Úvod > Co chcete dělat? > Vinný sklep Hradební Valtice
Gurmánská turistika

Vinný sklep Hradební Valtice

Sklep Hradební Valtice je připravený splnit vaše očekávání a touhy spojené s návštěvou "Hlavního města vína". Vinný sklep Valtice nabízí víno všech valtických vinařů, kteří mají zájem se prezentovat. Jeho cílem je nabídnout to nejlepší z enogastronomie, co vinařské Valtice můžou nabídnout.
Jeden z nejstarších klasických klenutých cihlových sklepů, Sklep Hradební Valtice, pochází pravděpodobně z roku 1680, v prostorách bývalého Františkánského kláštera ve Valticích. Nachází se v těsné blízkosti starých městských hradeb na ulici Hradební směrem k hraničnímu přechodu Schrattenberg (Rakousko).

Majitelem sklepa je Ing. Jiří Kopeček, prezident Vinařské akademie Valtice, mezinárodní degustátor a odborný učitel vinařství.
 
Sklep Hradební Valtice nabízí vína z vlastní produkce – Vinařství Jiří Kopeček a červená vína z vinařství Moravíno. Vína můžete ochutnat také ve Vinařském domě na náměstí, kde je výroba vín, a ve zdejších vinotékách Vinum Bonum (zámek Valtice a Lednice).
 
Každou akci pro skupiny je nutno objednat předem (do 15 osob – 24 hodin předem). K vínu se nabízí studené i teplé občerstvení dle vašich individuálních požadavků. Je možná také návštěva vinice s odborným výkladem nejen o víně, ale také o historii Valtic a okolí zakončenou malou degustací ve sklepě (min. pro 8 osob).
 
Hradební sklep má tyto prostory:
  • velký sklep – až pro 80 osob
  • malý sklep – do 14 osob
  • výrobní sklep

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel garni Klaret Valtice

Hotel garni Klaret Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Křížový sklep Valtice

Křížový sklep Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj