!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hurá na prázdniny - 10 tipů, kam vyrazit s dětmi za každého počasí
Hurá na prázdniny - 10 tipů, kam vyrazit s dětmi za každého počasí
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Hurá na prázdniny - 10 tipů, kam vyrazit s dětmi za každého počasí

Vydáno 27. června 2020
Konec školního roku je tady a dětem začínají tolik vytoužené prázdniny! Jestli ještě nevíte, kam s nimi vyrazit za letním dobrodružstvím, nechejte se inspirovat našimi tipy, ze kterých si vyberete za jakéhokoli počasí.
MirákulumPokud počasí ukáže svou vlídnější tvář, vyražte s dětmi za zábavou, která se jim bude určitě líbit. Výprava do země zábavy i poznání vede do světa fantazie Mirákulum v Milovicích nad Labem. Na děti zde čeká kouzelný hrad s katakombami, hledání cest z přírodního bludiště, kontaktní zoo s mini oslíky, nebo lanové centrum. Za zvířátky se vypravte na venkov - na farmu Blaník do Ostrova u Louňovic pod Blaníkem. Naleznete zde unikátní zvířecí park a různé atrakce. Skvělým tipem je také návštěva oblíbené Stezky korunami stromů v Janských Lázních nebo Království lesa u Lipenské přehrady.

KoupáníJestliže bude na dlouhé cestování příliš horko, vyzkoušejte příjemné osvěžení v nově otevřeném přírodním biotopu Lazna v Borovanech, kde se mohou koupat i alergici. Na Moravě můžete vyzkoušet biotop Oslavany v zámeckém parku. Na adrenalinovými zážitky zve největší lanový park v ČR Tarzanie v Trojanovicích. Při zdolávání trasy lanových překážek prověříte svou fyzickou i psychickou zdatnost - překážky jsou zavěšeny v lese na stromech ve výšce 3 až 14m!

Na prohlídky zve všechny dětské zájemce i Letiště Václava Havla Praha, které připravilo individuální exkurze pro všechny věkové kategorie.

co dělat v deštiAni za deště se děti nemusí nudit doma - vstoupit do pohádky můžete skrz starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. Dali si zde dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka i jiná pohádková havěť.

Koupání, dovádění a spoustu zábavy i za horšího počasí si užijete v Aquapalace Praha! V Muzeu Lega v Táboře se pobaví nejen děti, ale i dospělí se zde vrátí do dětských let. Navíc zdejší expozice patří nejen mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity. Za pořádným dobrodružstvím ve stylu Pevnosti Boyard najdete v Chotilsku na Příbramsku. Ve sportovně-zábavním centrum TEPfaktor čeká vás i vaše děti jedinečná zábava, dobrodružství, tajemno, zdolávání překážek a luštění šifer.
Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

Přírodní koupaliště Lazna v Borovanech

Koupaliště Lazna v Borovanech, ve kterém se voda čistí pomocí speciálních lagun, je jediné svého druhu v Jihočeském kraji. Díky zcela přírodnímu čištění je zde koupání vhodné i pro alergiky.

Muzeum Lega v Táboře

Muzeum Lega v Táboře

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů vznikla na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Vyhlídková věž, která nabízí rozhledy do okolního stromoví i na Janské Lázně, je vysoká 45 metrů, vodorovná část stezky se nachází ve výšce 24 metrů. Po trase mezi korunami stromů ujdete 1 511 metrů, dolů se lze dostat tobogánem.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Farma Blaník s jedinečným farma-parkem pro děti

Hledáte zážitky na českém venkově? Nevíte, kam zavítat s dětmi, anebo kde prožít romantický víkend v kouzelném prostředí pod bájnou horou Blaník? Zavítejte na Farmu Blaník do Ostrova u Louňovic pod Blaníkem. Objevíte zde unikátní zvířecí park a zábavné atrakce.

Pohádková kovárna v Selibově

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. V malebné vesničce uprostřed návsi si dali dostaveníčko čerti, hastrmani a víly z nedalekého Tálínského rybníka, a jiná pohádková havěť.

Exkurze na Letišti Praha

Exkurze na Letišti Praha

Letiště Praha je místem, kde můžete načerpat atmosféru dálek a poznání. Místem, které inspiruje k objevování nového. Exkurze s A380 Emirates jsou každý den pro 12:50 ( přílet) a 15:50 (odlet) a některé všední dny.

Dobrodružná hra Tepfaktor v Chotilsku

Dobrodružná hra Tepfaktor v Chotilsku

Jen u nás prověříte soubor vlastností, jako jsou trpělivost, obratnost, zručnost, logické uvažování, smysl pro týmovou spolupráci.