Úvod > Co chcete dělat? > Koupací biotop u zámku Oslavany
Letní sporty

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací sezóna přírodního koupaliště probíká od začátku července do konce srpna, za příznivých podmínek až do září. Kromě koupání jde zde také k dispozici venkovní fitness hřiště, tenisové kurty, zámecký park nebo dětské hřiště.
Biologicky čištěné koupací jezero se skládá z koupací části o rozloze cca 1200 m2 (objem vody cca 1450 m3) a biologické části 515 m2 (374 m3). Zdrojem vody jsou dva vrty o hloubce cca 7 m. Koupaliště vzniklo na půdorysu barokní zámecké zahrady a zahradní rostliny tady rostou v koších přímo ve vodě, takže čistí vodu v zámeckém biotopu. Malým dětem je k dispozici dětský vodní svět s brouzdalištěm, vodními střiky a herní fontánou. Součástí areálu je i geopark a venkovní fitness zóna.

Geopark - můžete se projít labyrintem typických kamenných surovin oblasti Oslavan, které byly od nepaměti využívány pro místní významné církevní a světské stavby a jsou historicky spjaty s městem Oslavany a zdejším krajem.

Venkovní tělocvična a multifunkční hřiště pro děti i dospělé – se nachází v severovýchodní části zahrady vedle zámeckého parku. Je místem pro všechny, kteří mají rádi pohyb. Pod korunami okrasných třešní je nainstalováno 5 fitness cvičebních stanic. Na vývoji jejich konstrukce se podíleli fitness trenéři i fyzioterapeuti. Dají se použít i pro workoutové cviky a částečně i pro parkour. Součástí jednotlivých prvků jsou instruktážní panely s cvičebními návody.
 

Limit 500 návštěvníků a další omezení

Maximální denní kapacita je 500 návštěvníků. Jedná se o kapacitu celkovou za den, nikoli okamžitou. Tzn. že se neodečítají odcházející a nepřičítají přicházející, ale jednoduše po prodání 500. vstupenky se biotop pro další návštěvníky v tento den uzavírá. Informace o omezení vstupu bude uvedena on-line na Facebooku a u vstupní pokladny.

Do areálu biotopu platí přísný zákaz vstupu se psy a zákaz kouření, s výjimkou vyhrazených míst u vstupu na sociální zařízení u objektu zámku. Ve vymezené oplocené koupací části biotopu – (za sprchou), je i na travnatých plochách zákaz konzumace jídla a nápojů. Mikroorganismy ve vodě nepotřebují krmit rozlitým pivem, limonádou nebo vypadlým bonbónem či nadrobeným rohlíkem.

Ubytování a restaurace v okolí

Městský zámecký pivovar Oslavany

Městský zámecký pivovar Oslavany

Oslavany, Jihomoravský kraj
Zámecká restaurace v Oslavanech

Zámecká restaurace v Oslavanech

Oslavany, Jihomoravský kraj
Pivovar Padochov

Pivovar Padochov

Oslavany, Jihomoravský kraj