Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc zavítá v sobotu i do Prahy
Hradozámecká noc zavítá v sobotu i do Prahy
"> "> "> ">
Památky

Hradozámecká noc zavítá v sobotu i do Prahy

  • Vydáno30. července 2021
Hradozámecká noc, která letos proběhne v noci ze soboty 31. července na neděli 1. srpna 2021, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Letos se akce zapojí Chvalský zámek, Zahrady pod Pražským hradem a karlínská Ivalidovna.
Zámek ChvalyNenechte si ujít netradiční zážitek v hlavním městě. V sobotu 31. července o Hradozámecké noci na Chvalském zámku zahajují pohádkový program pro rodiny s dětmi i zážitky všeho druhu: komentované prohlídky se skřítkem ze zámeckých podzemních chodeb, výstavu Pohádková země Vítězslavy Klimtové, kulinářský workshop aneb jak se vaří v podzemí, divadelní představení na nádvoří v podání divadla Buchty a loutky a pro odvážné například i možnost spustit se po provaze do středověké zámecké lednice. A to vše ve večerních hodinách a s ojedinělou pohádkovou atmosférou!

zahrady pod pražským hrademZahrady pod Pražským hradem si připravily ukázky instinktivní lukostřelby (bojové a lovecké), hodu nožem a sekyrou a také na ukázky bojového stylu s holí (inspirované styly bartitsu, španělského palo imano, portugalského jogo do pau, irské hole atd.), v podání Spolku evropských bojových umění. Návštěvníci si mohou vyzkoušet lukostřelbu nebo hod nožem či sekyrou pod dohledem profesionálů. Pro návštěvníky budou v průběhu celého dne připraveny komentované prohlídky s odborným výkladem o historii zahrad.

Invalidovna si na Hradozámeckou noc přichystala speciální večerní prohlídky s možností návštěvy běžně nepřístupných částí tohoto barokního skvostu. Průvodci vám představí to nejzajímavější z unikátně řešených
interiérů, z historie této národní kulturní památky i to, jak se v ní kdysi žilo válečným invalidům.
Invalidovna v Karlíně

Invalidovna v Karlíně

Karlínská Invalidovna je jednou z nejstarších staveb této pražské městské části. Pro potřeby válečných veteránů ji začal stavět hrabě Petr Strozzi. Základní kámen Invalidovny byl položen za osobní účasti císaře Karla VI. dne 15. srpna 1732.

Chvalský zámek v Horních Počernicích – dotek romantiky na okraji Prahy

Chvalský zámek v Horních Počernicích – dotek romantiky na okraji Prahy

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova některých zahrad.