Úvod > Aktuality > Na Starých Hradech u Jičína vítají jaro čokoládou

Na Starých Hradech u Jičína vítají jaro čokoládou

Vydáno 3. května 2019 Zážitky
Jaro je tady a letos ho na Hradě a zámku Staré Hrady vítají ve znamení čokolády a pohádek! Těšit se můžete na čokoládový jarmark se spoustou čokoládových pochoutek. Na své si přijdou i dospěláci, kteří čokoládu zrovna nemusí - pro ně je z hradních sklepů připravena bohatá nabídka těch nejlepších vín a vyhlášená originální Starohradská medovina. Čokoládové jaro bude na Starých Hradech až do neděle 5. května.
Staré HradyNa pohádkovém Hradě a zámku Staré Hrady vás od 3. až do 5. května přivítá Čokoládové jaro. Těšit se můžete na opravdové pohádkové slavnosti a ochutnávání čokolád mnoha druhů, chutí, barev a vůní, horkých a studených.

Čokoládový jarmark se spoustou čokoládových pochoutek a čokopřekvapení. Jedině zde ochutnáte Drakuládu - dračí čokoládu hořkou i mléčnou (starohradský originál). Generálním partnerem je Carla, český výrobce čokolády. Pro dospělé jsou k ochutnání kvalitní vína českých a moravských vinařů z hradních sklepů i originální Starohradská medovina – zlatá, mandlová, ořechová a novinka čertovská.

V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic - bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše. Novinkou letošní sezóny 2019 je nová prohlídková trasa Zdravosvět a Dračí království.

Staré Hrady leží v Českém ráji jižně od pohádkového města Jičína, jsou skvělým místem zejména pro rodiny s dětmi. Na půdách, ve sklepech a na dalších místech rozlehlého areálu se totiž zabydlely stovky skřítků, strašidýlek, čertů, princezen, vodníků, čarodějů a čarodějnic. A pozor: nebojte se sem vzít i velmi malé děti, protože všechno včetně strašení je tu milé, pohádkové a zábavné.
Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína - hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.