!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Křest největšího adventního věnce v Česku
Největší adventní věnec
"> Největší adventní věnec "> "> Věnec zasněžený "> Andělé
28.11.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Křest největšího adventního věnce v Česku

Kdy 28. listopad 2020 14:00 - 16:00
Již od roku 2010 zahajujeme advent na zámku Loučeň křtem největšího adventního věnce. Křtí čtyři andělé a Bílá paní loučeňská.
V sobotu 28.listopadu se zámek Loučeň představí návštěvníkům ve vánočním hávu. Zajít sem mohou na odpolední křest největšího adventního věnce v celém Česku. K Vánocům, svátkům klidu a rodinné pohody neodmyslitelně patří také tradice a zvyky. Jedním takovým je beze sporu zapalování svíček na adventním věnci. Zapálení každé ze čtyř svíček symbolizuje brzký příchod Vánoc, na které se celý rok těšíme. Advent je na Loučeni tradiční akcí, při které na návštěvníky čeká kouzelný pohled na zámek zahalený do bílého roucha. Kromě samotného křtu největšího adventního věnce, zapsaného do České knihy rekordů, se všichni mohou těšit na vyzdobenou zámeckou expozici.

Křest věnce čtyřmi anděly je nezapomenutelným rituálem, jenž každý představuje jeden z adventních týdnů, proběhne v prostorách zámeckého parku a slibuje opravdu zajímavou a emocionální podívanou. Na celý průběh křtu adventního věnce bude dohlížet Bílá paní, dobrý duch zámku Loučeň. První svíčku na adventním věnci bude správně zapalovat už v sobotu 28. listopadu neboť dle dob minulých začínal nový den východem první hvězdy dne předcházejícího. Program bude připraven od 14:00.

Vernisáž vánočně vyzdobené expozice v 11:00 hod,  prohlídky zámku dále každých 30 minut. Doporučujeme rezervci na: 325 585 228.

Jednotné vstupné 165 Kč na osobu ( Obsahuje prohlídku zámku, program křtu a vstupné do parku s labyrinty). Zlevněné vstupné neobsahující zámeckou prohlídku, pouze venkovní program a park s labyrinty 90 Kč na osobu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 2. 2020