Úvod > Aktuality > Muzeum Škoda v Mladé Boleslavi nově otevře už v úterý
Muzeum Škoda v Mladé Boleslavi nově otevře už v úterý
">
Zážitky

Muzeum Škoda v Mladé Boleslavi nově otevře už v úterý

  • Vydáno25. listopadu 2012
Na 1800 metrech čtverečních uvidí návštěvníci 117 let historie české značky Škoda Auto v podobě 46 aut, motocyklů, jízdních kol a dalších 500 exponátů.
Téměř roční rekonstrukce více než sto let staré tovární budovy znamenala vybourání veškerého interiéru. Největším lákadlem pro nové návštěvníky muzea Škoda  zůstane možnost vidět historii značky i výrobu aut při prohlídce závodu.
 
Muzeum je po přestavbě koncipováno do tří okruhů v samostatných prostorách. V sekci Evoluce jsou k vidění nejdůležitější produkty od prvního jízdního kola, které nemělo brzdy, přes motocykl, trojkolku, první automobil z roku 1906 o výkonu sedm koňských sil až po designovou studii Vision D. Časové zařazení jednotlivých strojů podtrhují filmy běžící na monitorech. Součástí haly je i čtyřpatrový regál nesoucí 20 netradičních modelů, například závodní okruhový speciál Spider 720 nebo hlavního představitele filmu Upír z Ferratu.
 
Oddělení Tradice prostřednictvím párů aut z různých dob přibližuje mimo jiné účast značky v motosportu, auta pro státníky i nejširší masy, vývoj loga i osobnosti či události spojené se značkou. V poslední sekci Preciznost pak návštěvníci na čtyřech exponátech v různém stádiu rozpracování uvidí, jakým způsobem se rekonstruuje historický automobil.
 
Za prohlídku bez průvodce zaplatíte 70 Kč, individuální prohlídka v muzeu vyjde na 100 Kč, možnost zavítat i do závodu bude stát o 40 Kč více. Zlevněné vstupné stojí vždy polovinu.
 
Otevřeno bude denně od 9.00 do 17.00 hodin, s výjimkou vánočních svátků a Nového roku.

Metalová cesta Mladou Boleslaví – naučná stezka městem automobilů

Metalová cesta Mladou Boleslaví – naučná stezka městem automobilů

Naučná stezka upozorňuje na krásy Mladé Boleslavi, které bývají turisty velmi často opomíjeny. Po Metalové cestě vás budou provázet audiovizuální informační panely – kromě klasických informačních panelů i infopanely s překrásnými motivy z dílny Davida Szalaye.

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Další aktuality