Úvod > Kalendář akcí > Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2021
Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2021
"> "> ">
18.9.
+ Přidat foto
Společenské akce

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2021

Kdy 18. září 2021 8:30 - 13:00
Tradiční podzimní Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů je jedinečná akce, snad i jediná svého druhu u nás. Co se děje na retro vinobraní? Sběr hroznů, svačinka ve vinohradě, čerstvý burčák a hlavně – sběr hroznů! Velké finále vinobraní je Mistrovství ve sběru hroznů na čas!

Ve Valticích, vyhlášeném vinařském městě na jižní Moravě, se můžete zúčastnit Mistrovství ve sbírání hroznů, zřejmě jediné akce svého druhu se skvělou atmosférou. O akci je však každoročně obrovský zájem a tak jsou nutné včasné rezervace účasti (možné na webu www.vsvaltice.cz přibližně od srpna), počet účastníků je omezen!

Vše začíná v 8:30, kdy se členové soutěžních družstev v retro brigádnickém stylu 60. let vydají na vinici v otevřených vozech tažených traktorem za zpěvu budovatelských písní a posilněni burčákem. Po několika zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech se mistrovství rozjede naplno. Soutěží 25ti členné týmy na řádcích, které se losují, aby soutěž byla co nejobjektivnější, na sběr hroznů má každé družstvo 15 minut. Bude pokořen loňský rekord? Nechte se tedy unášet na vlně retra, spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nevšední sobotní brigádu do vinohradu!

Při vinobraní a samotném sběru hroznů si užijete spoustu zábavy, ochutnáte čerstvý burčák, nadlábnete se chlebem se škvarkovou pomazánkou a kdo bude poctivě sbírat, tak dostane na oběd poctivý guláš s chlebem, přímo ze závodní jídelny! Uvolněte se a užijte si to.

Na Mistrovství ve sbírání hroznů od navazuje akce Zámecký košt vín, během kterého probíhá degustace vín z produkce CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 19. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Valtice, Jižní Morava
Křížový sklep Valtice

Křížový sklep Valtice

Valtice, Jižní Morava
Hotel garni Klaret Valtice

Hotel garni Klaret Valtice

Valtice, Jižní Morava