Úvod > Co chcete dělat? > Koupaliště Petynka na Praze 6
Koupaliště Petynka na Praze 6
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Koupaliště Petynka na Praze 6

Travnaté pláže, kvalitní voda a 50metrový vyhřívaný bazén – takové zázemí poskytuje koupaliště Petynka v pražských Střešovicích. Voda na Petynce nezavání chlórem, neboť k čištění vody byla zvolena novější technologie.
Největší výhodou je možnost vyhřívání vody a tedy plavání i za špatného či již chladného počasí. Sezóna na Petynce začíná na začátku května a končí posledního září. Poležet si lze v celém areálu na upravované trávě. Kapacita koupaliště se rekonstrukcí provozní budovy zvýšila o její střechu, která je zatravněna a připravena k zalehnutí. Místa s větším soukromím jsou v horní části koupaliště vedle tobogánu. Alergici nemusí ležet přímo v trávě – u bazénu se však neleží na betonu, ale na jemně vyvýšené dřevěné terase.

Nechybí samozřejmě ani stánek s občerstvením, který přijde v letních slunečních dnech vhod nejednomu návštěvníkovi, sociální zázemí, šatny a odpočinkové prostory. Sportovně založení lidé ocení hřiště na plážový volejbal, nohejbal a stoly pro stolní tenis. Největším lákadlem pro děti, stejně jako v minulých letech, zůstane zřejmě stometrový tobogán a ti nejmenší se mohou těšit na brouzdaliště a dětské hřiště. Pro práci, ale i pro zábavu, nabízí Petynka zdarma také bezdrátový přístup na internet pomocí WiFi technologie. Koupaliště Petynka má plně bezbariérový přístup, vychází vstříc i handicapovaným občanům a vozíčkářům, pro které funguje instalované hydraulické sedadlo spouštějící návštěvníka přímo do bazénu.
 

Zrekonstruovaný bazénu

Velkou rekonstrukcí prošel od roku 2020 padesátimetrový bazén, který má nyní novou nerezovou vanu.  Opravovalo se také veškeré okolí bazénu, dlažba, u bazénu jsou nové lavičky, opalovací plato a spoustu dalších novinek, jako jsou brodítka či dojezdový bazén k tobogánu.

Velkých změn doznalo i zázemí areálu včetně šaten a sprch.Je dze kompletně nová dlažba, sanita i obklady.