Úvod > Co chcete dělat? > Stylové vinotéky Vinum Bonum na zámcích jižní Moravy

Stylové vinotéky Vinum Bonum na zámcích jižní Moravy

Gurmánská turistika
Nechte se oslnit nabídkou sítě stylových vinoték Vinum Bonum. Tři z nich sídlí přímo v zámeckých zdech půvabných šlechtických sídel, čtvrtou najdete na náměstí ve Valticích. Vinum Bonum Laetificat cor hominis - Dobré víno potěší srdce člověka.

Kromě velkého výběru vín, včetně vinařských specialit a dárkových balení, zde najdete i velký výběr předmětů, které s kulturou podávání vína bezprostředně souvisí: skleničky, sommeliérské potřeby, odbornou literaturu, upomínkové předměty a obrazy. Nabídku korunuje výběr vín k dlouhodobému uložení a takzvaná velká vína, vyrobená v malých sériích, z nichž se často stávají cenné sběratelské artefakty a klenoty soukromých archivů.

K vinotékám Vinum Bonum patří vinný sklep ve Valticích, pocházející pravděpodobně z roku 1680. Klasický cihlový klenutý sklep se nachází v prostorách bývalého Františkánského kláštera, v těsné blízkosti starých městských hradeb. Odehrávají se zde degustace s průvodním slovem, večery u vína s cimbálovou muzikou, firemní a prezentační akce.

Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2019