Úvod > Aktuality > Adventní prohlídky zámku Loučeň budou zahájeny křtem největšího adventního věnce v Česku
Adventní prohlídky zámku Loučeň budou zahájeny křtem největšího adventního věnce v Česku
"> "> ">

Adventní prohlídky zámku Loučeň budou zahájeny křtem největšího adventního věnce v Česku

Vydáno 28. listopadu 2019 Zážitky
Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím roku. Na zámku Loučeň si atmosféru nejkrásnějších svátků v roce můžete vychutnat s předstihem od začátku prosince, tedy po celý adventní čas. Pokud dorazíte některou z adventních sobot, můžete se těšit také z doprovodného programu. Čas adventní bude na zámku v Loučni zahájen první adventní sobotu 30. listopadu 2019 andělským křtem největšího adventního věnce v Česku, jehož průměr 15, 67 m byl v roce 2011 zapsán do České knihy rekordů.
zámek loučeň věnecK Vánocům, svátkům klidu a rodinné pohody neodmyslitelně patří také tradice a zvyklosti. Jednou takovou je například také zapalování svíček na adventním věnci. Zapálení každé ze čtyř svíček nám symbolizuje brzký příchod Vánoc, na které se celý rok těšíme. I na zámku Loučeň dodržují tradice a příchod Štědrého dne se zde odpočítává zapalováním svíček na adventním věnci. Ovšem ne na ledajakém - na tom největším z největších. Navštivte v sobotu 30. listopadu zámek Loučeň a buďte svědky křtu největšího adventního věnce v celém Česku. Advent je zde na Loučeni tradiční akcí, při které na návštěvníky čeká kouzelný pohled na zámek zahalený do bílého roucha.

Nezapomenutelný rituál křtění čtyřmi anděly, jenž každý představuje jeden z adventních týdnů, proběhne v prostorách zámeckého parku a slibuje opravdu zajímavou a emocionální podívanou. Na celý průběh křtu adventního věnce bude dohlížet Bílá paní, osoba, která na zámek nahlíží nejdéle, a to již více jak čtyři sta let. Kromě samotného křtu největšího adventního věnce, zapsaného do České knihy rekordů, se můžete těšit také na vyzdobenou zámeckou expozici.
 

Adventní prohlídky zámku

Adventní věnecNepřijdete ani o prohlídky krásně vánočně vyzdobených zámeckých komnat. Už první adventní sobotu 30.11. představí na zámku vánočně vyzdobenou zámeckou expozici - oblíbený Příběh vánočního stromečku. V každé zámecké komnatě na vás čeká vždy jiný vánoční stromek se svým příběhem: staročeský lidový, stromeček zavěšený špičkou dolů, knížecí, secesní, tančící, světelný, cestovatelský, gurmánský, myslivecký, podmořský... atp. 

Zábavné vánoční prohlídky se konají od 26. listopadu 2019 do 12. ledna 2020. V sobotu, neděli a o vánočních prázdninách jsou prohlídky denně od 11:00 - 16:00 každou hodinu. Vzhledem k velkému zájmu však doporučujeme rezervaci.
Křest největšího adventního věnce v Česku

28.11.
Křest největšího adventního věnce v Česku

Již od roku 2010 zahajujeme advent na zámku Loučeň křtem největšího adventního věnce. Křtí čtyři andělé a Bílá paní loučeňská.

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň

24.11.
10.1.
Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň

Již potřetí pro vás přirpavujeme speciální prohlídky zámku, kdy v každé komnatě naleznete jiný vánoční stromeček se svým příběhem.