!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Koupací biotop u zámku Oslavany
Letní sporty

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací sezóna přírodního koupaliště probíká od začátku července do konce srpna, za příznivých podmínek až do září. Kromě koupání jde zde také k dispozici venkovní fitness hřiště, tenisové kurty, zámecký park nebo dětské hřiště.
Biologicky čištěné koupací jezero se skládá z koupací části o rozloze cca 1200 m2 (objem vody cca 1450 m3) a biologické části 515 m2 (374 m3). Zdrojem vody jsou dva vrty o hloubce cca 7 m. Koupaliště vzniklo na půdorysu barokní zámecké zahrady a zahradní rostliny tady rostou v koších přímo ve vodě, takže čistí vodu v zámeckém biotopu. Malým dětem je k dispozici dětský vodní svět s brouzdalištěm, vodními střiky a herní fontánou. Součástí areálu je i geopark a venkovní fitness zóna.

Geopark - můžete se projít labyrintem typických kamenných surovin oblasti Oslavan, které byly od nepaměti využívány pro místní významné církevní a světské stavby a jsou historicky spjaty s městem Oslavany a zdejším krajem.

Venkovní tělocvična a multifunkční hřiště pro děti i dospělé - se nachází v severovýchodní části zahrady vedle zámeckého parku. Je místem pro všechny, kteří mají rádi pohyb. Pod korunami okrasných třešní je nainstalováno 5 fitness cvičebních stanic. Na vývoji jejich konstrukce se podíleli fitness trenéři i fyzioterapeuti. Dají se použít i pro workoutové cviky a částečně i pro parkour. Součástí jednotlivých prvků jsou instruktážní panely s cvičebními návody.
 

Limit 500 návštěvníků a další omezení

Maximální denní kapacita je 500 návštěvníků. Jedná se o kapacitu celkovou za den, nikoli okamžitou. Tzn. že se neodečítají odcházející a nepřičítají přicházející, ale jednoduše po prodání 500. vstupenky se biotop pro další návštěvníky v tento den uzavírá. Informace o omezení vstupu bude uvedena on-line na Facebooku a u vstupní pokladny.

Do areálu biotopu platí přísný zákaz vstupu se psy a zákaz kouření, s výjimkou vyhrazených míst u vstupu na sociální zařízení u objektu zámku. Ve vymezené oplocené koupací části biotopu - (za sprchou), je i na travnatých plochách zákaz konzumace jídla a nápojů. Mikroorganismy ve vodě nepotřebují krmit rozlitým pivem, limonádou nebo vypadlým bonbónem či nadrobeným rohlíkem.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecká restaurace v Oslavanech

Zámecká restaurace v Oslavanech

Oslavany, Jižní Morava
Městský zámecký pivovar Oslavany

Městský zámecký pivovar Oslavany

Oslavany, Jižní Morava
Pivovar Padochov

Pivovar Padochov

Oslavany, Jižní Morava
Kavárna Café Manuela Ivančice

Kavárna Café Manuela Ivančice

Ivančice, Jižní Morava