!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Xterra Czech - evropský pohár v terénním triatlonu v Prachaticích
Xterra Czech - evropský pohár v terénním triatlonu v Prachaticích
">
18.6.
20.6.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Xterra Czech - evropský pohár v terénním triatlonu v Prachaticích

Kdy 18. červen 2021 – 20. červen 2021
XTERRA Czech je nejstarším podnikem světového poháru v triatlonu v Evropě. Letos je navíc součástí evropského poháru a světového poháru XTERRA.
Prachatický závod nabízí unikátní kombinaci tratí v překrásné šumavské přírodě a centra závodu uprostřed malebných Prachatic. Stovky závodníků tradičně povzbuzují tisícovky diváků podél tratí, závod je navíc živě přenášen Českou televizí.

Neváhej a buď i ty součástí 17. ročníku XTERRA CZECH, na výběr máš z pěti závodů nabitého programu!

XTERRA CZECH ORIGINAL
Sobota 18.6.2021

Hlavní závod
1,5 km plavání
33 km horské kolo
10,5 km terénní běh

Nejdůležitější a největší závod našeho víkendu. Ač se jedná o Světový pohár k závodu se můžeš přihlásit i ty! Nepotřebuješ k tomu žádnou licenci ani kvalifikaci, prostě se přihlásíš a stojíš na startu vedle elitních závodníků i podobně trénovaných amatérů. Tratě závodu jsou výzvou, ale v pohodě je zvládne i víkendový sportovec!

Xterra Short track
Neděle 20.6.2021

Krátký ale intenzivní zážitek na okruhových tratích
2 x 0,2 km plavání
4 x 1,9 km horské kolo
2 x 1,2 km běh

Nový formát XTERRA ShortTrack měl svou světovou premiéru v roce 2019 v Prachaticích. Jen 3é nejlepších mužů a žen ze sobotních závodů se kvalifikuje do finále, která se odehrají po unikátním okruhu v okolí Křišťanovického rybníka. Dramatický průběh závodu je lákavý pro fanoušky i pro závodníky, živě bude závod vysílat Česká televize.

XTERRA SPRINT-HOBBY
Sobota 19.6.2021

Hobby závod
0,3 km plavání
12 km horské kolo
5 km terénní běh

Závod určený všem hobíkům, kteří si chtějí XTERRA vyzkoušet. Délky jednotlivých disciplín jsou zkráceny, ale i přesto projedete nejikoničtějšími místy XTERRA CZECH. Třešničkou na dortu je pak druhé depo a cíl přímo v historickém centru Prachatic, kde na vás budou čekat stovky fanoušků. Nejlepší mladí závodníci budou mít možnost zajistit si místo ve finále ShortTracku právě v tomto závodě!

Xterra štafety
Sobota 19.6.2021

Štafetový závod
1,5 km plavání
33 km horské kolo
10,5 km terénní běh

Možnost vyzkoušet si XTERRA s přáteli! Sestavte firemní, rodinnou nebo jinou štafetu, sdílejte zážitky v týmu a přitom se projeďte po trati, kde chvilinku před vámi proletěli nejlepší triatlonisté světa!

Xterra kids
Neděle 20.6.2021

Tratě dle věku dětí v okolí Kři. Vhodné pro děti od 0 – 15 let (děti do 8 let jen běhají).
Nedělní dopoledne bude patřit také dětským závodům v duatlonu. Nejmenší děti budou soutěžit pouze v běhu, starší potom v kombinaci běhu-kola a znovu běhu. Tratě budou různě dlouhé pro příslušné věkové kategorie. Spojovat je bude krásné prostředí Křišťanovického rybníka. Start i cíl všech závodů bude z pláže, kde bude umístěno také depo pro dětský duatlon. Každý závodník si za účast odnese medaili a něco sladkého k snědku.

XTERRA HERBI’S RUN
Neděle 20.6.2021

Benefiční závod 5 a 10km
5 km terénní běh

Vzpomínkový běh jako uctění památky kamaráda Tomáše Herbiho Procházky, který byl součástí našeho týmu a zemřel v říjnu 2018 ve válce v Afghanistánu. Výtěžek z dobrovolnického startovného na trati 5Km bude věnován fondu solidarity Armády České republiky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 3. 2021

Ubytování a restaurace v okolí