!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice
Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
26.6.
28.6.
+ Přidat foto

Slavnosti solné Zlaté Stezky Prachatice

Kdy 26. červen 2020 - 28. červen 2020 Historické a vojenské akce
Tradiční renesanční městské slavnosti připomínají význam středověké obchodní stezky pro město Prachatice. Centrum města ožije průvody v kostýmech, renesanční hudbou, divadlem, produkcemi šermířů a kejklířů, vystoupeními zahraničních souborů z partnerským měst, ale také známých pop music kapel.

Přijďte si s námi oživit tradice a přenést se na chvíli do Prachatic minulých století. Do města přijíždí tak jako kdysi soumarská karavana s koňmi i povozy naloženými solí. Tím je odstartováno dvoudenní všeobecné veselí. 
 
Slavnosti jsou rozděleny do 4 zón, přičemž každá zóna má svůj charakteristický a tématicky zaměřený program. Velké náměstí nabízí hudební festival v podání známých kapel, či interpretů, park Parkán ožívá renesanční hudbou, historickým tržištěm, či soumarským ležením. Pro milovníky dechové hudby je Štěpánčin park tou správnou volbou a v Hospicovém parku naleznete program věnovaný dětem.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 12. 2019