ÚvodAktualityNa festivalu Metronome Prague 2024 se představí světové hudební hvězdy
Kultura

Na festivalu Metronome Prague 2024 se představí světové hudební hvězdy

Letošní 7. ročník festivalu Metronome Prague se koná od 20. do 22. června 2024 a obsadí zrekonstruované Výstaviště Praha se stane dějištěm premiérových koncertů velkých hvězd, speciálních narozeninových show i atraktivního nehudebního programu pod hlavičkou Metronome Fair.
metronomeMetronome Prague 2024 je první mezinárodní hudební a umělecká událost konaná v Praze, jejíž 7. ročník potrvá na Výstavišti Praha od 20. až do 22. června 2024. Díky své rozmanitosti organizátoři akce každoročně oslovují všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v moderní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů. abitý line up přináší další zvučná jména z celého světa jako Milky Chance, Tom Grennan, Allysha Joy, Meute, Dadi Freyr, čerstvé držitelky Brit Awards The Last Dinner Party i CMAT. Rap Club navštíví kultovní The Ghetts, spolu s ním vystoupí mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy a také čeští rappeři Paulie Garand, legenda českého rapu James Cole, Redzed, Rohony a pak třeba Meizyy, Annet X spolu s Nobodylisten.
 

Za hranice hudby

metronomeLeitmotiv letošního ročníku Metronome Prague Za hranice hudby/beyond music vystihuje přání pořadatelů, aby návštěvníci dostali něco, co nikde jinde nedostanou. Aby to byl zážitek na celý život. Maximální pozornost proto věnují vedle hlavního hudebního programu také přípravě kvalitních nehudebních událostí. Své místo ve festivalovém areálu bude poprvé mít speciální podcast stage plná zajímavých osobností a témat. Návštěvníci si naživo poslechnou třeba podcast My děti ze stanice 2020 Jana Bicana, Fakta X, Nový svět, Čestmíra Strakatého nebo dvojici Dobrovský & Šídlo z produkce Paměti národa. Kristina Kratochvilová se bude věnovat tématu Budoucnost hudby, připraví sérii rozhovorů, do nichž si každý den pozve hosty z hudební oblasti. Navazuje tak na témata Odvaha a budoucnost, která se letos promítnou do každé složky bohatého festivalového programu.

festival MetronomeNarozeniny během letošního ročníku oslaví rovnou dva interpreti. Kapela Kosheen přiveze do Prahy svou unikátní show, ve které se ohlédne za 25 lety své kariéry. Velkolepě oslaví své 70. narozeniny v červnu také Michael Kocáb, který se na pódium vrátí po čtyřech letech. Za zmínku určitě stojí i berlínské duo Milky Chance, česká vycházející hvězda Sofian MedjMedj nebo koncert domácí indie-popové skupiny Lake Malawi. Ty v programu kvituje také hudebník a skladatel Jan P. Muchow. Podle něj je zpěvák Albert Černý, nejlepší český songwriter, který se u nás po roce 2000 objevil. Určitě tedy na jejich koncert na Metronomu vyrazí. Dalšími českým hvězdami jsou Bert&Friends, Lenny nebo elektro-popové trio We Are Domi. Na festivalu se rozezní koncert pro Vltavskou filharmonii. Jedinečné vystoupení v podání smyčcového S.V.A. trio. Zahájení se chopí ambasadorka projektu a světoznámá pěvkyně Dagmar Pecková. Koncert pro Vltavskou filharmonii doplní také výstava architektonické studie od dánského ateliéru BIG.
 

Za hranice chutí – těšte se na výjimečné gastro zážitky

gastroVegetariáni, vegani, frutariáni, milovníci pořádné flákoty… Na Metronome Prague se dobře nají opravdu každý a navíc bez únavného čekání ve frontách. Připraveno je 500 m2 barů a gastro stánků s domácími i exotickými specialitami, k plynulému provozu přispěje i bezhotovostní platební systém. K dobrému jídlu patří kvalitní nápoje, a to od těch nealkoholických přes pivo (od malých lokálních pivovarů i zavedených značek), víno (jak domácí z Moravy, tak z Itálie, Francie, Španělska či Jihoafrické republiky) až po míchané drinky. Provoz gastro zóny je v eco friendly režimu – vratné kelímky jsou samozřejmostí a všichni prodejci musí používat bio rozložitelné nebo recyklovatelné nádobí.

festival metronomeV areálu budou možné bezhotovostní platby kartou, mobilním telefonem či hodinkami. Všude budou dostupné keramické toalety s tekoucí vodou včetně teplé. Občerstvení bude nově ve dvou zónách, aby bylo kapacitně výkonnější. Bude také více míst k sezení. Kromě četných chillout zón nejen ve stínu Stromovky si návštěvníci odpočinou v Metronome lounge. Metronome Fair nabídne i bohatý dětský program, loutkové divadlo či moderní cirkus. Pro ty nejhravější jsou pak k dispozici zábavné kvízy, únikové hry, lanové centrum a skatepark.

Vstupenky na Metronome Prague 2024 jsou aktuálně v prodeji za 3 790 korun za tři dny pro dospělého. Jednodenní vstupenka vyjde na 1 990 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 290 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 990 Kč. Zvýhodněné vstupné mají také zdravotně hendikepovaní.
Metronome Prague 2025 – hudební festival v Praze

19. 6.21. 6.
Metronome Prague 2025 – hudební festival v Praze

Fanoušci dobré a progresivní muziky si už nyní mohou poznamenat termín, kdy se uskuteční osmý ročník festivalu Metronome. Příští Metronome Prague proběhne opět na Výstavišti Holešovice od 19. do 21. června 2025.

