Úvod > Aktuality > Na Špičáku se dál lyžuje na metru prašanu, fronty jsou do 10 minut
Na Špičáku se dál lyžuje na metru prašanu, fronty jsou do 10 minut
"> ">
Zimní sporty

Na Špičáku se dál lyžuje na metru prašanu, fronty jsou do 10 minut

  • Vydáno7. února 2019
Šumavský Ski&Bike Špičák má pořád na všech sjezdovkách přes metr sněhu (někde až 150 cm). Lyžuje se stále na prašanu a díky inverznímu počasí i pod jasnou oblohou za slunečného počasí. Čekací doba u lanovky není víc než 10 minut.
Ski ŠpičákSkiareál Špičák hlásí vynikající podmínky pro sjezdové lyžování. V tomto týdnu začaly jarní prázdniny v prvních okresech. Konkrétně např. v blízkých Klatovech, ale spousta lyžařů dorazila i ze Středočeského kraje. Fronty ale nejsou nijak drastické.

Čeká se maximálně 10 minut a pouze na čtyřsedačkové lanovce. V provozu jsou všechny sjezdovky a vleky. Tratě jsou díky dlouhodobému promrznutí pěkné po celý den.

Ve středisku v těchto dnech připravují vlastní, zhruba tříkilometrový, okruh pro běžkaře, který by měl být už v sobotu a neděli k dispozici. O nastávajícím víkendu se tady jinak lyžuje bez omezení. V sobotu 9. února si tu pak pro zpestření mohou lidé zkusit jízdu v terénních autech s pohonem všech čtyř kol. 
Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu. Propojuje Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu a vede nejznámějšími a nejkrásnějšími kouty Šumavy. Celkem lze po ní pohodlně ujet až 140 km.