!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Janské Lázně zahajují v sobotu další sezónu
Janské Lázně zahajují v sobotu další sezónu
"> ">
Lázně a wellness

Janské Lázně zahajují v sobotu další sezónu

Vydáno 30. května 2019
Janské Lázně v Krkonoších zahajují v sobotu 1. června 2019 další lázeňskou sezónu. Jeho nosným tématem tentokrát je motto “Lázně patří také dětem“, které má návštěvníkům připomenout, že se v Janských Lázních dlouhodobě léčí mnoho malých pacientů a pro mnohé zde byl a je druhý domov. V rámci hudebního programu zde vystoupí mimo jiné Ivan Mládek a jeho Banjo Band nebo kapela Buty. Kyvadlová doprava z Trutnova bude k lázním jezdit zdarma, mezi stanovištěmi Vesna a kolonáda vás bezplatně přepraví silniční vláček.

V Janských Lázních je v rámci Zahájení nové lázeňské  sezóny připravený bohatý kulturní program, který začne v 10 hodin a pokračovat bude do 18 hodin. Přilehlé prostory lázní zaplní šlapací plechová autíčka a společně s dětským retro foto koutkem a dílnami pro děti slibují kreativní zábavu. Před dětskou léčebnou Vesna se představí řemeslníci s výrobky pro děti a aktéři animačního a hudebního programu. Děti se také potkají se členy souboru Ahoj Chrudim, kteří jim zahrají loutkové pohádky.

Kreslíř Jan Honza Lušovský zase vykouzlí své pohodové obrázky. Malí návštěvníci budou mít příležitost projít si soutěžní indiánskou stezku, vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku, nebo uplatnit své znalosti a postřeh v poznávacích soutěžích.
 

Čím se zabaví dospělí návštěvníci

BanjobandAni dospělí se o zábavu nemusejí obávat. Jako vždy je program celodenní a od 10 do 18 hodin si „svoje“ najdou všechny věkové kategorie návštěvníků. V 10 hodin dopoledne Zahájení lázeňské sezóny už tradičně odstartuje svěcením léčivého pramene v Prameníku na kolonádě.

V kulturním programu na malém pódiu vystoupí Regioband a hosté, odpoledne se představí ještě Lokálka a Swing sextet. V hlavním programu od 13 hodin se návštěvníci mohou těšit na Ivana Mládka a jeho Banjo Band na velkém pódiu. O půl čtvrté na kapelu Buty. V dalším doprovodném programu se představí mažoretky i břišní tanečnice.

Celodenní program prakticky pokryje celý střed Janských Lázní a velký prostor před Dětskou léčebnou Vesna. Opět bude jezdit kyvadlová doprava z Trutnova zdarma, mezi stanovištěmi Vesna a kolonáda vás zdarma přepraví silniční vláček. Vstupné se na Zahájení sezóny neplatí.

Řidiči pozor! Vzhledem k uzavřené příjezdové komunikaci ze Svobody nad Úpou z důvodu výměny parovodu za horkovod společností ČEZ Teplárenská, doporučujeme automobily zanechat na centrálním parkovišti u lanovky Černohorský Express a dolů do centra města sejít pohodlnou 5 minutovou procházkou.