Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc zavítá v sobotu i do Prahy

Hradozámecká noc zavítá v sobotu i do Prahy

Vydáno 29. srpna 2019 Památky
Hradozámecká noc, která letos proběhne v noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září, představuje památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na něž má smysl se vracet. Do Hradozámecké noci se mimo památek Národního památkového ústavu zapojují i objekty, které spravují další vlastníci. Cílem Hradozámecké noci je představit památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá.

Poslední sobotní srpnovou noc, letos 31. srpna 2019 si můžete užít také v Praze. Tento rok se do akce zapojily čtyři pražské objekty - Chvalský zámek, Zahrady pod Pražským hradem, pro mnohé neznámý zámeček Slovanka a Valdštejnský palác s Valdštejnskou zahradou.
 

Šípková Růženka a komentované prohlídky s princezninou chůvou na Chvalském zámku

Zámek ChvalyHornopočernický Chvalský zámek nachystal program od 18. do 22. hodiny. Tak například od 19:00 se v rámci Hradozámecké noci na nádvoří chvalského zámku odehraje pohádka Šípková Růženka v podání originálního divadelníka z jihočeských Drahotěšic Víti Marčíka. Vstupné na divadlo je jednotné za 100 Kč.

Od 18. do 22. hodiny budou probíhat komentované prohlídky s princezninou chůvou, která povypráví, kterak to bylo s Růženkou, zavede vás k princeznině kolébce i na půdu či do zámeckého sklepení. Také vám bude průvodkyní na nové výstavě Chaloupka na vršku. Komentované prohlídky s chůvou, která má srdce na dlani, začínají vždy v celou hodinu, poslední prohlídka ve 21:00 hodin. Komentovaná prohlídka se zámeckou komornou vyjde dospělé na  120 Kč; děti, studenti a senioři zapůatí 80 Kč. Rodinné vstupné je za 350 Kč. Mimo to se můžete zúčastnit prohlídek zámku bez průvodce, ta bude stát 90 Kč dospělé a 60 Kč děti nebo seniory.
 

Příjemné večerní posezení na Slovance

SlovankaNa zámečku Slovanka na vás čeká příjemné posezení. Celý areál bude slavnostně nasvícen a romantickou atmosféru doplní i světlo svíček a loučí. Bude zde hrát příjemná stylová muzika a pivo se bude čepovat za 20 korun. Vstup do areálu je možný od 16:00 hodin.

Všem zájemcům doporučujeme raději zarezervovat stůl předem na telefonu 606 519 478. Usedlost Slovanka se nachází na začátku Prokopského údolí, kousek od tramvajové zastávky Hlupočepy.


Prohlídky Valdštejnského paláce a koncert v zahradě

Valdštejnský palácV rámci Hradozámecké noci 2019 se sídlo Senátu v sobotu 31. srpna otevře veřejnosti netradičně ve večerních hodinách. Do barokního komplexu Valdštejnského paláce se zahradou budou moci návštěvníci zavítat až do 22:00.

Těšit se mohou mimo jiné i na speciální komentované prohlídky „Tajemství Valdštejnské zahrady“. Vstup bude tradičně zdarma, na vstup není nutná rezervace, akce otevřená veřejnosti.
 

Hradozámecká noc v Zahradách pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hrademV Zahradách pod Pražským hradem se po západu slunce rozsvítí pochodně a vy se můžete těšit na jedinečnou atmosféru romantiky, kterou bude dokreslovat příjemný výklad průvodce.

Dále se můžete těšit na ukázky historického šermu, chladných zbraní, lukostřelby s možností si lukostřelbu vyzkoušet. Nabízí se také možnost občerstvení. Zahrady budou otevřeny od 15:00 do 22:00 hodin. Vstupné plné bude za 100 Kč, snížené stojí 80 Kč a rodinné vyjde na 270 Kč.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova objektu.

Občerstvení Na zámečku v usedlosti Slovanka v Prokopském údolí

Občerstvení Na zámečku v usedlosti Slovanka v Prokopském údolí

Usedlost Slovanka se nachází na začátku Prokopského údolí, kousek od tramvajové zastávky Hlupočepy. Nejkrásnější pohled na usedlost je z nového tramvajového přemostění údolí na trati Hlubočepy – Sídliště Barrandov.

Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí.