Úvod > Aktuality > Hurá na prázdniny – 10 tipů, kam vyrazit s dětmi za každého počasí
Hurá na prázdniny – 10 tipů, kam vyrazit s dětmi za každého počasí
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Hurá na prázdniny – 10 tipů, kam vyrazit s dětmi za každého počasí

  • Vydáno18. června 2021
Konec školního roku je tady a dětem začínají tolik vytoužené prázdniny! Jestli ještě nevíte, kam s nimi vyrazit za letním dobrodružstvím, nechte se inspirovat našimi tipy, ze kterých si vyberete za jakéhokoli počasí.

Za zábavou ven: do zábavních parků i do korun stromů

MirákulumPokud počasí ukáže svou vlídnější tvář, vyražte s dětmi za zábavou, která se jim bude určitě líbit. Výprava do země zábavy i poznání vede do světa fantazie Mirákulum v Milovicích nad Labem. Na děti zde čeká kouzelný hrad s katakombami, hledání cest z přírodního bludiště, kontaktní zoo s mini oslíky, nebo lanové centrum. Skvělým tipem je také návštěva oblíbené Stezky korunami stromů v Janských Lázních nebo Království lesa u Lipenské přehrady.

Na adrenalinovými zážitky zve největší lanový park v ČR Tarzanie v Trojanovicích. Při zdolávání trasy lanových překážek prověříte svou fyzickou i psychickou zdatnost - překážky jsou zavěšeny v lese na stromech ve výšce 3 až 14 metrů!
 

Letní osvěžení v tropických dnech

JKoupáníestliže bude na dlouhé cestování příliš horko, vyzkoušejte příjemné osvěžení v nově otevřeném přírodním biotopu Lazna v Borovanech, kde se mohou koupat i alergici. Na Moravě můžete vyzkoušet biotop Oslavany v zámeckém parku.

V Brně láká ke koupání koupaliště Riviéra, které se řadí mezi největší přírodní koupaliště v České republice, anebo populární biotop Brno-Jih. Na jihu Moravy určitě s dětmi zajeďte do Aqualandu Moravia.

Mezi  další oblíbená koupaliště patří i hradecká Flošna, pražská Petynka i biotop Lhotka, prvorepublikové lázně Dachova či letní koupaliště Poruba.
 

Za deště do kovárny v Selibově, muzea Lega anebo do TEPfaktoru

co dělat v deštiAni za deště se děti nemusí nudit doma – vstoupit do pohádky můžete skrz starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. Dali si zde dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka i jiná pohádková havěť.

Koupání, dovádění a spoustu zábavy i za horšího počasí si užijete v Aquapalace Praha! V Muzeu Lega v Táboře se pobaví nejen děti, ale i dospělí se zde vrátí do dětských let. Navíc zdejší expozice patří nejen mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity. Za pořádným dobrodružstvím ve stylu Pevnosti Boyard najdete v Chotilsku na Příbramsku. Ve sportovně-zábavním centrum TEPfaktor čeká vás i vaše děti jedinečná zábava, dobrodružství, tajemno, zdolávání překážek a luštění šifer.
Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Koupací biotop Lhotka

Koupací biotop Lhotka

Biotop Lhotka nabízí návštěvníkům koupací jezero o rozloze 5 570 m² ve tvaru nepravidelného oválu s hloubkou v plavecké části až 3,25 m a v neplavecké části do 1 m. Dále jsou návštěvníkům k dispozici šatny, sprchy, WC, klubovna, stánek s občerstvením.

Koupaliště Biotop Brno-jih

Koupaliště Biotop Brno-jih

Areál přírodního koupacího biotopu Brno-jih se nachází na území městské části Brno-jih. Zájmová oblast leží v blízkosti řeky Svratky, na jejím pravém břehu, ve vzdálenosti přibližně 65 m.

Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

Koupaliště Lazna v Borovanech, ve kterém se voda čistí pomocí speciálních lagun, je jediné svého druhu v Jihočeském kraji. Díky zcela přírodnímu čištění je zde koupání vhodné i pro alergiky.

Horské lanové centrum Tarzanie – největší lanový park v ČR

Horské lanové centrum Tarzanie – největší lanový park v ČR

Vydejte se na výlet do největšího lanového parku v ČR v Trojanovicích. Tarzanie je určená široké veřejnosti, dětem i dospělým, jednotlivcům i kolektivům. Při zdolávání trasy lanových překážek prověříte svou fyzickou i psychickou zdatnost.

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra Brno

Koupaliště Riviéra se řadí mezi nejdelší koupaliště v České republice. Svým situačním rozložením je vhodné nejen pro relaxaci, ale také pro aktivně strávené chvíle v blízkosti centra Brna. Areál je vyhledávaným místem především pro své malebné prostředí v údolí řeky Svratky.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn – westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Království lesa na Lipně

Království lesa na Lipně

Nový zážitkový park Království lesa je určen pro rodiče s dětmi. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi.

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

Aqualand Moravia Pasohlávky – místo, kde léto nikdy nekončí

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice – 16 bazénů, 28 tobogánů, 30 saun a procedur ve Forum Romanum Wellness a Pálava Wellness a restaurace Imperium s bohatým výběrem jídel. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, jen 20 minut od Brna.

Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.

Koupaliště Petynka na Praze 6

Koupaliště Petynka na Praze 6

Travnaté pláže, kvalitní voda a 50metrový vyhřívaný bazén – takové zázemí poskytuje koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Voda na Petynce nezavání chlórem, neboť k čištění vody byla zvolena novější technologie.

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic

Stylové koupaliště s dřevěnými kabinkami na převlékání a dnem z pískovcových kvádrů o rozloze 8000 m² se nachází na severních svazích Hořického chlumu nedaleko obce Dachovy.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové

Koupaliště Flošna v Hradci Králové

Obyvatelé i návštěvníci Hradce Králové se mohou v horkých dnech osvěžit v novém plaveckém areálu pod širým nebem. Hradec Králové získal jedinečný sportovní a relaxační areál v bezprostřední blízkosti centra.

Dobrodružná hra Tepfaktor v Chotilsku

Dobrodružná hra Tepfaktor v Chotilsku

Jen u nás prověříte soubor vlastností, jako jsou trpělivost, obratnost, zručnost, logické uvažování, smysl pro týmovou spolupráci.

Letní koupaliště Ostrava Poruba

Letní koupaliště Ostrava Poruba

Užijte si příjemnou zábavu na obřích tobogánech, skluzavkách, ve vířivých bazénech a na skokanských můstcích. Letní koupaliště v Porubě je největším přírodním koupalištěm v ČR i ve střední Evropě. Areál je každoročně cílem statisíců návštěvníků nejen z Ostravy.