Úvod > Aktuality > Hudební léto začíná na festivalu Metronome v Praze!
Hudební léto začíná na festivalu Metronome v Praze!
"> ">
Kultura

Hudební léto začíná na festivalu Metronome v Praze!

  • Vydáno21. června 2019
Velká jména hudební scény, respektované legendy i žhavé objevy. To vše v prostředí, které se od jiných letních akcí pod širým nebem odlišuje samotnou lokací přímo do centra metropole České republiky. Čtvrtý ročník letos proběhne ve dnech 21. – 22. června na pražském Výstavišti. Mezi naše hlavní hvězdy patří Liam Gallagher, Kraftwerk, Primal Scream či Morcheeba.
metronomeNa Metronome Festivalu Prague 2019 vystoupí britská kapela Morcheeba, která do Prahy zavítá po dlouhých šesti letech, navíc s čerstvým albem Blaze Away, vydaným letos v červnu, a pochopitelně i s novými songy. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit na unikátní set list, ve kterém nebudou chybět tradiční a léty prověřené hity, stejně jako skladby z aktuálního alba.

Hlavní hvězdy letošního Metronome Festivalu Prague 2019 jsou čtyři, každá přiveze specifický program a představí se v delším setu, než jsou běžné festivalové standardy. Britský zpěvák Liam Gallagher, někdejší frontman nejslavnější ostrovní skupiny 90. let Oasis, přiveze program složený nejen ze svých největších hitů, ale také z písní z nového alba. Legendy elektronické hudby, němečtí Kraftwerk, přivezou do Prahy svoji mimořádně úspěšnou multimediální 3-D show, k jejímuž dokonalému vychutnání obdrží každý návštěvník speciální brýle. Skupiny Primal Scream a Morcheeba slibují lahůdkovou probírku největšími hity svých zářivých kariér, sestavenou Metronome Festivalu Prague přímo „na tělo“.

metronomeKromě těchto velkých jmen na festivalu nebudou chybět ani hudebníci z více či méně alternativních žánrů – mimo jiné fenomenální kytaristka a zpěvačka Anna Calvi, velká osobnost taneční hudby Danny Howard, islandská dámská hiphopová guerilla Reykjavíkurdætur nebo britští neosouloví Jungle.

Kvalitní zástupce nabídne i domácí hudební scéna, například v podobě legend nové vlny a jedné z nejpopulárnějších českých kapel vůbec Pražský výběr nebo několikageneračního setkání zpěvaček české scény v mimořádném, jen pro jediné vystoupení na Metronome Festivalu určeném vystoupení s názvem Hlasy svobody. Tento koncert bude také hlavním bodem oslav třicátého výročí sametové revoluce, které si Česká republika letos připomíná a které budou červenou nití i mnoha dalších programových bodů festivalu. Nenechte si ujít největší hudební víkend v areálu holešovického Výstaviště.
Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.