Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Korozluky
Zámek Korozluky
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Památky

Zámek Korozluky

Zámek v Korozlukách na Mostecku koupil a opravil architekt Miroslav Perout. Dnes si jej po dohodě s majitelem mohou prohlédnout návštěvníci. Jelikož zde stále probíhají opravné práce, je přístupný pouze o víkendech.

Nový barokní zámek byl postaven na místě někdejší tvrze, na plošině jižního svahu Jánského vrchu. Stavebníkem byl Franz Wenzel Rayssky, (František Václav Rajský) svobodný pán z Dubnice, který zastával funkci krajského hejtmana kraje litoměřického. Styl architektury byl ve formě pozdního baroka s již klasicistními prvky. Je zřejmé, že v té době již tady, jako nezbytná součást zámecké residence, byla vytvořena zahrada. Její podoba se nedochovala, ale je bezesporné, že před zámkem musel být vytvořen plochý, formálně uspořádaný parter, na který mohl navazovat už krajinnými prvky formovaný park.
Zámek byl v roce 1786 prodán soudem na zaplacení dluhů po synu Vincentovi. Zámek pak v držení rytíře Václava Beníschka (Beníška) z Dobroslavi v roce 1806 dostal už zcela klasicistní úpravu. Park z té doby už nemohl mít jinou, než krajinářskou podobu s přechodem od zámku přes jednoduchý geometrický parter. Na několika vedutách je výrazněji patrna alej stromů kolem přístupové cesty po hřebeni svahu a cesty zdola od vesnice a statku v údolí.

Co vám zde nabídnou:

  • prohlídky zámeckých interiérů
  • konání církevních obřadů, svatební obřady
  • vernisáže, koncerty, letní divadlo
  • prohlídku zámecké obory s jeleny a daňky
  • jízdy historickými kočáry
  • prohlídky historických vozidel
  • pořádání kulturně-společenských akcí
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Kapitol Most

Hotel Kapitol Most

Most, Severozápadní Čechy
Ochutnejte Mostecký kahan

Ochutnejte Mostecký kahan

Most, Severozápadní Čechy
Restaurace Severka Most

Restaurace Severka Most

Most, Severozápadní Čechy