Úvod > Aktuality > Zámek Loučeň vám odkryje příběh vánočního stromečku
Zámek Loučeň vám odkryje příběh vánočního stromečku
"> "> ">
Památky

Zámek Loučeň vám odkryje příběh vánočního stromečku

Vydáno 30. listopadu 2020
Po delší odmlce se již ve čtvrtek 3. 12. 2020 otevře zámek Loučeň, který pozve své návštěvníky na Příběh vánočního stromečku. Vydejte se s dětmi v adventním čase do zámeckých interiérů. Až do 17. ledna 2021 bude v zámeckých komnatách připravena poutavá prohlídková trasa zaměřena na vánoční stromečky, vánoční zvyky, a oslavu Vánoc za první republiky.
loučeňJiž potřetí pro vás zámek Loučeň připravil speciální prohlídky zámku, kdy v každé komnatě naleznete jiný vánoční stromeček se svým příběhem.

V každé zámecké komnatě na vás čeká zajímavý příběh. Dozvíte se zajímavosti o stromečku staročeském lidovém, stromečku zavěšeném špičkou dolů, dále na vás čeká stromek knížecí secesní, tančící, světelný, cestovatelský, gurmánský, myslivecký, podmořský, atp... Nepůjde ovšem jen o velkolepou podívanou.

příběh vánočního stromečkuBěhem prohlídky zámku si děti poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst, proč se staví betlém, jak k nám pronikla tradice zdobení vánočního stromku a kde najdeme její původ. Řeč bude také o tom, jak se slaví Vánoce v jiných evropských zemích a ve světě, kdo tam  rozdává dárky, co to byl Strom republiky, jak se k nám zatoulal Děda Mráz, proč se na zámku pekly obří vánočky, kdy a proč se chodilo koledovat i to, proč si doma rozvěšujeme jmelí a mnoho dalšího.

Prohlídky Příběh vánočního stromečku se konají od 3. prosince 2020 do 17. ledna 2021. V sobotu, neděli a o vánočních prázdninách jsou prohlídky přístupné denně od 11:00 do 16:00 každou hodinu. Vzhledem k velkému zájmu však doporučujeme rezervaci. Ve všedních dnech je prohlídka ve 14:00,16:00 a 17:00 hod – rezervace předem je nutná. Jednotné vstupné činí 170 Kč na osobu.
Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.