Úvod > Aktuality > Severozápadní Čechy nejsou jen významnou průmyslovou oblastí
Severozápadní Cechy nejsou jen významnou prumyslovou oblastí
Zážitky

Severozápadní Čechy nejsou jen významnou průmyslovou oblastí

  • Vydáno23. května 2009
Ať už se vypravíte za krásou Krušných hor, množstvím přírodních krás Národního parku České Švýcarsko nebo za poznáním historických zajímavostí, nebudete litovat. K atraktivním památkám regionu patří zámky v Duchcově, Klášterci nad Ohří, Krásném Dvoře, Libochovicích, Ploskovicích a Velkém Březně.
Do severozápadních Čech tisíce návštěvníků také přitahují Lužické hory, České středohoří s půvabným labským údolím Porta Bohemica nebo zajímavé skalní útvary Labských pískovců a Národního parku České Švýcarsko. Své obdivovatele nachází také lázně Teplice a výstaviště Zahrada Čech, úrodná krajina s rozlehlými ovocnými sady, vinicemi, chmelnicemi a památnou horou Říp.

Naše tipy:

Köglerova naučná stezka Krásnolipskem

Projděte se po obnovené Köglerově naučné stezce, která byla první naučnou stezkou v tehdejším Československu. Oproti původní dvanáctikilometrové stezce umožňuje turistům okružní výlet po přírodních zajímavostech Krásnolipska. Trasa dlouhá 23 km vede návštěvníky chráněnými krajinnými oblastmi Lužické hory a Labské pískovce i územím Národního parku České Švýcarsko.

Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří

Klášterec nad Ohří je proslulý výrobou porcelánu, ale i lázněmi s názvem Evženie (podle zde objeveného léčivého pramene). Lázně byly v Klášterci v provozu už od konce 19. století, od 1. poloviny 20. století začaly však pozvolna chátrat, aby nyní ve zrekonstruované podobě obnovily po letech svou činnost. Lázeňský dům Evženie nyní nabízí řadu léčivých procedur a pobytů typu wellness.

Rajské ostrovy – nová expozice Zoo Děčín

Unikátní expozice s velkým akváriem, která představuje ohrožené druhy plazů, obojživelníků, ryb a bezobratlých. Celkem 4 patra nově zrekonstruované budovy nabízí návštěvníkům pohled na vybrané světové oblasti, jejich faunu i floru.

Žernosecké vinařství – degustace vín a společenské akce

Poznejte vinařství ve Velkých Žernosekách! Po rozsáhlé opravě zámku a rekonstrukci celého areálu vinařství rozšířila společnost svou činnost o degustace vína, firemní posezení při víně a další společenské akce pro přátele českého vína z Velkých Žernosek.

Muzeum koncentračního tábora podzemní letecké továrny Rabštejn

Poté, co byl 3. 12. 1941 vydán Hitlerův výnos „O zefektivnění zbrojní výroby“, stalo se Rabštejnské údolí předmětem zájmu fašistické válečné mašinerie. 1. 10. 1942 byl celý komplex Preidlových textilních továren v Rabštejně, Janské a České Kamenici zkonfiskován Velkoněmeckou říší a předán firmě Waserflugzeugbau Bremen (WFG).

Marina Labe a Club Hotel Píšťany

Areál Marina Labe se nachází na břehu jezera Píšťany, 3 km od Litoměřic a pouhých 60 km z Prahy. Na základní nabídku komplexu, mezi kterou patří ubytování, stravování, kotvení a prodej lodního příslušenství, navazuje celá řada dalších služeb.

Saská renesance v Benešově nad Ploučnicí
Prohlídka atraktivního zámku, který je také zván Perla saské renesance.

Pro skupiny sportovně založených je tu Sportlife Rumburk
V našem areálu sportů se budete bavit celoročně. Naleznete zde mnoho možností jak využít volný čas.

Zachráněný zámek Korozluky

Zámek v Korozlukách na Mostecku, na nějž byl už vydán demoliční výměr, koupil a opravil architekt Miroslav Perout. Dnes si jej po dohodě s majitelem mohou prohlédnout návštěvníci.

Sportlife Rumburk

Sportlife Rumburk

V našem areálu sportů se budete bavit celoročně. Naleznete zde mnoho možností jak využít volný čas. K dispozici vám je víceúčelová hala o rozměrech 22 x 44 m a výšce 10 m, čtyři bowlingové dráhy, dva squashové kurty.

Žernosecké vinařství – prohlídka dobových sudů a ochutnávka vín

Žernosecké vinařství – prohlídka dobových sudů a ochutnávka vín

Poznejte vinařství ve Velkých Žernosekách. Po rozsáhlé opravě zámku a rekonstrukci celého areálu vinařství rozšířila společnost svou činnost o degustace vína, firemní posezení při víně a další společenské akce pro přátele českého vína z Velkých Žernosek.

Muzeum koncentračního tábora podzemní letecké továrny Rabštejn

Muzeum koncentračního tábora podzemní letecké továrny Rabštejn

Poté, co byl 3. 12. 1941 vydán Hitlerův výnos "O zefektivnění zbrojní výroby", stalo se Rabštejnské údolí předmětem zájmu fašistické válečné mašinerie.

