ÚvodAktualityJanské Lázně nabízí virtuální realitu i molekulární vodíkovou terapii
Lázně a wellness

Janské Lázně nabízí virtuální realitu i molekulární vodíkovou terapii

  • 17. listopadu 2022
Pokrok v medicínské oblasti jde velmi rychle dopředu. Držet krok s dobou musí všechna zdravotnická centra, ať už se jedná o veřejné nemocnice nebo soukromé kliniky. Dvojnásob to platí pro lázeňská zařízení, která do značné míry těží ze zájmu běžných klientů o jejich služby. Dobře si to uvědomují ve Státních léčebných lázních Janské Lázně, proto se snaží svým pacientům nabídnout nejmodernější technologické výdobytky. Pacienti zde mohou vyzkoušet virtuální realitu, která pomáhá ve zvládání bolesti anebo moderní molekulární vodíkovou terapii při masážích a zábalech.

Virtuální realita pro zlepšení rovnováhy

janské lázněRehabilitaci ve virtuální realitě krkonošské lázně rozvíjí díky spolupráci s plzeňskou společností VR Medical, která trvá již více než rok. Ve Státních léčebných lázních Janské Lázně se nejprve uskutečnilo pilotní testování pro pacienty s diagnózami, jako jsou roztroušená skleróza, dětská mozková obrna a pro pacienty po cévní mozkové příhodě. Pilotní projekt zaměřený na zlepšení rovnováhy pacientů byl natolik úspěšný, že se aplikace ve VR staly dlouhodobě výborným doplňkem a alternativou ke klasickým rehabilitačním programům.
 
Metoda je vhodná pro širokou škálu pacientů, například pro neurologické, ortopedické případně i onkologické pacienty. Umožňuje třeba potlačení vnímání bolesti či zvýšení rozsahu pohybů v jednotlivých kloubech. Rehabilitovat ve virtuálním prostředí je mimořádně příjemné a motivující. Dovolí vám například procházet se lesem, sbírat ovoce, chytat ryby nebo na noční obloze hledat souhvězdí.
 
virtualni-realita-lazne-2-750x500Každá z více než 30 aplikací, které je možné alternovat podle individuálních potřeb pacientů, je naprogramovaná velmi intuitivně. Napojení na centrální systém umožňuje zdravotníkům okamžitou diagnostiku, měření a hodnocení výsledků. To zjednodušuje sledování a analyzování pokroku pacienta a pomáhá s určením následného ideálního rehabilitačního programu. Pokud vás cvičení ve virtuální realitě zajímá, sledujte facebookové stránky Lázní.
 

Pobyt s molekulární vodíkovou terapií

janské lázně vodíková terapieOd léta nabízí Janské Lázně také nový typ pobytového relaxačního balíčku. Procedury jsou obohaceny o molekulární vodík, který se přidává formou tablet do koupelí a formou prášku při masážích a zábalech. Vodíková voda, odborně nazývaná „voda bohatá na vodík“ vzniká nasycením molekul vodíku z vnějšího zdroje do vody. Plynný vodík lze do vody přidat buď z výstupu H2 generátoru pomocí speciálního difuzéru (kovová tyčinka), případně lze vodu vyrobit ve vodním ionizátoru (ionizovaná voda je kromě obsahu vodíku ještě alkalizovaná, má tedy zvýšené pH, pomáhá odkyselovat organismus). Vodíková voda působí v organismu podobným způsobem jako samotný molekulární vodík inhalovaný či endogenně produkovaný v tlustém střevě, kromě toho také tělesné buňky hydratuje.
 
Molekulární vodíková terapie pomáhá převážně při akutní zánětlivých onemocnění, zánětlivých revmatických onemocnění, proliferativních onemocnění, chronických onemocnění, chronických autoimunitních onemocnění, chronických poranění, únavovém syndromu, též při neurodegenerativních onemocnění, onemocnění kůže apod. Součástí je i pitný režim bohatý na vodík.
Janské Lázně

Janské Lázně

Horské město Janské Lázně, významné rekreační, turistické a sportovní centrum Krkonoš, leží na území Krkonošského národního parku na úpatí Černé hory. Na její vrchol ke sjezdovkám a běžeckým stopám vede z centra kabinová lanovka, k vyjížďkám zve i sáňkařská dráha.

Expozice historie lázeňství v Janských Lázních Kultura

Expozice historie lázeňství v Janských Lázních

Historická budova sokolovny, původně Lázeňské dvorany, se od listopadu 2018 proměnila v česko-polské centrum lázeňství. Trvalá expozice představuje bohatou historii lázeňského regionu i s dobovými artefakty.

Lyžování a relaxace v Janských Lázních Lázně a wellness

Lyžování a relaxace v Janských Lázních

Zimní sporty můžete střídat s relaxací a intenzivně si obnovit psychické i fyzické síly v horském prostředí Janských Lázní. Milovníci zimních sportů ocení blízkost lyžařských tratí skiareálu Černá hora – Janské Lázně, které jsou uměle zasněžovány a denně upravovány, s možností nočního lyžování.

Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších Lázně a wellness

Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších

Janské Lázně leží v oblasti Krkonošského národního parku, v nadmořské výšce 670 m n. m. Lázně nejsou jen lázněmi v pravém slova smyslu, ale současně i významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem Krkonoš ve všech čtyřech ročních obdobích.

Další aktuality

Krkonošské louky budou dál rozkvétat

Krkonošské květnaté louky patří bezpochyby mezi přírodní poklady, kvůli kterým byl v našich nejvyšších horách před více než 60 lety založen Krkonošský národní park. Jsou jedinečným fenoménem vzácné druhové bohatosti závislé na generacích krkonošských hospodářů, bez nichž loukám stále hrozí rychlý zánik. Pastva na loukách se proto stala v posledních letech nedílnou součástí péče o významné botanické lokality Krkonoš. Ovce, kozy, skot i koně pomáhají na čtyřech desítkách lučních lokalit. Díky nim a související péči hospodářů se na louky vrací například endemické druhy jako zvonek český nebo violka žlutá sudetská. Současný, v pořadí již třetí, projekt péče o krkonošské louky potrvá až do roku 2029 a obnoví výjimečné, druhově bohaté luční porosty.
16. červen 2024 12:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Když milujete Krkonoše: vodopády, lanovky a výlety na kolech i pěšky, za sucha i v dešti

Jeden z nejnavštěvovanějších národních parků Evropy má co nabídnout po celý rok. Jaro je ideální na pěší turistiku, léto a podzim pak pro pěší i cyklisty: prozkoumejte horské květnaté louky a kousky dochované tundry na hřebenech, anebo se vydejte na výlet lanovkou. Dětem se budou líbit hravé naučné stezky. Podívejte, jaké tipy pro vás přichystal portál Kudy z nudy.
12. červen 2024 15:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Rock for People láká na Offspring, Prodigy i Keanu Reeves

Jeden z největších tuzemských festivalů, Rock For People, se letos koná od 12. do 15. června 2024 a již ve středu otevře své brány v hradeckém Parku 360, kde přivítá na čtyři desítky tisíc fanoušků. Rekordní 29. ročník nabídne ve čtyřech dnech na osmi pódiích hudební shows v čele s The Offspring, Bring Me The Horizon, The Prodigy, Yungbludem, Avril Lavigne, Sum 41, Pendulum, a pestrý doprovodný program. Na festival zavítá i hollywoodská hvězda Keanu Reeves se svou kapelou Dogstar, kde hraje na baskytaru.
11. červen 2024 8:00
Kultura, Královéhradecký kraj

Navštivte rozárium v Hradci Králové, letos se otevírá na dva týdny!

Chtěli byste si prohlédnout nejrůznější kultivary růží od předních šlechtitelů? Pak určitě navštivte rozárium v Hradci Králové, které se otevírá pouze příležitostně. Letos bude mimořádně otevřeno během dvou týdnů! Čas růží v Hradci Králové tedy nastává od soboty 15. června do neděle 30. června 2024.
10. červen 2024 16:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Využijte krkonošské cyklobusy v nové sezóně!

Také letos se můžete v Krkonoších těšit na hustou síť cyklobusů, které od konce května až do 29. září 2024 zajišťují pravidelnou přepravu mezi atraktivními místy našich nejvyšších hor a městy ležícími pod nimi. K dispozici je devět tras autobusů a několik zvláštních spojů ve Špindlerově Mlýně. Užijte si dlouhé sjezdy do údolí!
8. červen 2024 15:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Královéhradeckého kraje: Safari Park Dvůr Králové, Adršpašské skály a Sněžka

Nejnavštěvovanějším místem Královéhradeckého kraje je Safari Park Dvůr Králové, areál s Africkým a Lvím safari a navíc jedna z našich nejkrásnějších zoologických zahrad. Adršpašské, Prachovské i Teplické skály lákají milovníky přírody a aktivní turistiky. Oblíbená je i lanová dráha na Sněžku nebo Stezka korunami stromů v Janských Lázních.
6. červen 2024 19:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Krkonošská pivní stezka se opět otevřela

Krkonošská pivní stezka zahájila 31. května novou sezónu a pro všechny turisty, kteří mají rádi zlatavý mok, zůstane otevřena až do 29. září 2024. Milovníci horské turistiky si tak mohou do svých plánů na nadcházející léto zařadit originální výlet. Kromě obdivu přírodní scenérie Krkonoš při něm navíc mohou ochutnat i skvělá piva z pětice lokálních minipivovarů, a poté se zúčastnit slosování o hodnotné ceny.
5. červen 2024 14:00
Gurmánská turistika, Královéhradecký kraj

Za vojenskou historií i krásnými výhledy se vypravte k pevnosti Stachelberg

Nejen hrady a zámky, ale také pohraniční pevnůstky se probudily ze zimního spánku. Od června 2024 je muzeum tvrze Stachelberg otevřené pro návštěvníky od čtvrtka do neděle od 10:00 do 17:00 hodin. Denní provoz bude probíhat v hlavních letních měsících.
2. červen 2024 9:00
Památky, Královéhradecký kraj