Úvod > Co chcete dělat? > Rekreačně sportovní areál Benedikt v Mostě
Letní sporty

Rekreačně sportovní areál Benedikt v Mostě

V zalesněném údolí, pod sídlištěm Liščí vrch, na jihovýchodním okraji Mostu se nachází rekreačně-sportovní areál Benedikt. Původně zatopený povrchový důl prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dnes zde najdete koupaliště, sportovní hřiště a hřiště pro děti s prolézačkami, skluzavkami a pískovišti.
Původně zatopený povrchový důl sloužil dlouhé roky jako oblíbené koupaliště a v letech 2001 – 2002 prošel rozsáhlou rekonstrukcí do své dnešní podoby. Vodní plocha byla rozdělena na dvě části – tu větší s písčitou pláží využívají milovnívi koupání, menší je potom určena rybářům.

Na sportovních hřištích si zahrajete hokejbal, basketbal, plážový volejbal, malou kopanou, nohejbal, volejbal, házenou a tenis. V provozu je autokemp, parkoviště, restaurace, stánky s občerstvením, je zde otevřená hudební scéna a bowlingové centrum. Hřiště si lze rezervovat na uvedených telefonních číslech.

Benedikt je místo pro klidné procházky, ale i kondiční sportování (běh, in-line brusle, cyklistika), je také místem konání společenských akcí a sportovních soutěží.

Areál je přístupný pěšky ze sídliště Liščí vrch, autobusem ze zastávky Vtelno nebo autem ze silnice tvořící jihovýchodní obchvat města. Na jih a východ je údolí Benediktu otevřeno a nabízí výhled na vrchy Českého středohoří a městskou část Vtelno s barokním kostelem, farou a kaplemi stavitele Octavia Broggia z počátku 18. století.

Ubytování a restaurace v okolí