Úvod > Aktuality > Na Zvičině se bude zavírat letní sezóna
Na Zvicine se bude zavírat letní sezóna
"> Na Zvicine se bude zavírat letní sezóna "> Behem programu budou vyhlášeni vítezové Fotosoutež Podkrkonoší "> Rozhledna na Zvicine je v provozu po celý rok
Příroda

Na Zvičině se bude zavírat letní sezóna

  • Vydáno7. října 2019
Přijďte v sobotu 12. října 2019 strávit příjemné odpoledne. Na Zvičině se bude symbolicky zavírat letní turistická sezóna. Nově proběhne na Zvičině "Festival regionálních produktů", který nabídne návštěvníkům tradiční produkty a výrobky z celého Podkrkonoší.

ZvičinaPokud na Zvičinu dorazíte, můžete se těšit na regionální produkty Podkrkonoší, živou hudbu a informační stánek, který bude nabízet propagační materiály z Podkrkonoší, z Hradecka a z celého Královéhradeckého kraje. Každoroční akce Zavírání sezóny na Zvičině bude probíhat od 11:00 do 17:00 na vrchu Zvičina.

Jako každým rokem bude pro děti připravená drakiáda. Draky si budete moci zakoupit přímo na Zvičině ve stánku Regionálních produktů Podkrkonoší. Dále se příchozí mohou nově těšit na velký výběr regionálních produktů z Podkrkonoší, v Raisově chatě a v Hotelu Pod Zvičinou se budou vařit regionální pokrmy. Z Horní Brusnice povede pochod "Kostelní cestou" až na vrch Zvičinu. Pro děti i dospělé bude připravena drakiáda a zábava na celé odpoledne. V Raisově chatě bude ke zhlédnutí výstava Podzvičinsko očima dětí a od 14 hodin proběhne slavnostní vyhlášení vítězů této soutěže.

ZvičinaPozoruhodnou rozhlednu na Zvičině s prosklenou otáčivou kupolí otevřeli čeští turisté po těžkých peripetiích v roce 1926. Kvůli přerostlému lesu se sice už nelze kochat pohledem na Krkonoše, výhled je zde přesto nádherný. Zahrnuje Kunětickou horu, Železné hory, Říp, Milešovku, Bezděz, Lužické a Jizerské hory. Kromě chaty jsou také na Zvičině dva vysílače. Rozhledna je v provozu po celý rok.

Rozhledna Zvičina s Raisovou chatou – rozhledy z unikátní otáčivé prosklené kupole

Rozhledna Zvičina s Raisovou chatou – rozhledy z unikátní otáčivé prosklené kupole

Přijďte se pokochat nádherným výhledem, který má svoji historii. Unikátní rozhledna s otáčivou kupolí u Raisovy chaty na vrcholu Zvičiny se po několikaleté přestávce probouzí k životu. A pokud vám přijde divné, proč je zrovna výhled na Krkonoše zarostlý, vězte, že to není náhoda.

Vrchol Zvičina – nejkrásnější pohled na Krkonoše

Vrchol Zvičina – nejkrásnější pohled na Krkonoše

Majestátní vrchol Zvičiny s nadmořskou výškou 671 m.n.m. dominuje celému svému okolí. Na vrcholu kopce stojí barokní kostelík a turisty oblíbená Raisova chata s unikátní otočnou prosklenou věží.

Naučná stezka K. V. Raise z Lázní Bělohrad na Zvičinu

Naučná stezka K. V. Raise z Lázní Bělohrad na Zvičinu

Pojďte se tedy vydat po Raisových stopách. Naučná stezka se skládá z malého okruhu – poznáte nejbližší okolí Lázní Bělohradu a trasy Lázně Bělohrad – Zvičina. Ta je určena již zdatnějším turistům. Celá stezka je vybavena čtrnácti informačními tabulemi.