Úvod > Aktuality > Na Karlovarsku si zjistíte stav lyžařských stop na webu
Na Karlovarsku si zjistíte stav lyžařských stop na webu
">
Zimní sporty

Na Karlovarsku si zjistíte stav lyžařských stop na webu

  • Vydáno21. ledna 2012
Karlovarský kraj spustil na svých webových stránkách aplikaci určenou pro příznivce běžeckého lyžování, která ukáže aktuální stav jednotlivých tras. Zatím jsou sledovány trasy v okolí Božího Daru, Perninku, Horní Blatné a v nejbližší době k nim přibudou také stopy v blízkosti Nových Hamrů.
Pokud se aplikace osvědčí, přibudou do ní další trasy, které by pokryly celou oblast Krušných hor a výhledově i Slavkovský les, Český les a Smrčiny.

Systém je nastaven tak, že jednotliví rolbaři po úpravě své trasy pošlou SMS zprávu a trasa se v aplikaci vybarví zelenou barvou. Ta značí aktuální provedení úprav. Po dobu 24 hodin je potom čitelná informace, jaký čas uplynul od poslání SMS, tedy před kolika hodinami byla trasa upravena. V aplikaci lze mimo jiné vybranou běžeckou trasu změřit, obrázek si vytisknout, případně si prohlédnout trasu ve speciální letecké mapě.

Aplikaci najdete zde: http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/
Běžkařská trať Lukáš Bauer Tour

Běžkařská trať Lukáš Bauer Tour

Běžkařská trať vede po stopách rodáka z Božího Daru – lyžaře Lukáše Bauera. Jedná se o 7,5 km dlouhý okruh, který vede z Božího Daru cestou Na Vraky, zpět vede přes hraniční přechod Boží Dar/Oberwiesenthal.