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice Památky

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Většina světových metropolí má bohémskou čtvrť, oblast zasvěcenou svobodné kreativitě a multižánrovému vyjádření uměleckého i názorového vidění světa. V Praze jsou takovou oblastí Holešovice – Art District 7.

Výstaviště Praha Holešovice s Průmyslovým palácem Památky

Výstaviště Praha Holešovice s Průmyslovým palácem

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Křižíkova fontána v Praze Zážitky

Křižíkova fontána v Praze

Křižíkova světelná fontána navržená slavným českým elektrotechnikem Františkem Křižíkem byla poprvé spuštěna 24. května roku 1891 u příležitosti Jubilejní zemské výstavy a rekonstruována v nové podobě pro Všeobecnou československou výstavu konanou v roce 1991.

Další aktuality

Jak poznat Prahu za jeden den

Chcete navštívit Prahu, ale nemáte moc času? Kudy z nudy vám přináší několik skvělých nápadů, jak poznat ta nejhezčí místa během jediného dne. Samozřejmě můžete náš návod použít i jako tipy pro vícedenní dovolené a pobyt si prodloužit, třeba na dva dny nebo na prodloužený víkend.
17. červenec 2024 11:52
Památky, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (20.7. – 21.7.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Oživlý středověk v podhradí u hradu Zlenice, Víkend hmyzožravců v pražské zoo, Večer otevřených bran na zámku Žleby, Výstava koní, Memoriál Rudolfa Utěšila v Klánovicích. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
17. červenec 2024 7:01
Zážitky, Praha

Letní slavnosti staré hudby zvou do říše snů

Prázdninovou Prahu opět zpestří festival Letní slavnosti staré hudby. Od 16. července do 6. srpna 2024 zve během sedmi večerů především na hudbu šlechtických dvorů – od středověku přes renesanci a baroko až po období rokoka. Podtitulem letošního ročníku Letních slavností staré hudby jsou "sny". Festivalová nabídka se tak v širokém slova smyslu tohoto motivu zaměřuje na snění a imaginaci v různých kontextech hudby starších období, jakož i tvorbu hudebních vizionářů. Právě při aristokratických dvorech působila celá řada špičkových skladatelů. Koncerty například nechají ožít zpívající a hrající anděly z oltářního triptychu z konce 15. století, navodí atmosféru salónních koncertů hudbymilovné šlechty i měšťanstva nebo pozvou na emocemi nabité fado či smyslné tance zvané lundum.
16. červenec 2024 15:00
Kultura, Praha

Cesty za uměním: Rembrandt, obraz Učenec ve studovně a portrét Jana Amose Komenského

Učenec ve studovně z roku 1634 je jediný Rembrandtův obraz ve sbírce pražské Národní galerie. Před několika lety byl hvězdou výstavy, věnované portrétu holandského zlatého věku v 17. století, a vy ho můžete vidět ve sbírkách starého umění. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vydat po stopách jeho autora, světoznámého nizozemského malíře Rembrandta van Rijna (15. července 1606 Leiden – 4. října 1669 Amsterdam).
16. červenec 2024 7:06
Kultura, Praha

Hledá se strom pro pražské Vánoční trhy 2024!

Pražany pomůže v těchto dnech ochladit myšlenka na vánoční strom – organizátor největších Vánočních trhů v Česku, společnost Taiko, opět vyhlašuje soutěž Hledá se strom, který ozdobí centrum Prahy v době letošního adventu. Tipy na nejkrásnější dominantu letošních vánočních trhů na Staroměstském náměstí mohou zájemci podávat až do 15. září 2024.
16. červenec 2024 6:00
Zážitky, Praha

Praha ožije po roce folklorem – centrum města čekají Pražské folklorní dny

Pražské folklorní dny tak oživí pražskou kulturní nabídku od pátku 19. 7. do soboty 20. 7. 2024. Cílem festivalu je představit návštěvníkům bohatství a krásu lidového umění. Stejně jako v předchozích letech i letošní festival slibuje pestrou podívanou. Akce se zúčastní více než 30 hudebních a tanečních souborů ze 14 zemí Evropy, Afriky a Asie. Celkem v Praze vystoupí více než 600 zpěváků, tanečníků a hudebníků. Zavítejte na Ovocný trh a nechte se unášet pestrobarevnými kroji tanečnic a tanečníků , lidovou hudbou a ukázkami tradic.
15. červenec 2024 18:55
Kultura, Praha

Víkend hmyzožravců se v Zoo Praha ponese ve znamení cvrčků i specialit z švábů a strašilek

Smažené, pečené, na sladko i na slano připravené cvrčky či moučné červy, ale také hmyzí salát a buchtu můžete tento víkend ochutnat v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne netradiční gastronomické zážitky, speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat či setkání s kudlankami a šváby.
15. červenec 2024 14:57
Příroda, Praha

Nejlepší koupání: aquaparky, koupaliště a přírodní koupání v Praze a blízkém okolí

Každý si skvělé koupání představuje trochu jinak – v našich tipech proto najdete přírodní i umělá koupaliště s tobogany i biotopy, které se nacházejí na území hlavního města Praha. Příjemné koupání nabízí i blízké okolí Prahy, které nabízí jezera i lokality, kde se v minulosti těžil písek a štěrk. Právě pískovny patří k těm nejoblíbenějším letním koupacím místům. Inspirujte se tedy našimi tipy a objevte báječná místa, kde se můžete v Praze a jejím okolí během letních dnů vykoupat.
15. červenec 2024 13:00
Letní sporty, Praha