Úvod > Aktuality > Janské Lázně nabízí virtuální realitu i molekulární vodíkovou terapii
Lázně a wellness

Janské Lázně nabízí virtuální realitu i molekulární vodíkovou terapii

  • Vydáno17. listopadu 2022
Pokrok v medicínské oblasti jde velmi rychle dopředu. Držet krok s dobou musí všechna zdravotnická centra, ať už se jedná o veřejné nemocnice nebo soukromé kliniky. Dvojnásob to platí pro lázeňská zařízení, která do značné míry těží ze zájmu běžných klientů o jejich služby. Dobře si to uvědomují ve Státních léčebných lázních Janské Lázně, proto se snaží svým pacientům nabídnout nejmodernější technologické výdobytky. Pacienti zde mohou vyzkoušet virtuální realitu, která pomáhá ve zvládání bolesti anebo moderní molekulární vodíkovou terapii při masážích a zábalech.

Virtuální realita pro zlepšení rovnováhy

janské lázněRehabilitaci ve virtuální realitě krkonošské lázně rozvíjí díky spolupráci s plzeňskou společností VR Medical, která trvá již více než rok. Ve Státních léčebných lázních Janské Lázně se nejprve uskutečnilo pilotní testování pro pacienty s diagnózami, jako jsou roztroušená skleróza, dětská mozková obrna a pro pacienty po cévní mozkové příhodě. Pilotní projekt zaměřený na zlepšení rovnováhy pacientů byl natolik úspěšný, že se aplikace ve VR staly dlouhodobě výborným doplňkem a alternativou ke klasickým rehabilitačním programům.
 
Metoda je vhodná pro širokou škálu pacientů, například pro neurologické, ortopedické případně i onkologické pacienty. Umožňuje třeba potlačení vnímání bolesti či zvýšení rozsahu pohybů v jednotlivých kloubech. Rehabilitovat ve virtuálním prostředí je mimořádně příjemné a motivující. Dovolí vám například procházet se lesem, sbírat ovoce, chytat ryby nebo na noční obloze hledat souhvězdí.
 
virtualni-realita-lazne-2-750x500Každá z více než 30 aplikací, které je možné alternovat podle individuálních potřeb pacientů, je naprogramovaná velmi intuitivně. Napojení na centrální systém umožňuje zdravotníkům okamžitou diagnostiku, měření a hodnocení výsledků. To zjednodušuje sledování a analyzování pokroku pacienta a pomáhá s určením následného ideálního rehabilitačního programu. Pokud vás cvičení ve virtuální realitě zajímá, sledujte facebookové stránky Lázní.
 

Pobyt s molekulární vodíkovou terapií

janské lázně vodíková terapieOd léta nabízí Janské Lázně také nový typ pobytového relaxačního balíčku. Procedury jsou obohaceny o molekulární vodík, který se přidává formou tablet do koupelí a formou prášku při masážích a zábalech. Vodíková voda, odborně nazývaná „voda bohatá na vodík“ vzniká nasycením molekul vodíku z vnějšího zdroje do vody. Plynný vodík lze do vody přidat buď z výstupu H2 generátoru pomocí speciálního difuzéru (kovová tyčinka), případně lze vodu vyrobit ve vodním ionizátoru (ionizovaná voda je kromě obsahu vodíku ještě alkalizovaná, má tedy zvýšené pH, pomáhá odkyselovat organismus). Vodíková voda působí v organismu podobným způsobem jako samotný molekulární vodík inhalovaný či endogenně produkovaný v tlustém střevě, kromě toho také tělesné buňky hydratuje.
 
Molekulární vodíková terapie pomáhá převážně při akutní zánětlivých onemocnění, zánětlivých revmatických onemocnění, proliferativních onemocnění, chronických onemocnění, chronických autoimunitních onemocnění, chronických poranění, únavovém syndromu, též při neurodegenerativních onemocnění, onemocnění kůže apod. Součástí je i pitný režim bohatý na vodík.
Janské Lázně

Janské Lázně

Horské město Janské Lázně, významné rekreační, turistické a sportovní centrum Krkonoš, leží na území Krkonošského národního parku na úpatí Černé hory. Na její vrchol ke sjezdovkám a běžeckým stopám vede z centra kabinová lanovka, k vyjížďkám zve i sáňkařská dráha.

Expozice historie lázeňství v Janských Lázních

Expozice historie lázeňství v Janských Lázních

Historická budova sokolovny, původně Lázeňské dvorany, se od listopadu 2018 proměnila v česko-polské centrum lázeňství. Trvalá expozice představuje bohatou historii lázeňského regionu i s dobovými artefakty.

Lyžování a relaxace v Janských Lázních

Lyžování a relaxace v Janských Lázních

Zimní sporty můžete střídat s relaxací a intenzivně si obnovit psychické i fyzické síly v horském prostředí Janských Lázní. Milovníci zimních sportů ocení blízkost lyžařských tratí skiareálu Černá hora – Janské Lázně, které jsou uměle zasněžovány a denně upravovány, s možností nočního lyžování.

Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších

Janské Lázně – lázeňské léčebné, ozdravné a rekondiční pobyty v Krkonoších

Janské Lázně leží v oblasti Krkonošského národního parku, v nadmořské výšce 670 m n. m. Lázně nejsou jen lázněmi v pravém slova smyslu, ale současně i významným rekreačním, turistickým a sportovním centrem Krkonoš ve všech čtyřech ročních obdobích.

Další aktuality

Na Černé Hoře již zahajují lyžařskou sezonu

Zřejmě vůbec první lyžařské středisko u nás zahajuje tento víkend sezónu! Je jím Skiresort Černá Hora – Pec, který v sobotu 26. a v neděli 27. listopadu spouští vlek Anděl v Janských Lázních. Kabinková lanovka Černohorský Express a vlek Anděl jsou o víkendu v provozu od 9:00 do 16:00 hodin. 
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Vánoce se na zámku Hrádek u Nechanic slaví již od soboty

Zámek Hrádek u Nechanic připravil tradiční akci Vánoce na zámku. Od 26. listopadu do 11. prosince 2022 se o víkendech můžete při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů seznámit s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou.
Královéhradecký kraj | Památky

Navštivte tento víkend 33. Muzejní adventní trh v Hradci Králové

Zastavte se s přáteli na Muzejní adventní trh v Hradci Králové a v příjemné atmosféře zapomeňte na vánoční shon. Potěší vás zručnost lidových řemeslníků nabízejících lákavý sortiment dárkových a dekorativních předmětů, živý betlém a vánoční melodie nebo dílna pro děti. Trh potrvá od 25. do 27. listopadu 2022. Letošní ročník se zaměří nejen na prodej, ale také ve větší míře na prezentaci a ukázky poctivé řemeslné práce. Před muzejní budovou budou prodávány tradiční pochutiny a nápoje, vítáni jsou prodejci s označením regionální produkt.
Královéhradecký kraj | Kultura

Krkonošské lávky a útulny získaly cenu za architekturu

Při letošním prvním udělování Krkonošských cen za architekturu zabodovala také Správa KRNAP. Lávky a útulny, které pro Správu KRNAP vytvořili studenti a pedagogové Fakulty architektury ČVUT získaly jedno z ocenění.
Královéhradecký kraj | Příroda