šumavě

  • Vydáno18. května 2022
Na Borových Ladech na Šumavě můžete od května opět navštívit největší voliéru sov u nás. Nad hlavami vám tu budou poletovat desítky různých sov. V informačním centru Bubo Bubo si můžete prohlédnout výra velkého, puštíka bělavého, kalouse ušatého, puštíka obecného, sýce rousného, sovu pálenou, holuba doupňáka a poštolku obecnou. Areál je otevřený od úterý do neděle od 10 do 16:30 hodin. Nenechte si ujít tento zajímavý zážitek.

Soví voliéra na ŠumavěSoví voliéry jsou rozdělené do šesti částí. Dvě voliéry jsou volně průchozí a žijí zde neagresivní druhy, u kterých nehrozí, že zaútočí na návštěvníky. Zbylé čtyři voliéry odděluje přepážka z nerezových lanek, které zamezuje kontaktu s většími, agresivnějšími sovami. U vstupu do sovích voliér uvidíte expoziční panely se zajímavými informacemi o druzích sov, které na Šumavě žijí. Návštěvní trasa mezi jednotlivými voliérami je řešena pomocí dřevěné stezky s rozšířenými pozorovacími místy. Do voliér je samostatný přístup z hlavní stezky.

Důležitý je také panel s informacemi o úspěšném reintrodukčním projektu, který se týká jedné z našich největších sov – puštíka bělavého, což je zvláště chráněný druh. Ve vstupním objektu jsou i pozorovací kukátka, kterými je možné sledovat i takové detaily ze života sov, jako je například hnízdění a přijímání potravy.

Areál je přístupný návštěvníkům od května až do konce září. Otevřeno je vždy od úterý do neděle je otevřeno od 10 do 16:30 hodin, vstupné je zdarma. Areál se sovými voliérami se nachází necelých 250 m od parkoviště na stejné straně silnice (směr Horní Vltavice) – za mostem kolmo na komunikaci vede poválková stezka (cca 150 m) až k areálu.

Soví voliéra na Borových Ladech – největší voliéra v Česku

Soví voliéra na Borových Ladech – největší voliéra v Česku

Venkovní voliéry pro pěvce a skupinu sov běžně žijících na Šumavě. Nad hlavami vám tu bude poletovat dvacet různých sov. Součástí jsou expoziční panely a pozorovací kukátka. Sovy jsou bezplatně zapůjčeny ze zoologických zahrad v Hluboké nad Vltavou a v Plzni.