Úvod > Aktuality > Lázně Velichovky jsou opět v provozu
Lázně Velichovky jsou opět v provozu
"> "> ">
Lázně a wellness

Lázně Velichovky jsou opět v provozu

  • Vydáno8. dubna 2015
Lázně Velichovky, které byly dva roky uzavřeny se podařilo nyní opět zprovoznit. Novému majiteli lázní se podařilo vybudovat nový léčebný provoz, tělocvičnu, kavárnu i jídelnu. Díky rozsáhlé rekonstrukci se v novém kabátě představí pacientům a návštěvníkům také prvorepublikový Masarykův dům. Lázně se budou i nadále specializovat na pacienty s nemocemi pohybového ústrojí.
Lázně VelichovkyLázně ve Velichovkách nedaleko Hradce Králové, které se proslavily léčbou pohybového ústrojí, téměř po dvou letech zahajují opět provoz. Lázně musely v létě 2013 skončit kvůli velkému zadlužení. Současným provozovatelem je společnost Lázně 1897. Déle než rok se v lázních opravoval celý areál včetně interiérů, zahrady, léčebných provozů a jídelny. Komplexní opravou prošly také všechny prostory pro léčbu, kam spadají tělocvična, vyšetřovny, masérny, elektroléčba a další provozovny. V současné době mají lázně povolenou kapacitu 120 pacientů, ale provozovatelé počítají s tím, že už na přelomu června a července ji ještě o šest desítek navýší.

Lázně VelichovkyO pacienty se zatím stará kolem padesáti zaměstnanců, řada z nich v minulosti již ve zdejších lázních pracovala. Základem léčby zůstává využití bohatých zásob místní slatiny. Ta protepluje měkké i pevné tkáně, má protizánětlivé, analgetické a regenerační účinky, je tedy ideální pro léčbu pohybového ústrojí. Mezi další procedury se zde řadí vodoléčba, elektroléčba, uhličité koupele, plynové injekce a další. Lázně se specializují na léčbu pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad.

Již nyní můžete požádat své lékaře o předepsání komplexní i příspěvkové lázeňské péče ve Velichovkách. S největšími pojišťovnami mají již lázně uzavřené smlouvy. Délka pobytu při komplexní péči bývá 21 nebo 28 dní, u příspěvkové je to 14 nebo 21 dní. Samoplátcům pak nabízejí lázně řadu pobytových balíčků, včetně rekondičních pobytů.
Lázně Velichovky 1897 – moderní české lázně s tradicí

Lázně Velichovky 1897 – moderní české lázně s tradicí

Lázně Velichovky 1897 se specializují zejména na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu.Jedinečný zdroj slatiny, kvalitní moderní lázeňská péče, klidné prostředí, rodinná atmosféra, to je zaručená kvalita pro Vaši rehabilitaci a odpočinek. Léčebné, wellness a víkendové pobyty