!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice 2021
Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
25.6.
26.6.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice 2021

Kdy 25. červen 2021 – 26. červen 2021
Tradiční renesanční městské slavnosti připomínají význam středověké obchodní stezky pro město Prachatice. Centrum města ožije průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů a kejklířů, vystoupeními zahraničních souborů z partnerským měst, ale také známých pop music kapel.

Přijďte si s námi oživit tradice a přenést se na chvíli do Prachatic minulých století. Do města přijíždí tak jako kdysi soumarská karavana s koňmi i povozy naloženými solí. Tím je odstartováno dvoudenní všeobecné veselí. 
 
Slavnosti jsou rozděleny do 4 zón, přičemž každá zóna má svůj charakteristický a tématicky zaměřený program. Velké náměstí nabízí hudební festival v podání známých kapel, či interpretů, park Parkán ožívá renesanční hudbou, historickým tržištěm, či soumarským ležením. Pro milovníky dechové hudby je Štěpánčin park tou správnou volbou a v Hospicovém parku naleznete program věnovaný dětem.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 3. 2021

Ubytování a restaurace v okolí