Úvod > Aktuality > Na Špičáku se dál lyžuje na metru prašanu, fronty jsou do 10 minut

Na Špičáku se dál lyžuje na metru prašanu, fronty jsou do 10 minut

Vydáno 7. února 2019 Zimní sporty
Šumavský Ski&Bike Špičák má pořád na všech sjezdovkách přes metr sněhu (někde až 150 cm). Lyžuje se stále na prašanu a díky inverznímu počasí i pod jasnou oblohou za slunečného počasí. Čekací doba u lanovky není víc než 10 minut.
Ski ŠpičákSkiareál Špičák hlásí vynikající podmínky pro sjezdové lyžování. V tomto týdnu začaly jarní prázdniny v prvních okresech. Konkrétně např. v blízkých Klatovech, ale spousta lyžařů dorazila i ze Středočeského kraje. Fronty ale nejsou nijak drastické.

Čeká se maximálně 10 minut a pouze na čtyřsedačkové lanovce. V provozu jsou všechny sjezdovky a vleky. Tratě jsou díky dlouhodobému promrznutí pěkné po celý den.

Ve středisku v těchto dnech připravují vlastní, zhruba tříkilometrový, okruh pro běžkaře, který by měl být už v sobotu a neděli k dispozici. O nastávajícím víkendu se tady jinak lyžuje bez omezení. V sobotu 9. února si tu pak pro zpestření mohou lidé zkusit jízdu v terénních autech s pohonem všech čtyř kol. 
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím - Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Šumavská magistrála - bílou stopou Šumavou

Šumavská magistrála - bílou stopou Šumavou

Lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu. Propojuje Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu a vede nejznámějšími a nejkrásnějšími kouty Šumavy. Celkem lze po ní pohodlně ujet až 140 km.