Resort Marina Labe u Píšťan – aktivní vyžití nedaleko Litoměřic

Resort Marina Labe u Píšťan – aktivní vyžití nedaleko Litoměřic

Areál Marina Labe se nachází na břehu jezera Píšťany, 3 km od Litoměřic a pouhých 60 km z Prahy. Na základní nabídku komplexu, mezi kterou patří ubytování, stravování, kotvení a prodej lodního příslušenství, navazuje celá řada dalších služeb.

Zámek Korozluky

Zámek Korozluky

Zámek v Korozlukách na Mostecku koupil a opravil architekt Miroslav Perout. Dnes si jej po dohodě s majitelem mohou prohlédnout návštěvníci. Jelikož zde stále probíhají opravné práce, je přístupný pouze o víkendech.

Další aktuality

Užijte si zábavu na Řípské pouti 2024

Přijďte se pobavit na Řípskou pouť pod slavným Řípem! I letos bude plná atrakcí, stánků a skvělých programů. Pouť bude probíhat od 26. do 28. dubna na úpatí hory Říp v osadě Rovné, za obcí Krabčice.
Ústecký kraj | Zážitky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Ústecký kraj

Místa, kam jste ještě nezavítali a kde nebudete čekat v dlouhých frontách před pokladnami, najdete také v Ústeckém kraji. Rodiny s dětmi i fanoušky historie a techniky potěší výlety do Podkušnohorského technického muzea, na hrad Tolštejn i zámky Velké Březno a Stekník anebo k přehradě Fláje u Českého Jiřetína. Útrobami duté pilířové přehradní hráze se nikde jinde v Česku neprojdete, je jediná svého druhu u nás. Objevte jedinečné dosud málo navštěvované památky, například – Mederův dům v Žatci s historickou expozicí a Cisterciácký klášter Osek.
Ústecký kraj | Památky

Výlety plné popela a lávy: jak dobře znáte naše sopky?

Místa, kde bublá žhavá láva a vzduch je plný popela v Česku sice nenajdete, zato ale vyhaslých vulkánů máme celou řadu. Stačí se vypravit do Doupovských hor anebo se rozhlédnout se po typických kuželovitých vrcholcích Českého středohoří, sopky najdete také u Bruntálu a u Chebu.
Ústecký kraj | Příroda

Historickým městem roku 2023 se stal Žatec

Historickým městem roku 2023 je Žatec v Ústeckém kraji. Vítěz celostátního kola soutěže byl slavnostně vyhlášen 18. dubna 2024 v centru Pražská křižovatka u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. Krásné historické město na řece Ohři určitě stojí za návštěvu. Kudy z nudy vás sem proto zve na výlet.
Ústecký kraj | Památky

Jezero Most se chystá na Olympijský festival

V roce 2020 otevřený rekreační areál u jezera Most se chystá na Olympijský festival, který se bude konat v souběhu Olympijských her v Paříži 2024, tedy od 26. července do 11. srpna. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat, na co se můžete těšit.
Ústecký kraj | Příroda

10 nejkrásnějších míst Národního parku České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je nádherným místem skalních měst se zajímavými pískovcovými útvary. Jedná se o nejmladší národní park České republiky, který byl vyhlášen 1. ledna 2000. Krajina české křídové tabule je obohacena třetihorními vyvřelinami, mezi nimiž kraluje nejvyšší hora Národního parku České Švýcarsko – Růžovský vrch (619 m.n.m.) s pralesovitými ekosystémy. Kaňon Labe ve Hřensku naopak představuje nejnižší místo v ČR (114 m). Symbolem parku se stala monumentální Pravčická brána, největší přirozená skalní brána Evropy.
Ústecký kraj | Příroda

Lokomotiva Ušatá vyrazí do Žatce – přijďte se svézt!

V sobotu 6. dubna 2024 se uskuteční první veřejná jízda vlaku NTM v čele s parní lokomotivou 464.102 „Ušatá" z roku 1940, která v loňském roce prošla generální rekonstrukcí za podpory finančních prostředků Evropské unie. Vlak pojede po trase Ústí nad Labem–Teplice v Čechách–Bílina–Most–Chomutov–Žatec a zpět. Cílem jízdy je město Žatec, kde bude probíhat bohatý doprovodný program k zahájení turistické sezóny 2024.
Ústecký kraj | Zážitky

Tržnice Zahrady Čech v Litoměřicích zahajuje sezónu pro všechny zahrádkáře, chalupáře, pěstitele i kutily

Výstava Tržnice Zahrady Čech v Litoměřicích nabízí návštěvníkům oblíbený tradiční sortiment jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika, zahradní nábytek, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva a řadu dalšího. První jarní výstava je zaměřena na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Výstava probíhá v pěti dnech od 3. 4. do 7. 4. 2024 a otevřena je denně od 9 do 17 hodin.
Ústecký kraj | Životní styl