Úvod > Aktuality > Na Karlovarsku si zjistíte stav lyžařských stop na webu
Na Karlovarsku si zjistíte stav lyžařských stop na webu
">

Na Karlovarsku si zjistíte stav lyžařských stop na webu

Vydáno 21. ledna 2012 Zimní sporty
Karlovarský kraj spustil na svých webových stránkách aplikaci určenou pro příznivce běžeckého lyžování, která ukáže aktuální stav jednotlivých tras. Zatím jsou sledovány trasy v okolí Božího Daru, Perninku, Horní Blatné a v nejbližší době k nim přibudou také stopy v blízkosti Nových Hamrů.
Pokud se aplikace osvědčí, přibudou do ní další trasy, které by pokryly celou oblast Krušných hor a výhledově i Slavkovský les, Český les a Smrčiny.

Systém je nastaven tak, že jednotliví rolbaři po úpravě své trasy pošlou SMS zprávu a trasa se v aplikaci vybarví zelenou barvou. Ta značí aktuální provedení úprav. Po dobu 24 hodin je potom čitelná informace, jaký čas uplynul od poslání SMS, tedy před kolika hodinami byla trasa upravena. V aplikaci lze mimo jiné vybranou běžeckou trasu změřit, obrázek si vytisknout, případně si prohlédnout trasu ve speciální letecké mapě.

Aplikaci najdete zde: http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/
Běžkařská trať Lukáš Bauer Tour

Běžkařská trať Lukáš Bauer Tour

Běžkařská trať vede po stopách rodáka z Božího Daru - lyžaře Lukáše Bauera. Jedná se o 7,5 km dlouhý okruh, který vede z Božího Daru cestou Na Vraky, zpět vede přes hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal.

Další aktuality