Úvod > Co chcete dělat? > Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze
Zážitky

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.
Na Neviditelné výstavě Praha se řídíte výhradně matem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu. Díky dočasné ztrátě zraku a obtížím při orientaci zjistíte, že svět může být i bez onoho klíčového smyslu stále krásný. Pokud se zúčastníte Neviditelné výstavy, budete moci vyzkoušet, jaký je život bez zraku. Bez smyslu, skrze nějž získává náš mozek nejvíce informací. Celou výstavou, která změní váš život, vás budou doprovázet nevidomí nebo částečně nevidomí lidé.

Neviditelná výstava Praha se nachází v Novoměstské radnici a snaží se ukázat jednak reálný svět nevidomých lidí, jednak možnosti, jak jim pomoci a porozumět. Na chvíli poznáte úplně jiný život. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit, poznat peníze bez zraku, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření.

Po „Neviditelné cestě“ vás provede nevidomý průvodce. Chodí se ve skupinách, zhruba po 15 minutách. Budete chodit ve speciálně vybavených a zcela zatemněných místnostech a na chvíli poznáte úplně jiný život. Počítejte s tím, že prohlídka všech prostor trvá přibližně hodinu a půl.
 

Prohlídka pro pokročilé

Chovejte se jako doma! Na této prohlídce vás čekají úkoly z každodenního života. V dohodnutý den je prohlídka vždy od 19.00 hodin. Až 90 minut zábavy za 250 Kč na dospělého nebo 220 Kč pro studenty. Rezervace je nutná aspoň den předem!


Pohádkové prohlídky pro děti a rodiny

Dopřejte svým ratolestem nevšední víkendový zážitek! Na hodinovou prohlídku, plnou pohádkových úkolů a dobrodružství, zaručeně nezapomenou. Na konci prohlídky čeká každou princeznu i prince malé pohoštění a dárek. Doporučujeme od 5 do 9 let. Každou sobotu a neděli. Vstupné jednotné 150 Kč. Rezervace nutná aspoň den předem!
Zobrazit více