Úvod > Aktuality > Národní galerie připravila nedělní komentované prohlídky
Národní galerie připravila nedělní komentované prohlídky
"> ">
Kultura

Národní galerie připravila nedělní komentované prohlídky

  • Vydáno19. července 2013
Milovníci umění by si neměli nechat ujít nedělní komentované prohlídky, které se uskuteční v pražské Národní galerii. První z nich 21.7. vás zavede do Salmovského paláce a druhá 28.7. do Valdštejnské jízdárny.
Valdštejnská jízdárnaKomentované prohlídky do Salmovského paláce proběhnou v neděli 21. července 2013 od 15:00 hod. Můžete se těšit na komentovanou prohlídku výstavy Pohledem romantika, Holandské a belgické umění 19. století z Rademakersovy sbírky při příležitosti belgického svátku květin s kurátorkou výstavy Kateřinou Kuthanovou .

V neděli 28. července se můžete podívat do Valdštejnské jízdárny. Od 16:00 hodin zde proběhne komentovaná prohlídka výstavy Jan Křížek (1919–1985) a umělecká Paříž 50. let (Breton, Duvillier, Dubuffet, Picasso... & Foyer de l'Art brut).
Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna byla postavena v roce 1630 jako součást raně barokního paláce Albrechta z Valdštejna. V současnosti Valdštejnská jízdárna slouží jako prestižní výstavní prostor Národní galerie pro konání krátkodobých výstav.

Salmovský palác – expozice Národní galerie Praha: japonské malby

Salmovský palác – expozice Národní galerie Praha: japonské malby

Klasicistní trojkřídlá budova palácového typu byla původně postavena jako luxusní bytový dům knížetem Salm-Salmem. V současnosti patří Salmovský palác Národní galerii v Praze. Od května 2022 je objekt otevřen, návštěvníci si zde prohlédnou výběr zenového umění.